Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.ba

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 11, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://itpro.ba/article/1424/preuzimanj ... -microsoft
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Mnogi se analitičari slažu da je cijena koju su platili ipak previsoka i da Skype ne vrijedi toliko iako je veoma popularan.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Duga ali dobra analiza :)
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Mene je bas iznenadilo da su ih kupili s obzirom da oni vec nude sve te mogucnosti preko svog messengera, ali kao sto je Enis napisao, vjerovatno samo ime puno vrijedi, mada meni izgleda kao los potez, jedino da sta izmajmunisu kroz Windows Phone...
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    nema profita od messengera :D ovo su cisto kupili onako sto im se moze :D
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Ne moraju oni direktno ostvariti profit od toga, ali indirektno moze donijeti itekako puno.

    Jos jedan sigurno veliki razlog, a ne vidjeh da je spomenuto u tekstu, je to da Microsoft jednostavno nije zelio da Skype ode u necije druge ruke, a najvjerovatnije Google-ove. Bolje im je sada da plate 8,5 milijardi, nego da ih kasnije boli glava.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    To je spomenuto indirektno kroz navodjenje da se Microsoft nije zelio ukljuciti u tzv. "bidding war" ili cekati IPO pa je poslao direktnu ponudu za preuzimanje.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    ako microsoft pritisne pa integrise skype u xbox live servis, integrisu ga sistemski na phone 7 platformu moglo bi biti zanimljivo
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Sad ce bas veliki svjestski mobilni operateri da placaju microsoftu pinku da NE integrisu skype i phone7 platformu.
    Besplatnog interneta u svijetu je na svakom cosku,trgoviski centri,kafici,aerodromi+skype na mobilnom uredjaju je veliki dobitak za krajnjeg korisnika :D
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Preuzimanje Skypea je dobar potez za Microsoft @ ITpro.b

    Ma meni ovo više liči na "lomljene kosti". Ako microsoft i neuradi ništa,nebi me čudilo da ga kasnije preprodaju. :) I ja.. Enise tekst ti je "po mastan" :smt023