problem nakon konekcije na adsl -

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by proalmir, Mar 19, 2009.

  1. proalmir

    proalmir Novi član

    imam instaliran eset-ov antivirus, hoce li ista zastopati ako izbrisem proces
     
  2. perke

    perke Aktivista

    ma kol'ko ti to povuce pa si se tako zabrinuo??!

    naravno da hoce, ili nadji kakav drugi antivirus ili se pomiri s to malo megabajta sto mu treba da se apdejtuje
     
  3. proalmir

    proalmir Novi član

    bi li rijesio ovaj problem ako bi uninstalirao eset antivirus i instalirao neki drugi, jer stvarno previse "vuce" MB
     
  4. perke

    perke Aktivista

    ne znas dok ne probas
     
  5. proalmir

    proalmir Novi član

    evo screenshot sa netlimiter-om, i prikazuje da mi jos jedan proces skida svchost.exe i ovaj ekrn.exe
     

    Attached Files:

  6. proalmir

    proalmir Novi član

    a kad blokiram ove procese, ekrn.exe i svchost.exe, ne moze da mi otvori na netu nista, cak ni IE i Mozilu
     
  7. perke

    perke Aktivista

    cuj :roll:
     
  8. proalmir

    proalmir Novi član

    ozbiljno ti kazem, cim ih blokiram nece da otvara nista
     
  9. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Svchost ti je sistemski proces : http://support.microsoft.com/kb/314056
    Ekrn.exe ti je proces firme http://www.eset.com/ (kao sto su ti i rekli). Pretpostavljam da imas njihov antivirus ili Smart Security (AV + Firewall).
    Tipujem da imas Smart Security jer to sto ti pokazuje kao da skida mi lici na filtraciju firewall-a, tj. ne skida on nista vec sav saobracaj prolazi preko njega, a pravi promet ti pravi sistem.
    Kao sto su ti rekli provjeri update sistema.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Najbolje je da iskljuci internet, ne bi mu nista dolazilo.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma skini taj antivirus i nemoj stavljati nikakav drugi, sa antivirusima samo problemi, a fajda gotovo nikakva
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I stavis usb stick u računar koji se dugo vukao po raznim racunarima i uhvatiš se za glavu.
     
  13. proalmir

    proalmir Novi član

    u pravu si, evo sam upravo izbrisao antivirus, ali me opet zeza sada onaj proces svchost.exe.....sada on skida saobracaj, a ako njega iskljucim nemogu otvoriti ni IE ni FF, sta da radim po tom pitanju
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Stipu Zlatana, on svima savjetuje da uklone antiviruse.
    Izgleda da imas nekog trojanca koji se uvukao unutar sistema i preko sistemskog procesa svchost.exe guli promet. Posto za uklanjanje modernih virusa treba godina dana, brze ti je da nabacis novu instalaciju Windowsa sa svim updateima i antivirusom sa najnovijim definicijama.
     
  15. proalmir

    proalmir Novi član

    mislis da oborim sistem i sve ponovo instaliram??? i jos jedno pitanje, onaj automatski update na windowsu sto ima, kod mene je iskljucen, da li bi trebao biti ukljucen
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa naravno :roll: Samo se nadam da nemas neku divlju verziju Windowsa nego originalnu.
     
  17. proalmir

    proalmir Novi član

    probacu i sistem oborit pa cemo vidjet, veceras cu to odraditi pa javim jel ok
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sta ce se desiti? mozes li konkretno opisati? nista sto polusatna win instalacija ne moze popraviti ....i dalje nastavis zivjeti u miru i bez komplikacija koje av donosi..ja trenutno administram 11 kompova i nijedan nema av i svi rade normala...a nema sta se u njih ne stavlja i kud se ne luta po netu sa njima...i to fatanje za glavu ne znam kad mi se desilo zadnji put...mozda jedino kad sam zadnji put instaliro AV....
    bez av nemam nekih vecih problema, a ako se slucajno nesto desi svjezi win instal i dovidjenja

    sva ta frka oko antivirusa je samo reklama i propaganda-marketing folovi....i 95% ljudi bi bili better off bez av......slicno kao industrija lijekova za ljude..... ljude se prepada svim i svacim samo da im se proda neki lijek, vitamin ili ko zna sta bez cega bi mogli rahat zivjeti i cak biti zdraviji... :smt003
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja ba zlatane, svi proizvodjaci antivirusa majmuni i mi koji koristimo iste, a ti pametan ;) kad si tako pametan, i tvrdis da samo bog stiti tvoje racunare, instaliraj sad jedan antivirus (bilo koji), pa ces tek onda saznati kako su cisti ti tvoji compivi. tvrdis da su ok, a na osnovu cega??? zato sto comp fino radi? nemas kojekakvih sistemskih poruka? nikad antivirusi nisu donosili probleme NA CISTIM I UREDNIM RACUNARIMA, samo na CRVAVIM :D uostalom, sta ja ovdje tebi pricam uopste. ti sa svojim compovima radi sta hoces, ali nemas pravo da nekom drugom savjetujes da svoje podatke i comp izlaze opasnosti koje nosi sam internet i prenosivi mediji
     
  20. proalmir

    proalmir Novi član

    sa ili bez antivirusa, haj nebitno...ipak mislim da nije lose imati av za svaki slucaj, nego ima li neko da preporuci neki dobar av