problem nakon konekcije na adsl -

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by proalmir, Mar 19, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ostavi taj NOD32, jer je on jedan od najboljih ako ne i najbolji.
     
  2. proalmir

    proalmir Novi član

    ali sta ako mi se opet desavao isti problem sa ekrn.exe, i meni je super ovaj ESET Nod32 ali me nervira ovaj njegov proces ekrn.exe
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa ne treba da ne nervira, nego upravo suprotno, jer znas da skoro sav promet sto pravis na internet ide "kroz" njega.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa taj proces ti govori da nod32 zapravo stiti tvoj racunar. kad ga ne bi bilo medju procesima, to bi znacilo da nod32 nije startovao, odnosno da ti comp radi bez zastite. samo ti njega ostavi tako, i ne slusaj zlatana :mrgreen: :mrgreen: zlatan na tim svojim compovima ocito nema dokumenata koji mu trebaju, i koji predstavljaju neku dragocjenu arhivu sakupljanu 10-15 god. a mozda ne zna da virusi ne napadaju SAMO SISTEM, koji mozes uvijek "formatirati" :mrgreen: :smt006
     
  5. proalmir

    proalmir Novi član

    ma nije problem zlatan , ja ionako mislim da je potreban av, ali ovoj nod je super ali ovaj proces nije bas najjasnji, nemoguce da on non-stop skida nesto , za 5 min skine preko 100MB,
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa je li imas kakvu lokalnu mrezu? sta ti pokazuje obracun prometa na telekomovoj stranici?
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dosta je procitati zlatanov potpis :lol: :lol: :lol:
     
  8. proalmir

    proalmir Novi član

    ma telekomova stranica obracuna sve, kazem ti za 5 min preko 100 MB.
     
  9. perke

    perke Aktivista

    na telekomovoj stranici nisi mogao vidjeti koliko je skinuto za 5 minuta, odakle ti to? to sto ti vidis u propertisima konekcije nisu megabajti btw
     
  10. proalmir

    proalmir Novi član

    nisam mogao vidjeti koliko sam skinuo za 5 min to si upravu ali pratim, jednostavno za citav dan nista ne uradim na netu , i sljedeci dan stanje racuna za prethodni dan nevjerovatno.....btw u propertisu konekcije nisu MB nego baytovi, sto se lahko preracuna u MB, 1MB~1.048.576 bayt
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    da ti nije ko čopio sifru ?
     
  12. proalmir

    proalmir Novi član

    mislim da nije, jer toliki download primjecujem samo kad se ja konektujem
     
  13. Deep Space

    Deep Space Novi član

    Evo ja imam indeticni problem kao proalmir

    isto imam ekrn.exe tj. nod 32 3.0 i preko njega mi idu suludo megabajti

    Probao sam sve živo ; skenirao sam sa antivirusnima spybotovima svime sto postoji i nisu nista našli

    Imam netlimmiter i on kaže da mi je nod32 skinuo u 10 dana 1 gigabajt , kad probam zabraniti ekrn.exe konekciju na internet onda meni ne radi internet.

    Ako maknem nod 32 i stavim avg opet mi neki proces od avg a skida gigabajte stoga promjena antivirusnog nije rješenje.

    Zar je jedino rješenje micanje i ponovno instaliranje windowsa :cry: ??

    Molim pomoć


    PS: proalmir imas mail (PM)
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    Deinstaliraj sve antiviruse i instaliraj Avast. Onda u avastu isključi automatski update i redovno radi update ručno.
     
  15. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    imam i ja slican problem :S

    Isto tako mi "nesta" vuce MB ko ludo....

    Koristim Avast pro. redovno ga update-ujem,nemam virusa(skeniro par puta),cak sam i promjenio pass od internet konekcije ali nista opet sve isto...

    NetLimiter nepokazuje nikakav saobracaj,ali mi MB lete :S

    Neznam gdje je problem :cry: