Problem rusi se program.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Ghostbusters, Jul 3, 2011.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz
    Imam Ulead VideoStudio 11 kad pokrenem taj program i ubacim video koji zelim da odradim samo se srusi program pokusao sam jedno 20 puta nema sanse, pa sam reinstal pa ponovo instal i opet nista ,ako moze mi neko pomoci molim vas do cega je ovo a hitno mi je .Koristim W7 64bit.


    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probaj desni klik>properties>compatibility>run as xpsp2/3? I probaj desni klik run as administrator.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Jesi li probao neki drugi video materijal?
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma jesam sta god da stavim pravi mi problem :(
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Je li prije radio?
     
  6. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Jeste prije radilo al i onda je isto radio samo mozda jednom tokom rada na programu tako da si mogao zavrsiti proekat , sad kad je novi W7 instaliram prije pola godine instalirao sam i ovaj program od tada vise nece da radi nikako.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mozda ti je prije bio 32-bitni?
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ma nije bio je 64
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uninstaliraj sve kodeke pa onda instaliraj program ponovo, neka sam sebi instalira potrebne kodeke.
     
  10. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Bogami si u pravu bio, sad radi ko doksa. A stacu sad za kodeke sve sam ih izbrisao ? smijem li sad ih ponovo instalirati i koje mi preporucujes na W7 64bit ?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imaš dosta playera koji imaju integrisane codece npr. gom player ili vlc player. Po meni najbolji su CCCP codeci, nikad nisam imao problema.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Instaliraj sada samo ffdshow http://www.start64.com/index.php?option ... &Itemid=72
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Trebali vrsiti postavke u njemu ili samo ici do kraja sa instalacijom , sa ovim se bas nikako ne snalazim.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nikakve postavke samo next. :)
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    64bit aplikacije i 32bit aplikacije nemaju međusobnu interakciju. Pa ćeš morati instalirati i 32bit FFDShow (pored ove 64bit verzije) da bi radio sa Ulead Video Studio 11, ili nekom drugom 32bit aplikaciom.

    U FFDShowimaš kontrolu nad aplikacijama u smislu s kojom aplikaciom će raditi FFDShow a sa kojom ne. Pa ako vidiš da ti obara Ulead, onda ga staviu black listu :D
     
  16. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ovaj probelm sa imao vec dugo i format racunara mi nije pomogao jer sam uvijek koristio ove kodeke tako da mi je rusio programe i igricu BF2 nisam mogao odigrati ni 10 min da se ne srusi sad je sve OK ascu opet probati sa istalacijom kodeka nekih pa cu pratiti. Hvala svima uglavnom
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nemoj stavljati neke kodeke, konstantno koristim FFDShow kodek jer je to jedan kodek, jedan filter u kojem su implementirani ostali kodeci, tako da je vjerovatnoća da nastane nered sa kodecima, direct show filterima minimalni. Plus njegova moućnost da se zabrani rad s pojedinim programima je od ogromnog značaja jer se n aveom lagan način riješe problemi koje si ti imao.

    Kodek sam instalirao i kod montažera u TV kući, nisu imali problema (naravno, ako ih primjetim, samo program dodam na crnu listu i to je to).