Problem s virusom na laptopu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, May 11, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko uopste imas particija, je li samo jedna? Ako nemas nista bitno i ako je samo jedna particija probaj formatirati sa fdiskom.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koliko vidim ima dvije particije, c: i d:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ima li sta bitno da je na d:?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Iskreno nisam pokušavao,proces prikazan na zadnjem vida što sam postavio je u mom slučaju radio.
    "Napravi" image od tog xp instalacionog cd-a i onda napravi butabilni usb,da nije možda šta do instalacionog cd-a što koristiš,probaj s nekim drugim instalacionim cd-om isiti proces.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @dmr

    ne bih se zezao s tim fdiskom upravo za slučaj da ne radi dvd.

    da mi je nekako još probati preko usb-a.

    uglavnom s onim programom wintoflash neće da instalira. ili ima još neki problem na laptopu zbog kojeg neće.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    shvatam, ali ono je postupak za win7. isto tako i onaj link koji je forzamilan stavio.

    iskreno rečeno, malo mi je komplikovan da bih se zezao i da na kraju ne radi jer pokušavam xp da instaliram. ali nemam izbora da probam drugi OS jer ima samo 512mb rama, plafon za xp.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Ama isiti je proces, paraviš butabilni usb bez obzira hoćeli biti xp Vista ili win 7.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne mogu više glava me zabolila :)...

    nosit ću ga sutra u neki servis...
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj onemoguciti dvd citac u biosu ili ga otpoji skroz od laptopa, da on ne pravi neke probleme.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo mi je promaklo :). Probaj da zadrzis postojeci fs i onda formatiraj.
     
  13. edgsi

    edgsi Aktivista

    Tu mi je pomalo sumnjiv disk. Ako ti 100% ne radi optika (inace bih ti rekao da skines Hiren's BootCD, sprzis ga na cd, boot-as sa njega u Mini XP i tu nadjes i pokrenes HDTune pa sa njim pregledas disk) onda ti lijepo izvadi disk, ubaci ga u kakvo externo kuciste, skopcaj na svoj comp i pregledaj ga sa HDTune. Naravno prvo skini HDTune ako ga vec nemas :) Imas i portabilnu verziju HDTune-a koju mozes pokrenuti bez instalacije.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, hvala vam svima na pomoći :)

    laptop je bio na servisu, boot sector je totalno bio otišao, nije HDD prepoznavao. DVD je također riknuo. dakle, svi moji pokušaji su bili uzaludni. očigledno se nekad jednostavno ne treba truditi ako nemaš servis opremu kući.

    p.s. ko god od vas ima aviru, bolje mu je neka je što prije makne sa sistema ;)
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma


    Pa i bilo mi je sumnjivo to da DVD drive ne boota OS instalacijski disk zato sam te i pitao da li je DVD drive uopste ispravan..