Problem sa HD4870x2

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GameXstream, Jan 6, 2010.

  1. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Pozdrav svima.Imam veliki poblme sa navedenom kartom.Od jutros ne mogu un windos da udjem ako je x2 unutra.Cak i ako je sam (imam i HD4870) nece.Sve je ok dok neistaliram drivere,nakon toga jednostavno zaldei na punjenju OS-a.Radio sam reinstalaciju sistema,sve je ok dok nepocenm instalaciju ATI drivera.Dok taj problem sa HD4870 nemam.E sad jel mozda x2 zrkla,ili neznam u cemu je problem.Molio bih za pomoc.
    EDIT: probao sam vise verzija drvera,ista stvar.Problem se pojavio jutro,nakon sto me je iz igtre izbacilo,od tada x2 pravi ove probleme.Nada se da mozete razumjeti u cemu je stvar,jer nisam znao kako tacnije da definisem problem
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Probaj na drugom racunaru ...
     
  3. Devil

    Devil Novi član

    imao sam davno slican problem, sa ati 9200 128 mb. dok ne instaliras drajvere radi i nekako, a nakon instalacije stalno se restartuje u boot-anju windowsa. I radila je takodje i u safe modu. u jednom servisu su mi rekli da ne znaju ni oni u cemu je problem, pa sam odustao od popravke i kupio drugu kartu...

    nadam se da te se nece desiti ista stvar
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nazalost, velike su sanse da je graficka 'otisla'. cim radi bez drajvera, ocito je da je ipak jedan dio funkcionalan pa mozes pokusati ubacivanjem biosa sa nizim frekvencijama.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    interesatnu situaciju imam sa gtx 280, isti sve, bez drivera radi, sa spustenim taktovima radi... I sada nekim cudom klockajuci CPU slucajno vratim BIOS na gtx 280 sa normalnim taktovima, i grafa upali i radi.... Ovo prije neki dan prevedite prije 3 mjeseca :), i evo grafa radi bez pol beda. Sada sta je u pitanju ne znam, ili sama od sebe radi ili pak sam klockajuci CPU malo dirno u takt PCIx sabirnice ili sta vec... ne znam :), ali grafa radi.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo je cudno da nece ni 4870x2 ni 4870, pa nije valjda da su obje riknule. Provjeri u biosu kolika je frekvencija za PCIe ili jednostavno vrati sve postavke na default pa probaj onda.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije to sav tekst :D Kasnije objasnjava da sa 4870 nema problema...
     
  8. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Evo sad cu da modificiram bios (spustim taktove) pa cu da flesujem kartu.Nadam se da ce pomoci mobsterc.Cudan je problem stvarno.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa i nije cudan... Cim drajver uposli sve funkcije, naidje na problem i dolazi do zastoja. Mozda je i hladan lem pa probaj rernu :D
     
  10. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Flash biosa na nize taktove nije pomogao. Nadam se da imate jos neku ideju.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koliko niske si stavio? Da lis privjerio ociju 3d i performance... postavi i 2d i 3d klokove fiksne, recimo 500mhz.
     
  12. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Da stavio sa fiskne za 3D core na 700 a mem na 800.Mogu pokusati jos nize ako mislis da bi pomoglo.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stavi identicne i za 2d da bi izbacio uticaj powerplay-a, stavi sve na 500.
     
  14. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Ok,evo upravo editiram,
     
  15. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Nayalost ni to nije pomoglo,felesirao sam cak i maticnu plocu,reko kad sam vec krenuo redom.Ja vise neznam dalje sta jos.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Najjednostavnija opcija za utvrdjivanje stanja graficke bi bila da je probas na drugom racunaru. Nakon toga ce ti biti jasno u kojem pravcu dalje trebas ici (garancija, zamjena ili pronalazenje rjesenja na trenutnoj konfiguraciji).
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jesil probo da stavis u rernu?

    skoro je bilo na forumu, pretrazi malo u jednom threadu ima link gdje je covjek popravio tako graficku
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to je najnajzadnja opcija, tj. jedino to mozes jos uraditi prije nego je bacis.
     
  19. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    U rernu,zasto to?? Sta 30 min na 50 stepeni ili sta?Nikad ti nisam radio
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Daj nemojte to vise spominjat, cak ni u shali. Sta sad treba neko manje iskusan da poslusa takve savjete...