problem sa outlook ekspess-om

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by nedims, Dec 3, 2008.

  1. nedims

    nedims Novi član

    Pozdravljam sve Forumase,
    Nesto sam pogresno uradio i obrisao sam outlook expreess. Kada kliknem na ikonu outlooka dobijem poruku: "otkazana promjena identiteta" i " sadasnji identitet se nije mogao promjeniti zato sto se jedna od aplikacija nije mogla prebaciti ".
    Molim za savjet kako da ponovo instalisem outlook express i odakle da ga skinem. Inace, radi se o OS winxp sp3.
    Hvala
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Esh

    Esh HWB

    Nije mi bas jasna poruka koju dobivas i kako si to "obrisao Outlook Express", no OE se inace sklanja preko Control Panel - Add or Remove Programs - Add/Remove Windows Components - Outlook Express pa predlazem da ga uklonis tako, restartujes, pa ponovo checkiras.
     
  4. nedims

    nedims Novi član

    Drage kolege,
    Puno vam hvala na pomoci...nazalost nisam u stanju da obrisem ili deinstaliram outlook express. Probao sam i u Safe modu...ali nista se ne desava.
    Kolega@Dog_Father, hvala, pokusao sam da skinem ali nisam uspio instalirati. Vjerovatno, instalaciji smeta ovaj nedeinstalisani outlook. Upravo taj link mi je trebao.
    [email protected] da Vam nije jasna poruka. Ovakve poruke ne dobivaju ni najnesposobniji korisnici kompjutera.Ja spadam u onu kategoriju, ispod najnesposobnijih...a s takvima Vi ne komunicirate.
    Cistio sam kompjuter od ZoneAlarma Securiti Suite...uzasno tesko je islo to ciscenje i u tom radu sam nesto, a, ne znam sta, obrisao i stvorio ovu situaciju. Ocito, starost(pozne zivotne godine) i kompjuteri ne idu skupa... Jako se trudim i dosta sam naucio ali kada se pojave ovakvi problemi, jednostavno udjem u zonu sumraka...
    Imate li kakav predlog za dalje...
    Hvala Vam jos jedanput, obojici
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Toliko o neskodljivosti av programa....
     
  6. GW

    GW Moderator

    Servis računara. :D
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    De ti prvo backup svog mailbox-a, pa onda reinstal ili šta već.
    Putanja (ako nisi ništa mijenjao) po običaju je:
    C:\Documents and Settings\<korisnik>\Local Settings\Application Data\Identities\{alfanumerički ID}\Microsoft\Outlook Express\
    Sve datoteke skloni na sigurno mjesto. Nakon što središ sistem ili Outlook Express, ponovo slijedi putanju i vrati natrag datoteke.
    Vjerovatno ćeš u Exploreru morati uključiti da vidiš skrivene datoteke.
     
  8. nedims

    nedims Novi član

    Hvala svima na prijedlozima.
    [email protected] mi je Vase usmjerenje. Uspio sam povratiti outlook express i time je problem rijesen.
    Ova tema se moze zakljuciti.