Problem sa reprodukcijom videa - nova konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by smirgl, Feb 4, 2018.

  1. smirgl

    smirgl Novi član

    Pozdrav svim dobrim ljudima.

    Prije mjesec dana kupio sam novu konfiguraciju u Imtecu. Radi se o dobroj konfiguraciji koja je i košta solidne pare (Intel i5 7500 3.4 GHz, Geforce GTX 1060 3GB, 8GB RAM (znam da je moglo bolje, ali aBd biće)...). Od početka sam imao problem jer moj monitor ima samo VGA ulaz dok nova grafička nema...kupio sam active displayport i (donekle) riješio problem ali to nije tema ovog posta. Naime, od prije par dana imam problem kada želim da gledam neki film, seriju ili sl. Neovisno o kvaliteti, playeru stvar je ista. Teško mi je objasniti...jednostavno playback ne ide glatko ("smooth"). Posebno kod horizontalnih pokreta kamere (lijevo ili desno)...čak se primijeti i kada ljudi hodaju, a posebno je primjetno kod videa snimljenih dronovima...ovo me toliko IZLUĐUJE jer sam preguglao i isprobao sve što sam znao, ali nisam uspio da riješim problem. Uh...umalo da zaboravim...OS je Windows 10 koji prvi put koristim i čitam po netu da su ljudi upravo počeli imait ovakve probleme pri upgrade-u na Windows 10...

    ISKRENO SE NADAM da neko od vas ima rješenje jer ja ne znam šta da radim, a toliko mi smeta...

    Hvala unaprijed!
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

  3. Esh

    Esh HWB

    Nisi napisao s kojom aplikacijom radis playback, jesi li probao instalirati neki codec pack?
     
  4. smirgl

    smirgl Novi član

    Najviše na vlc-u i on ima svoje codec-e...ali obzirom da imam i BS Player, imam instaliran K-Lite full pack...nakon što sam napisao post uradio sam još jednu provjeru update-a za Windows i instalirao ne nekoliko...čini mi se da je problem nešto manji nakon toga ali i dalje je vidljiv kod dron videa i horizontalnih pokreta kamere...
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    GPU driveri sa Windows Update ili sa Nvidia.com?
     
  6. smirgl

    smirgl Novi član

    windows update...
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probaj u opcijama graficke vidjeti ono GPU acceleration...ukljuci-iskljuci...da ti to sta ne trza
    a mozes i skinuti virtuelnu masinu,instalirati win7 ili 8.1 i vidjeti da li se problem desava i na tom sistemu
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Skini zadnje oficijelne drajvere za svoju karticu sa nvidia.com za win10 a te stare obrisi sa DDU - Display Driver Uninstaller iz safe moda.