Problem u napajanju ili ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Jul 9, 2013.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    uzmi tu hexa 500
     
  2. techton

    techton Aktivista

  3. Benq

    Benq Komšija

    Treba mi hitan odgovor, u ponudi trenutno imam napojnu cooler master gx lite 500w, sta mislite hoce li me ona posluzit za ovu konfu jer ne kupujem za kes?
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja ne bih tu GX seriju..
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moze te posluziti, nije nikakav "kvalitet" ali ce te uredno posluziti.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Treba mi samo da stabilno radi i da ne pravi probleme u buducoj nadogradnji graficke s obzirom na konfiguraciju koju imam, zato se informisem hoce li izdrzat?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Racunaj da je to 400W napojna jer ima toliko snage na 12V+ grani (432 W) , sve ostalo sto pise na pakovanju/jedinici je nebitno.

    Na testu je imala efikasnost od 83% pr 100% opterecenju sto je solidan rezulat, ali je ripple na 12V grani poprilicno velik, te napon zna da padne na 11.47V sto je jedva unutar ATX standarda.


    Uglavnom, ako ce ti racunar trositi do 400W onda ova napojna moze to izgurati.
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Nista onda , skupit cu jos malo para pa kupit napojnu kako treba. Uglavnom javim se kad bude aktuelna kupovina ;)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    115km i fortron hexa 500,tesko da mozes bolje ubost za te pare.
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Odluka je pala na tu napojnu , valjda ce kroz koji dan i para bit da se uzme i da se smirim s tim.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Uh tek sad vidjeh da ovaj Ingel ima poslovnicu samo u Tuzli ? Meni treba da je radnja u Sarajevu zbog garancije i lakse kupovine.
     
  12. techton

    techton Aktivista

    A sto ne uzmes ovaj 500w fortron sa linka koji sam ti poslao?
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Joj vjeruj mi da me umor toliko savladao da sam i zaboravio na imtec :)
     
  14. Tensai

    Tensai Komšija

    Koliko ja znam ima ingel u sarajevu na otoci u pijaci Merkur.Bar je bio ako nisu do sad zatvorili.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Tamo sam bio prije par mjeseci i zatvoreno je bilo , ne znam kako se zove ona radnja u Robotu na socijalnom na spratu kad se prodju oni kafici , na samom je cosku , jedino ako tu nisu sad preselili..
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    OK je i taj fortron sto se tice snage i pouzdanosti al hexa je ipak funkcionalnija jer ima i kablove u buzirima i dva pcie 6pin kabla za moderne grafe za razliku od ovog drugog koji ima samo jedan pa onda valja ganjat prelaze i stiklat.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

  18. Benq

    Benq Komšija

    Tako mi trenutno radi Chieftec 350W , nema 6-pin kabal pa sam iskoristio dva molexa koja svakako i ne koristim ni za sta i skopcao prelaz za grafu , svakako mi ti molexi nece znaciti nista jer dvd-rw nemam niti mi je potreban , imam samo plocu , procesor , memoriju , hdd i grafu , i evo s njom igram Battlefield 3 sve na ultra i nemam problema , zato sam pitao i za onu cooler master gx lite 500w pa su raja rekla da je radije preskocim i uzmem Fortrona 500W , jedina nadogradnja u buducnosti ce biti na neku grafu sa DX11 podrskom i mozda hdd od 1TB ali to je pod upitnikom :)

    Uzet cu i tu opciju u razmatranje :smt023
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Citav dan sam hodao od radnje do radnje i trazio Fortron napajanje , vecinom je bilo LC i Cooler Master , i na kraju u Didakti nadjem i to sam cekao 2 sata da je donesu iz magacina u Doglodima. Uglavnom uzeo sam Fortron Hexa 500W 112KM
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jel sa 4830 BF3 na ultra na svim detaljima?