Procjena K850i

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by forzamilan, Jan 12, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    neispravna mu kamera, kada uslika slika je crna ne vidi se ništa, izgleda onaj poklopac pravi probleme otvara se on ali džaba crna slika i sa strane ona dugmad za pojačavanje ne rade najbolje mora se pritisnut jače. mobitel dolazi sa 4gb karticom (neka brza)+kabel, sluške i ostalo šta dođe. nije izgreban i nije mnogo star, možda 6mjeseci a uzimam ga od jarana pa kontam da bi jedno 100KM bilo fer. valjda bi za 50KM mogo ovo popraviti?
     
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    Fer je. Imam ja problem sa starim K750 otiso mu nesta ma kad otvorim poklopac nece da se aktivira ali to s eza 50KM more uradit :D. 100KM je dobar deal ja mislim
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    poklopac se otvara ali kada uslika slika je crna. on je meni rekao da je navjerovatnije do poklopca. meni ne bi trebao bolji telefon jer sam samsung u600 razbio za novu pa sad koristim neku prastaru motorolu. a kamera mu je extra to znam a vjerujem da bi i ne bi bolje prošao za tih 150KM igdje a telefon ću vjerovatno dobiti i bez da dam odmah keš na probni period jer će frend dobiti n97 za sedmicu-dvije pa mu nije frka. samo malo mi je bed što ima touch čim to vidim dobijem osip lol.
     
  4. daco87

    daco87 Aktivista

    da je do poklopca ne bi nikako mogao slikati, pisalo bi ti na ekranu da otvoris lens cover il kako vec.
    vjerovatno je problem u kameri a ne u poklopcu
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Hmmm u pravu si nisam to skonto. Ako je poklopac pisalo bi da otvoris lens cover il mu je kamera otisla ili softwer :S
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    e sad koliko se to da popraviti jer ako bi me popravak koštao više od 50KM onda mi se baš i ne isplati.
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ako je do softwera ja mislim da je 30KM dizanje sistema na novo (barem je tolko koštalo za K800) a ako je otiso hardwer nzm tesko da se moze popravit za male pare. sad skontaj jel softwer
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala Triforce razmislit ću još hoću li ga uzeti a teško da ja ko laik mogu skontati jel do softwera, vidjet ću da ga odnesem nekome ko se razumije da procjeni štetu :D
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Camera modul se moze zamijeniti na vecini danasnjih telefona. Cijenu ne znam. Tipke se mogu isto tako popraviti na dva nacina: da se zamijene ili da se ociste alkoholom a onda ubace mali komadici ljepljive trake koje ce vrsiti pritisak na njih.
     
  10. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Taj telefon ne bih preporucio bas opcenito kad je ispravan a kamoli pokvaren. Kao sto ste mogli procitati u nekim mojim postovima imam prijatelja servisera. Taj telefon je laim totalni posebno ona plava izvedba polude telefoni najcesce pocnu sami zvati, touch tipke ne rade dobro, pocne sam slati sms-ove. Ti kako hoces ali mislim da mozes uzeti neki normalan telefon za te pare. Ne trebaju ti egzibicije radi 5mpx. 100KM + 50KM ne vrijedi dati za taj telefon za 200KM mozes uzeti N95 obicnu koja je 3x bolja. Neki dan covjek na "bichnetovom" forumu kako Ico to kaze proda N95 za 160 KM jer mu je bilo hitno. Sacekaj malo i naci ces sebi nesto ;)
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    haj sve to na stranu ali meni telefon nikako ne leži u ruci, nekako nikako da se naviknem na mobitel. kako god nisam još ništa riješio konkretno, zasad nisam uzeo ovaj telefona a ako bude šta keša viška sigurno je da će nešto iz n serije biti prioritet. zasad i stara motorola z6 služi extra.