Prodaja graficke - upozorenje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by DarGar, Dec 1, 2013.

  1. DarGar

    DarGar Aktivista

    http://www.pik.ba/artikal/9923823/grafi ... re-r9-290/

    cisto informacije da se nebi neko zajebao, ova graficka je kupljena od mene.

    posto smo vec poslovali, izasao sam mu u susret da dio plati pri preuzimanju, a ostatak od 250km za mjesec dana.

    sada kada je doslo vrijeme da plati, odbija, pravi se blesav.... jednom rijecju papak...

    meni tih 250km ne znaci nista, ali posledica toga je da je kod mene izgubijo garanciju na graficku, stoga ko god da je kupi mora biti svjestan da je kupio graficku bez garancije...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: AMD Radeon R-200

    Ne ulazim u to sta je izmejdu vas bilo ali taj profil koriste dva lika. Jedino da nije taj nesporazum. Inace ovog entuzijastu kojem si najvjerovatnije prodao katru, poznajem licno. Od njega sam i GTX660 uzeo itd itd. Nisam samo ja pazario sa njim i do sada nisam cuo lose stvari. Moram proznati da me iznenadjuje to sto govoris.

    Nadam se da ces dobiti keš.
     
  3. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    da, koriste dva korisnika.

    dobio je graficku na datum kada je niko nije imao, i cijena je bila jaca nego kada je stigla druga tura, to nije do mene nego do uvoznika.

    imam sve poruke crno na bijelo na piku.

    sada kada je trebao da plati kuka kako je graficka bila preskupa, kako je bila polovna, da nije dobio papire od graficke,bla bla bla... sve u svemu kenja, da nebi platio. njegova poruka nakon sto je primio graficku je da je odusevljen, ne znam zasto se tada nije zalio da je polovna ili da nema papira... nije se zalio jer je to suplja prica. graficku je dobio novu sa full pakovanjem... sto mnogi i ovde mogu da potvrde koji su kupovali od mene

    graficka je u evropi izasla 05.11., a njemu je poslana dan prije zvanicnog izlaska...

    i mene je iznenadilo, jer smo vec poslovali i bilo je ok

    njemu halalim 250km, samo da ne bude kasnije ovo ono, svojim potezom izgubio je garanciju na graficku i moze je prodati samo bez garancije
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: AMD Radeon R-200

    Boze sacuvaj cime se sve ljudi koriste, nadam se da ce mu crci prije nego sto je proda.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    E jesmo bagra.
     
  6. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    ma nema veze, necu ja propasti za 250km... u principu jeftina skola...

    moja je krivica sto sam isao na obraz...

    poruka je cisto bila da informisem clanove foruma, jer ovdje mi se cini da je ekipa ok i cinite mi se prva liga...

    pa da se neko ne zaleti i ne kupi @novu@ karticu staru mjesec dana, koja nema garancije
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    u svakom zitu ima kukolja :). Od sad samo na sigurno, hebo obraz :) U svakom slucaju nek si napisao, ako nista da se ti ogradis
     
  8. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    ma zato je i pozurio da proda, zna da mu acc ide pod blokadu samo da admini sa pika obrade prijavu...
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Re: AMD Radeon R-200

    Nemojte previse u OT, za one koji nisu upoznati: viewtopic.php?f=1&t=31274
    Sa naglaskom na:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    post je objavljen sa ciljem da se neko od clanova HWB foruma ne upeca na jeftinu cijenu i kupi polovnu graficku koja zbog prevare korisnika nema garanciju

    licni podaci nisu navedeni, iako ih imam, al oni ce biti iskoristeni za prijavu u MUP-u, to vec nema veze sa forumom, te se i ne spominje
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Sta odmah off topic, covjek je samo upozorio narod, modovi ko gestapo ovde.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Re: AMD Radeon R-200

    OT nego sta je, zar govorimo nesto vezano za R200 osim sto je graficka u pitanju? Govori se o prodaji i tome nije mjesto na ovoj temi. Cak sta vise govori se o piku, a link koji sam naveo vam jasno govori o tome, slobodno procitajte, nece skoditi. Samo sam citirao ono iz pravila foruma, a pisao si imena ljudi, tj. otkrio identitet. Da su ljudi htjeli da im se znaju imena, ne bi koristili nickove, a HWB nije mjesto za to.
     
  13. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    da, izvinjavam se, editovan post gdje sam spomenuo imena, previdio sam
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: AMD Radeon R-200

    Ista se stvar desila mom jaranu kada je kupovao auto. Nije imao sve pare, tako on kaže prodavaču, ovaj veli nije problem. Kaže daj dio sad, pa dio kasnije. Čini mi se dao 1500 odmah, i za mjesec dana mu dao preostalih 600KM. Prodavač se sjebo, kaže konto sam da mi nećeš dati.

    U svakom slučaju žao mi je što se to desilo, i hvala za upozorenje svim ostalim članovima.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Pa nazalost danas zivimo u takvom okruzenju gdje neki posten gest covjeka jako iznenadi, dok lopovluk ne, jer je svakodnevnica i ljudi se na to vec navikli i pretpostavljaju da ce biti prevareni. Malo je postenog svijeta danas, a jos je gore, sto takvi najcesce ispuse...
     
  16. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    Na žalost al tako je...

    Za sada je suspendovan sa pika
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AMD Radeon R-200

    Ja kao prodavac imam lose iskustvo s potencijalnim kupcima. Pitanja na koja vise ne odgovaram su tipa 'koja je zadnja cijena' i kad napisem onda kaze sta je tebi jesi lud vidi na piku cijena i pravi se lud umjesto da je rekao ja imam toliko i nemam vise je li ti odgovara. Ili pita me sad za auto moze zamjena za drugo auto i rakiju i sl. A jos sam velikim boldiranim slovima napisao bez zamjena i jos napisao u podnaslov 'citaj detaljno'.
    Sto se tice prodatih artikala uvijek sam dao mogucnost da se proba, ja cu doci do kupca i sve namontirati kao sto je bio slucaj s plocom. Dosad se niko nije zalio i imam pozitivne dojmove.
    Ovime hocu reci da je bitna korektnost s obje strane, ali velika vecina ljudi nije takva.
     
  18. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200

    slazem se, bas zato zato je kod mene na svakom oglasu rok za povrat 10dana, ako opravdano nisi zadovoljan, ja vratim novac...

    kod problema koji sam naveo, ne radi se da nije zadovoljan, nego da je fukara za 250km, koji nece da plati

    usput, napravio je novi acc, da samo sto prije proda graficku

    http://www.pik.ba/artikal/9955103/jefti ... hire-r290/
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: AMD Radeon R-200

    Druže drži se one svaka čast svakome veresija nikome. Malo je danas poštenih.
     
  20. DarGar

    DarGar Aktivista

    Re: AMD Radeon R-200


    od sada hocu definitivno, haha