1. Shibby

    Shibby Aktivista

    samo jedno pitanje u vezi ovog procesora.U plusu on kosta 388,76,-KM.Da li je q6600 u plusu sa G0 steppingom?Do koliko se moze klokati sa fabrickim hladjenjem (Asus P5K SE)???Ups,ispadose dva pitanja sry :oops:.Znam da ima dosta toga napisano oko ovog procesora na forumu,sve sam procitao,ali nisam dobio odgovor na ova dva pitanja...
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Odes u prodavnicu, trazis kutiju ako pise SLACR kao oznaka onda je G0 stepping.
    [​IMG]
    Ako nesto drugo pise, onda je B3.
    P5K SE je tanka ploca, posebno zbog broja faza (3 ja mislim) nije pogodna za quada. Na clockanje sa box hladnjakom mozes zaboraviti.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo, 3 faze nisu za quada, ok, donekle se minimizira sa vdroop modom, ali ostaje cinjenica da regulacija napona trpi veliko opterecenje.

    Ono sto mozes je blagi overclock uz undervolt, odnosno da tjeras 2.8GHz na 1.25V ili slicno, ali i za to treba bolji CPU cooler.
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    koliko znam da nije u prodaji odavno taj sa B3 stepingom znaci G0 je jer sam i ja svoj ljetos kupio u plusu.
    A nije on za clockinga sa standardnim coolerom. zato kupi vendeta 2 i miran si.
    I jos da kazem da je najavljeno ukidanje proizvodnje quad q6600.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ali u prodaji ce biti do sredine-kraja 2010, osim ako se prije ne proda.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je sto se tice ukidanja je tacno, mislim da Q6600 vec ima EOL status. Obzirom na to, bolje je sto prije uzeti Q6600 dok jos nisu u potpunosti zamijenjeni sa Q8000 serijom.

    EDIT:

    Istina, ali obzirom koliko je Q6600 popularan, sumnjam da ce ga toliko dugo biti. Mislim da ce ga nestati vec ovog ljeta, ako ne i prije.
     
  7. Shibby

    Shibby Aktivista

    Sta mislite koliko kosta on u inostranstvu(Španija),jer sam planirao ici u junu tamo???
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slicno kao i ovdje, mozda cak i skuplje ako naletis na neku skupu radnju.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U Evropi je jeftino po Njemackoj, Skandinaviji i UK. Ostalo ko kod nas uglavnom, osim sto ima nesto veci izbor.
     
  10. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pa koji mi mozete procesor preporuciti da radi oko 10 GhZ???
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    :smt005 :smt005
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    :lol:
    Ne sabira se to tako...
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    imam ti ja jedan na 24 GHz, oces li kupit ? :)
     
  14. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ne razumijem sto se odma svi smiju kad napisem nesto ovako.Naravno da se misli na 4*2,5Ghz jbt nisam toliko glup,ccc :evil: :evil: :evil:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos uvijek je smijesno, jer se ti taktovi ne mnoze.

    :lol: :lol: :lol:
     
  16. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Jest smijesno ali nije toliko cudno.
    Jer dosta raje misli da se to sabira.
    Znam da sam jedno vrijeme u novinama i onim reklamama prodaje racunara nalazio da pise:
    "CPU 6.0 GHz AMD 64 BIT DUAD CORE"
    To sam ostavio i imam i sad to.
    heh
    to je za smijaha kad pisu takve reklame. :D
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Shibby

    Shibby Aktivista

    Dobro hajde objasnite mi onda.Radi toga ste tu,jeli tako??
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa jednostavno je, ne mnozi se. Svaka jezgra radi na odredjenom taktu i jednostavno je tako.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Loše objašnjenje.
    Bolje objašnjenje:
    Ukoliko imaš softver koji može iskoristiti sve jezgre 100% , onda bi procesor sa 4 jezgre na 2 ghz bio jednak onom sa jednom jezgrom na 8 ghz. Kako to nije slučaj sa 95% softvera, takvo razmišljanje nije ispravno.