R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Koliko god da su masivan studio, ono sto ce GTA 6 da bude, vjerovatno zahtjeva svakog moguceg developera i svaki studio koji imaju da rade na istom. To ce da bude projekat vrijedan blizu milijarde dolara. Mogu samo da zamislim koliko ce igra da bude tehnicki kompleksna i masivna u svakom pogledu. Pregledao sam one klipove sto su procurili, neki pokazuju poprilicno zavrsene dijelove igre, a neki su bas early alpha. Ima jedan dio kada ona djevojka izlazi iz nocnog kluba, ono je ravno foto realizmu. Zavrseni produkt ima da bude bas nesto nevidjeno do sada. Neko je cak izvukao informaciju iz koda koji je procurio, da ce u igri da bude oko 500 random dogadjaja i susreta. Vjerujem da rade naslov koji ce opet morati da traje 10 godina. Samo kada pogledas RDR2 koji je izasao prije 5 godina, ljudi i dan danas nalaze neke nove detalje u igri. Generalno, ne znam ni jednu igru koja moze prici RDR 2 i dan danas koja izadje. Na zalost Rockstar nema konkurencije u industriji. Niko nikada nije napravio nesto kompleksno kao GTA ili RDR. Onoliki svijetovi, sa kompletnom slobodom, kompleksnim A.I moraju da budu poduhvat ravan ni jednoj drugoj igri sigurno. Bilo bi super da takvi naslovi izlaze malo cesce, ali to je ocigledno nemoguce. Mozda nekada u nekoj buducnosti kada A.I mogne da pise kompletan kod umjesto ljudi, pa da developeri rade samo fine tuning…

    Zao mi je samo sto su dali nekom lijevom mobile developer studiju da im rade remaster GTA Triology. Steta, osakatise sve tri igre, bas lose i prelose je ispalo.
     
    Reznor likes this.
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja mislim da ce GTA 6 biti epic fail u svakom pogledu pogotovo za singleplayer.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Najbitnije glavonje su napustile studio tamo nakon izlaska RDR2, ne piše se baš dobro GTA6ci.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Pa i da su ostali, opet igra ne bi bila ono na sta smo navikli u proslim iteracijama. GTA je uvijek bio satira Americkog drustva kakav jeste, to vise nece moci da rade u onom obimu. Sa ovom politickom klimom i raznoraznim porektima u Americi to vise jednostavno nije izvodljivo. Ton price i same igre ce definitivno da bude poprilicno drugaciji.

    @Zer0

    Ja mislim da cemo dobiti jednu ogromnu igru, ogroman svijet i prosjek - solidnu pricu. GTA 6 ce vjerovatno da bude sublimacija svih proslih dijelova. Vrlo je vjerovatno da ce biti nesto tipa kao onaj prelazak sa Vice City na San Andreas, u pogledu tehnikalija, velicine mape i sta sve mozes da radis u igri.
     
    Last edited: Aug 11, 2023
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bice igra vrhunska u to nema sumnje. Samo prodje 10 godina od izlaska proslog dijela, a procice jos vise do izlaska novog. Koliko god pomjerali tehnicke mogucnosti, ovo cekanje na novi dio je stvarno losa strana. Koliko cemo cekati onda na novi gta poslije gta 6?
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Moguce je i da bude posljednji ove velicine koju ocekujemo. GTA 6 ce garant da bude “iskupljenje” fanovima za sve ove godine cekanja, u smislu open world-a kakav nismo vidjeli do sada. Live service, nije iskljucen iz formule sigurno, dosta toga je promjenio neocekivani usphjeh GTA Online i isti je sigurno imao utjecaj na development VI. Jedno je zasigrno, a to je da je sestica krojena sa dugim zivotnim vijekom na umu.

    Take Two CEO je rekao da u buducnosti mozemo da ocekujemo manje igre od njihovih studija, a tu pada i Rockstar Games. Mozda GTA 7 da bude dosta manja izvedba postojece formule sa novom pricom?
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jedina stvar koja bi mene oduševila jeste bolji AI. Sve ostalo već imamo i ako NPC bude kao u postojećim igrama, onda je GTA 6 totalni promašaj.

    Još nikada nismo dobili trailer što znači da naslov neće ugledati svijetlo dana još dugo.

    Definitivno bi naslov već izašao da nisu GTA V cijedili deset godina. Svoj fan base smatraju budalama.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Jucer je bio T2 investors call, Strauss je rekao da ocekuju priliv od 8 milijardi dolara u 2024. godini. Trailer bi mogao da izadje sada krajem godine i release nekada iduce da bude. Sada polovinom Septembra je 10. godisnjica kako je izasao GTA 5 pa mozda puste i trailer za VI.

    “In the latest earnings call, Take-Two CEO and chairman, Strauss Zelnick, said, “we [Take-Two] remain confident that we are positioning our business for a significant inflection point in fiscal 2025, which we believe will include new record levels of operating performance”. Take-Two’s Fiscal Year 25 runs between April 2024 – March 2025.”
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Možemo mi do sutra nagađati datume i hvatati se godinama za slamke koje ostavljaju..
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Za ovaj dugi vijek GTA V mozemo zahvaliti balavcima koji placaju mikrotransakcije. Zasto bi Rockstar i T2 zurili da plasiraju novi GTA na trziste, kada im ovaj printa kes bukvalno. Nisu se ni oni nadali, ni u najludjim snovima da ce online biti ovoliko popularan.

    Ja mislim da je to bio neki splet okolnosti, gdje je doslo do generacijske smjene vecine gamera. Taman kada su ova djeca malo porasla, izasao je GTA Online i oni su preuzeli. Mi smo ostarili za one gluposti sa letecim motorima i ostalo, a njima je to show. Ovi korporacijski lesinari su vidjeli da im mogu svasta uvaliti, krenuli sa monetizacijom i to je to.
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Od cinjenica koje su zabrinjavajuce za novi GTA:

    - Prvo je PC port uvijek dolazio kasno za GTA, ali to bi im se i moglo oprostiti zbog piraterije za PC
    - Onda GTA 5 nikad nije dobio singleplayer DLC, prodavao bi se odlicno
    - GTA 5 je bio aktivan 10 godina samo zbog multiplayer-a i micro transakcija
    - GTA 5 nikad nije dobio next gen patch sa ray tracingom, a cini mi se da konzole jesu
    - GTA modovi su bili "poskidani" i cak su tuzili i progonili developere
    - GTA Trilogy je bio los remaster
    - Kljucni ljudi su napustali Rockstar cijelo vrijeme
    - RDR 1 je obicni port, nije cak ni remaster, a remake ni da spominjem

    I sta sad ocekivati za GTA 6?

    - Opet ce biti fokus na multiplayer, transakcije, live service, ko zna hocemo li uopste i dobiti singleplayer kako treba?
    - Umjesto vise gradova u jednom, moguce da cemo dobiti samo jedan grad, a ostale tek kasnije i morace se placati ili pretplacivati na njih?
    - Ne bi me cudilo da se ode jos i vise u multiplayer segmentu, sa nekakvom pretplatom, live service uslugom ili slicno.
    - Kompanija koja ima najprodavaniji proizvod na svijetu uopste ne mora to da radi na takav nacin, ali od superstar developera pretvorili su se u nesto najgore, kapitalisticki, da kazem "zao" developer : )

    Istina, RDR2 je u svemu ovome ipak bio fenomenalan SAMO singleplayer naslov, pa cemo videti sta ce ustvari da se desi sa GTA 6.
    Eto cisto razmisljanje, na osnovu, nadam se samo cinjenica i ako sam nesto pogrijesio, nije sa nekom namjerom, pogotovo nije namjera da nekoga uvrijedim, nadam se i ja da ce GTA 6 biti igra nad svim igrama.

    P.S.
    - Od satiricnog pristupa u njihovim igrama, Rockstar je postao nazalost ono sto su ismijavali...
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Port gta 5 za "next" gen konzole je zapravo PC igra na max postavkama, Ray tracing je jako loše implementiran i definitivno samo smrljan eto da ima.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba im neko javiti da su pogrešan red dead updateali :D