R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Meni je bilo bas, bas zao kada sam presao igru jer znam da nema ništa slicno sto bi me drzalo kao rdr2. Stvarno sam je gustao, uzivao u okolini, pronalazenju blaga...

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  2. xman

    xman Komšija

    Jedina OW igra u kojoj ustanem ujutro,popijem kafu ili tanjur gulasa ako je gotov,popnem se na konja i krenem nikuda.:D
    Jasem,razgledam i zastajem kako mi sta privuce paznju,bilo lov,ribolov,neka lokacija povezana sa blagom itd itd.
    I nakon 3h skontam da igram 3h i da nista nisam uradio,a uzivao sam.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo downloaduje se OG RDR, imao svakako kupone od Microsoft Rewards (jos jedna super stvar, u januaru skupio 20 EUR vrijednosti) i igra me dodje "mukte". :D

    Na One X je native 4k, da nije ne bih je ni kupio vala.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam gamer kao nekad, al nakon dugo vremema igra me toliko privukla da non stop kad je ne igram, razmišljam šta cu i kako cu nešto uraditi kad je budem igrao :)

    Vrhunska prestava, na sve su mislili.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    Tapatalk uradi resize slike al ovo ne izgleda tako lose.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ova igra ima neke od najlosijih main misija ikada. Bukvalno se osjecam retardirano i svezano dok ih igram. Mislim da bi bolja bila bez main misija.
    Pusti nas da uzivamo u ostalom sto igra nudi.
     
    Sena likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni kod main misija ne valja samo sto igra ne nudi nikakav izbor.

    Al ja da sam imao puni izbor, zavrsio bih igru negdje na polovini, oni koji su je presli znaju o cemu pricam. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja main misije gledam kao pricu. Kako se likovi razvijaju i kako kamp napreduje. Dok je pregršt side misija gdje mozes igrati kako hoces.

    Ali i kod glavnih misija, nije bas da nema izbora. Kod misije kada kradeš kociju sa gorivom iz tvornice. Mozes preko dana ali ces biti "trazen". I onda sacekas noc tako sto napravis kamp pored, bude manji broj cuvara, i ukrades kociju bez da te zapamte.

    Ali sam ja na kraju isao trecom varijantom: Slucajno nastimam spavanje na 8 sati, i kada sam se probudio, kocija na putu. Nadjem kociju, skinem "vozaca" sa strelom i uzmem kociju bez ispaljenog metka.

    Tako da se ne bih slozio da nema izbora. Mislim da su ljudima problem misije koje su bitne za pricu i kamp a one moraju biti linearne. Mada i kod takvih misija, kada je obracun i pucnjava, kada ih pocistimo ja uspijem lootati vecinu likova na zemlji.

    Inace jos nisam nasao igru da ima vecu slobodu. Jedino Hitmen.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam mislio na to. Nego na tijek razvoja radnje, u kojem smjeru ce sve otici. Tek na samom kraju imas izbor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda nisam dosao do tih misija ili drugacije gledam na main questove. Tek sam stigao u Rhodes gradić.

    Ali u igrama mi nije nikad bilo zanimljivo da biram pravac price, ili kao fol kada biram odgovor, kada znam da ce svi izbori doci do istog kraja. Eventualnmo ubace 3-4 alternativna zavrsetka i to je to. Nije moguce praviti paralelno 5-6 verzija igre da bi tvoj izbor imao nekog uticaja. Kao u 2077 gdje biras still igranja a zapravo se razilkuje samo par cut scena i par stvari na samom pocetku.

    Meni je RDR2 savrsen still igre. Ima main prica i ogromna sloboda za side questove. Ja sporo i igram jer su mi sporedne misije i istrazivanje zanimljiviji. Pa sam opet preskocio dosta dosta onih bijelih teritorija gdje je neka skrivena misija. Svi questovi gdje sakupljas neke kartice ili pisma stoje otvoreni jer nisam stigao obaviti.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Ne trazim da bude RPG. Nego nemoj me vezat ko retarda u main misiji koju zavrsavam onako kako igra zeli,od toga da hebenog konja moram vezati gdje mi je receno do toga da u stealth misiji se smijem koliko je bizarno losa.
    A ovamo imas sijaset mehanika gdje se islo u detalje.
    Nakon milione animacije guljenja zivotinje shvatis sa se igra u nekim dijelovima shvata preozbiljno a u nekim je blago receno losa.
    A to su main misije i jos stosta poput bounty sistema koji je smijesan. Kao i sve skrivene misije koje su tu tek onako da odaju dojam da nesto ima. A kada probas experimemtisati razocaras se.
    @NAILS Jedna takva je u Rhodesu. Ne mozes je fulati.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Stealth misija o kojoj pricam i koja me navela da prokomentarisem lošost main misija je koncipirana tako da na 50 kvadratnih metara imas 15 cuvara koje treba proci da bi stigao do "cilja".
    Igra ima stealt sistem,primitivan ali ga ima,cover sistem,zvizdanje kao distrakciju,stealth oruzje... Dakle ima sve da te pusti da ih lagano u tisini ubijas ili zaobilazis.
    Ali umjesto toga tu je lik koji te "drzi za ruku" dok bukvalno galami prati me,stani,idi lijevo,opet stani,a strazari su 1m udaljeni i ne reaguju na ovog debila koji bukvalno galami dok me ko budalu navodi gdje da hodam.
    Lose. I i bespotrebno.
    Ako me pustis da sam skontam gdje da nadjem i kako da ulovim djetlica npr,zasto me vezes u main misijama na taj nacin?
    Main misije treba da su highlight svega sto igra nudi a ne ovaj hand holding.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš na misiju kada pofataš one sto rakiju prave?
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I u GTA su takve misije, nije da mi smeta, ali razumijem sta hoce da kaze.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Ne,vezana je trgovca oruzjem.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, vidjet cu kada je odigram. Odradio sam nekoliko misija. Zadnja je vezano za one proizvodjace duhana. Misija sa indijancem. Kada se Artur sakrije u kociju.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Ovo je kao skrivena "misija". Nema je na mapi. Ali obrati paznju na desavanja oko prodavaca oruzja u Rhodesu da ti ne spojlam dalje.:D
    Sve misije tog tipa su me razocarale.
    Ali u globalu,ono sto je dobro u igri je toliko dobro da se itekako uziva.
    Znao sam po 2 dana(real time) traziti odredjene pticice da i zaboravim sta igram lol.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, nije mi se nista aktiviralo oko njega. Par puta sam bio tu i kupovao. Jedino ona scena sa podrumom.

    A klepio sam onaj arsenal oružja sa onim crncem.
     
    Last edited: Mar 26, 2021
  19. xman

    xman Komšija

    To je ta. Podrum:D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto oslobodis onog lika? Meni je tako zavrsila. Nisam imao nikakav obracun.