radeon 9200 ili neka druga

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dr.Overclock, Sep 28, 2004.

  1. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    IMAM PLOČU ASUS P4S533-X KOJA PDRŽAVA SAMO AGP4X I GRAFIČKU
    NVIDIA GF 3 64MB . HTIO SAM DA KUPIM NOVU GRAFULJU , ALI SA OBZIROM DA MI MATIČNA PODRAŽAVA SAMO AGP4X NEZNAM KOJU .
    KARTICA BI TREBALA IMATI 128MB I DA JE JEFTINIJA OD 220KM.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe...pa kud ces uzimati Radeon 9200 koji je losiji od GF3?!
    Ja bi na tvom mjestu mjenjao maticnu i procesor (neznam koji proc imas) il dodao jos memorije. Gf3 je (bar po meni) dovoljna.
    I mozes ti staviti AGP 8x graficku na tu plocu, samo sto ce ti graficka raditi u AGP4x modu, koji je sporiji za nekih 1% (ako i toliko).

    EDIT: I ne pisi velikim slovima jer je to znak da se deres i usi su mi otpale dok sam procitao tvoj post. :evil:
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ja bi na tvom mjestu uzeo GF2MX-icu i bices miran od svih igrica narednih 300 godina :D
     
  4. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Imam p4 2GHz i 512 DDR PC2700 infinion memorije .
    Nisam mislio mjenjati matični niti procesor , samo grafičku .
    Sta misliš o radeon 9600 SE 128 MB .
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Imas dobar procesor i na tu konfu najbolje bi odgovarala 9600pro kartica koja ti je skuplja od 9600se za nekih 50-60 kmica.
     
  6. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    A sa GeForce karticama kako stoji :?
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Slabo ali ako hoces neku forsicu nabavi na crno ili preko oglasa GF4Ti4200 sa 128 Mb rama jes da je staro ali je jos uvijek dobro.
    Imas GF5700 Ultre, obicne i kastrirane LE ali one su gore od Radeona 9600XT pa je nVidia izbacila 5900XT seriju a sve ove kartice su ti od 300KM pa nadalje.
    Neces se pokajati uzmi 9600pro za 200 kmica najbolji ti je izbor.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    9600pro - nista ispod tog.
     
  9. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    9600 je maalo skupa .
    Ima jeftina Gainward Ultra/650 XP Golden Sample, GeForce4 Ti-4200 128MB VIVO, DVI . Šta reći za nju .
     
  10. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Dobra je uzmi je slobodno,samo koliko je love.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    vidio sam da negdje da 9600 pro nekih 212 km (vpc).. pa mislim da se ispod ne moze ici, a da ne govorim sad o dobiti za 60tak km vise sa 9800se>pro..
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Editor-in-Chief zna sta pricha.nemojte ba izmisljat toplu vodu
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ulizujes se? ha? :lol:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    stvarno ja neznam kako nekom mozete preporucit dx8 grafu pa normalno da netreba ici ispod 9600pro bolje je nista i neuzimat kad je bacanje novaca
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj uzimat bilo koji radeon xxxxSE verziju (osim 9800se).

    pa ako ne može uzet 9600pro onda bi trebao ozbiljno razmisliti o ti4200. dx8 je još uvijek za preporuku, jer za te novce je jako dobra.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    dajte ba ljudi ti4200 je stvarno bila dobra kartica a vrijeme joj je proshlo farcry doom silent hill probaj upalit aliasing samo neznam kako ce se ponashat na jos novijim naslovima
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    probaj upalit aa na 9600 koja još mora gurat i dx9 detalje... ne pričaj gluposti. ako hoćeš igrat doom3 sa aa, onda ne kupuješ kartu za 100€.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    eto onda nek uzme famozni 4200 pa nek se igra jedno godinu a da nepricamo o duzem vremenu a da negovorimo o klokabilnosti radeona floating point jedinicama shaderima 2.0 i ostalim zajebancijama ili kvaliteti slike pogotovo o klokiranju
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa za godinu dana će sve bit krama :)

    oc radeona 9600 vs. oc gainward 4200 gs??? think again...

    mislim sve štima, radeon 9600 je noviji čip i sve to, ali on će se mučit sa dx9 glupostima dok će 4200 samo se "prebacit" u dx8 i sve 5.

    u krajnjoj liniji protumači ovo... frend sa 9600se 128mb (znam da je koma karta, al ipak je novije generacije) vrti doom3 na 800x600 bez detalja tak-tak (2500+, epox, 512 rama), slika je naravno kaos. onda uključi bump mapping koji stvarno diže kvalitetu (da ne kažem kako je to karakteristika dx8) i ode sve u qrac... prestrašno trza, nemre igrat tak. ja furam doom3 na svojoj sa 800x600 bump-om i high quality special effects bez ijednog trzaja u bilo kojem dijelu igre... na 1024 malo šteka, ali daleko od onih 800x600 na radeonu.

    pričaj ti šta oćeš, ja bi uzeo 4200 gs bez razmišljanja... pa za god-dvije opet neku drugu naravno... al neću ja davat po 300-400€ za graf radi svake nove igre koja izađe, jer mi komp ne služi samo za igranje.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    momak je odlucio da uzme graficku mi mu pokusavamo reci sta je najbolje jel tako :idea:
    ocigledno je da je to deterdjent 9600pro

    sys respect :D