radeon 9200 ili neka druga

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dr.Overclock, Sep 28, 2004.

  1. Miko

    Miko Aktivista

    Da ne citam gore navedeno samo cu napisati da imas valjda kod xdille radeon 9600 pro saphire za 212Km pa ti vidi
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

  3. syss

    syss Veteran foruma

    to je negdje 100€? isplati se, kod nas su skuplje... saphhire je ~130€.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A sasvim solidna kartica. Eto. :mrgreen:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    stvar riješena! :)
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Ma nema prepirke ATI 9600PRO VPC 204km u PLUSU.
    Bolje da nisam spominjao Ti4200 :lol:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    upravo :evil:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ja bi ga svejedno prije uzeo :)

    ajmo ponovo... :) :)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    samo pokushajte :twisted: :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    luda rasprava
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma niiiiije :mrgreen:
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Gf4 rulzz :alien:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma jok ATI Mach 64 VT+ je zakon. :mrgreen: :mrgreen:
     
  14. markonirs

    markonirs Novi član

    Ljudi ja e sad moram i ja reci par reci. Imam ATI 9600PRO karticu, pre nje sam imao 9000 PRO karticu, a pre nje GF4 Ti-4200. Stvarno mi je tog ATI-ja puna glava. Toliko su mi iskomplikovali zivot sa losim catalistima u zadnjih godinu dana da je to neverovatno. Dao sam oglas na forumu ovde kod nas da cu menjati Gigabyte ATI 9600PRO (jos u garanciji) za bilo koji polovan FX 5700 za koji znamo da je sporija i losija kartica od moje. Toliko sam doziveo maltretiranja sa novim plocama K8 generacije da to nije normalno. Sa ovom karticom ja i ceo servis nismo uspeli da nateramo plocu MSI K8 Neo n-force 3 da radi, kada smo stavili FX sve je bilo OK, i sa sadasnjom plocom ASUS K8V Se Deluxe ne radi kako treba. Da ne bude sumnje karticu je na svom ABITU i Barton 2500+ procesoru ispitao BeastMaster i ista radi odlicno. Sta reci, pa evo najobicnija sitnica koja me neverovatno nervira kod ATI-ja. Povezan mi je TV izlaz na racunar, u drajverima je sve podeseno i ta podesavanja ne diram da bi klinka mogla odgledati na TV-u crtac i kada ja nisam kuci. Glupi ATI prilikom svakog paljenja racunara spusta sliku u uvodnom ekranu windowsa tako da neke podatke prilikom bootanja ne mozes ni videti jer on odmah inicijalizuje TV izlaz. Prilikom instalacije windowsa ukoliko je ukljucen kabl sa TV-om ne vidim donje dugmice za davanje potvrde pri instalaciji (osim ako necu da ih gledam na TV-u), pa moram cupati TV kabl. Pa zar to nisu mogli resiti sve ove godine. Takvih problema sa GF nisam imao. OK ATI kartice su brze u istom cenovnom rangu, ali tih nekoliko procenata brzine donosi previse glavobolje. I ovaj marketinski potez sa 3D Markom 2005, ja imam 1350 poena a drugar sa FX 5900 1000, sve mogu da razumem ali je ovo providno do bola, bolje da prave drajvere nego reklamne programe. Uzimam sebi za slobodu da ih kritikujem jer sam njihov korisnik zadnjih godinu dana i video sam muku sa njihovim raznim catalistima. Iz mog kompa vrlo brzo leti i morace se dobro pomuciti da se u njega vrate, a sasvim sigurno i u racunare svih mojih musterija u ovom gradu.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    monopolista! :)

    ma što je da je uvijek sam više volio nvidia drivere.

    p.s. onaj opsežni test što ga je enis stavio na home, pogldeajte malo cod... gf4ti4200 rame uz rame sa 9800pro i ispred gf5600/5700, šta sad?! :)
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    wtf???
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ha stari, jel vidiš o čemu pričam... mislim naravno da 3dmark i ta sranja ne idu (dobro 2001se ide ko metak), ali igre se lome... podsjećam da se radi o default clocku (koji se može dosta dignut) i da karta košta 50-ak€!!
     
  18. markonirs

    markonirs Novi član

    Nadam se da se neko nece naljutiti zbog ovog misljenja, ovo je ipak samo moje misljenje i ne mora da bude relevantno, jos jednom navodim da su ATI kartice zaista brze ali mi nije jasno da ti ljudi jos uvek neznaju da napisu drajvere za njih...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    drivere radi code mafia tj. odbjegli dio programera iz nvidije
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    markonirs taj mali problem koji si naveo u opseznom textu nije do drivera nego do nekompatibilnosti izmedju tv-a i monitora zbog refresh rate-a ali ako hoces najbolju kompatibilnost koristi 4.5 catalist ovi noviji prave problema u starijim igrama ostalo radi sasvim ok.