Rage i Rage 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 14, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Onda crackuj sebi svaku igru i otidji na servere da igras online ako je u potpunosti legalno. Samo sam prekinuo daljnju raspravo o crackovanju, jer je sljedeci post izgledao kao da ce bit link na crack, a prica o crackovanju na forumu je zabranjena i legalnog cracka nema, tako da se svaki naredni post koji sadrzi rijec crack ili pirat brise.
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Ako tebi nije dozvoljeno da radiš sa tvojom igrom šta želiš - onda ti i ja ne živimo u istoj dimenziji. Ovo nema veze sa krekovanjem, nego sa pravima. Ova diskusija ni na jednom forumu na svijetu nije nedozvoljena AKO ide u normalnom pravcu i ako se ne priča o pirateriji.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Mozes ti raditi sta god zelis sa svojom igrom, ali neces ni igrati nigdje jer si radio sta si htio s njom.
    Prica o cracku ne moze ici u normalnom pravcu, nije to patch.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Čovječe crack NOCD je LEGALNO dozvoljen. To što ga ljudi zloupotrebljavaju druga je priča. Niko nije ni počeo voditi diskusiju u tom pravcu nego ti.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma


    Nekad je bilo pravilo u svijetu igara da ti možeš raditi sa svojom igrom šta hoćeš. Više nije.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Nije nikada bilo to pravilo. To je isto da kažeš zabranjeno je napraviti back-up, kada nije. Back-up je zabranjeno dalje širiti i skidati sa neta. Igru nisi smio koristiti u neke nedozvoljene radnje, koje su opet opšte-poznate. S druge strane, EULA je sada pooštrila neke zakone, a to se opet tiče samog korisnika i kompanije. To da su krekovi nelegalni i da ti ne možeš pisati svoj kod po igrama nema nigdje, niti će ikada biti. Recimo da su svojevremeno igre izlazile sa no-cd krekom( Diablo 2 izašao sa no-cd krekom uz samu igru) , da bi se time zaštitilo paranje diska.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    @Pasha,
    Ovako stoji u pravilima i ja se time vodim. Sva daljnja diskusija je OT.
    Zalbe i prituzbe na moderaciju i crackovanje neka idu administraciji na PM.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nema potrebe da se ide dalje u off-topic, jasno je da ovdje nikad nismo podrzavali pirateriju, no u isto vrijeme praksa je da sve sto kupis na mediju mozes backupovati, a za sto je ponekad neophodno "razvaliti zastitu", pod uslovom da proizvodjac ne nudi besplatno preuzimanje digitalne verzije, sto je zgodan dodatak. U situaciji kada govorimo o digitalnim izdanjima, pricati o 'no-cd cracku' ocito vise nema toliko smisla (dalo bi se raspravljati o DRM-u, autentifikacijama i slicno, no to nije tema). Konacno, ukoliko nesto kupljeno ne radi, na forumu nemamo rjesenja za taj specificni problem - slijedeca stepenica je tehnicka podrska izdavaca, razvojnog tima itd.
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Na mojoj konfiguraciji je Rage neigriv iz nekog razloga. Možda je do konfe (naveo sam dole) ali igram i dosta novije igre bez problema pa me nervira što ovo ne može.

    Kad pokrenem igru i uđem u meni odma štopa i to tako da par sekundi radi bez problema i onda zakoči sve par sekundi znači i slika i zvuk i sve "pauzira". Uspio sam ući u igru al' na početku onaj uvod i ono kad se budiš u onoj kapsuli i to sve isto štopa kao u meniju. Znači kompjuter kaže dvije riječi onda zakuca pa kaže još dvije pa zakuca. Smanjio sam poslije u opcijama sve što se moglo smanjit' i opet isto.

    Nisam pregledao temu jel' bilo ovakvih problema pa ako neko ima neku ideju bio bih zahvalan.

    Konfiguracija:

    C2D E6300
    Gigabyte GA-965P-S3
    2GB DDR2
    HD3850 256MB
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Problem je bio sa ati karticama, ali ima neki patch ili hotfix za to, proguglaj malo.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    E hvala, našao sam nešto ali za kartice od 4000 pa više. Probaću još malo pročeprkati. :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi li instalirao patch?
     
  13. Esh

    Esh HWB