Rage i Rage 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 14, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je par mjeseci star intervju. Vidio covjek gdje je veca zarada, nema 'ljeba u principijelnosti i lojalnosti:

    Izvor: http://www.gamasutra.com/view/news/3776 ... _Games.php

    Toliko o tome sto se "pokajao" sa konzolaskim verzijama.
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Jesam ja, ali ne znam koliko bih problema imao i bez njega, jer sam na Nvidia kartici (GTX 275, 896MB RAM). I moram reći da nemam nikakvih problema na koje se raja po netu žalila - nema screen tearinga, nema sporog učitavanja tekstura (osim možda na rijetke momente prilikom brzog okretanja, kada mi se učini po rubovima ekrana da je slika mutna; naglasak na "učini"). I sve se vrti fino i izgleda odlično (Core2Duo 3GHz, 4GB RAM), osim tekstura kada ih gledaš iz blizine - tada su baš... loše.

    I igra je za sada ok, akcija se zakuhava polako, ali mi itekako nedostaje bolji checkpoint sistem - ne vidim zašto nisu mogli primjeniti neki poput ostatka novijih igara. Upravo sam izgubio jedno pola sata progresa jer sam zaginuo pred kraj misije, a zadnji checkpoint je bio na njenom početku. Tu je quicksave, ali se još moram navići na njega (i smeta mi što zaustavi igru na nekoliko sekundi i što nije neprimjetan kao npr. u novom Deus Exu ili Witcheru 2).
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nakon patcha kad hodam pjehe fps je zakucan na 60. Jel udjem u onaj baggy fps padne i ostane zakucan na 30. Izadjem iz njeg - fps na 60. A patch je dodao u video opcijama samo funkciju Anisotropic Filtera, nista vise.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    jedan patch jedna opcija, pohitni su nema sta :smt005
     
  6. immolation

    immolation Novi član

    uuu znaci sve isto kao i bez tog patcha, jer meni sad kako sam stavio performance drivere ide sve kako treba... jebo onda to, neg meni nije jasno da mu nista apsolutno nije dyinamic, od svijetla sijena pa dima itd... sta ustvari u sebi ovaj engine ima osim ogromnih textura?
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    ...i Vsync, koji je meni upravo trebao! :mrgreen:
     
  8. immolation

    immolation Novi član

    moze se Vsync upalit u ati settings-ima
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    zna li ko rijesenje za blokiranje slike na momente? Zvuk je ok ali slika blokira na 5-10 sekundi svakih 3-4 minute.

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je legla igra skroz. Sto se grafike tice, i nisu neke high-res texture osim onih okoline, a i to mozda samo izdaleka. Izvlaci jako dobar artstyle. Mislim da ce ovo biti prva igra poslije Bastiona koju cu preci :)
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako glup kraj igre :roll: Tesko razocarenje... Ionako ima losu pricu, ovaj kraj samo zabiberio.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa kako su PCijasi docekali doom3 ( odlicna igra ) nije ni cudo ovo :lol: Igraci su picajzle u ovo doba .
     
  14. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Meni dodatno bilo bezveze jer nisam uspio ugrabiti one turrete ni one male hodajuće robote (ili šta su već), mogli su njih ubaciti u neki glavni quest :(
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam to od sredine igre koristio, skroz OP oni sto hodaju... Cijelo vrijeme te prate i ubijaju, a kad cuju neprijatelja idu za njim dok ga ne ubiju. Ti se u cosak sklonis i dobar :D Mogao si kupiti one šeme za pravljenje kod vendora, a i dijelove.
     
  16. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Eh, znao sam za njih iz trailera i očekivao da će mi ih neko fino preporučiti da kupim/dati šemu u nekom od glavnih questova, ali ništa od toga. Ne igra mi se opet, ali bih volio da sam isprobao ta čuda. Ako ništa, makar sam vozikao malo one autiće na daljinski (ali protivnici su ih često znali upucati prije nego im i priđem :( ).

    To sve na stranu, ono što me baš nerviralo je što moraš isprazniti skoro cijeli šaržer municije u protivnika da ga ubiješ, negdje u zadnjoj trećini igre sam smanjio težinu sa hard na medium, pa na kraju i na easy, očekujući da će umrijeti nakon manje metaka, ali ni to nije pomoglo. Dobra je igra, ali ima i više mana nego što bi se reklo na prvi pogled.
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Meni je igra fenomenalna,poslije fife najbolja ove godine.Bas sam uzivao/uzivam igrajuci je.I da igram na hardu, a to za protivnike probaj druge metke ili pusku upgrejdirati jer kako oni kazu "different ammo makes a difference"
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @beeble, kombinujes oruzje prema pritvnicima. Cim imaju malo vise opreme na sebi, koristis armor-piercing ammo. Na pocetku u bolnici nadjes u jednoj od zakljucanih soba Authority Machine gun koja ima armor-piercing ammo i njome mozes ubiti bilo sta u par metaka + jako brzo puca. Ako si na konzoli igrao, ide savrseno uz auto-aim :mrgreen: Mislim da se mogla kupiti u Wellspringu ili kako se zove onaj gradic s vodom :) Trebao si malo vise kombinovati.
     
  19. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Hype i marketing su nevjerovatne stvari... Ovo je jedan polu-proizvod, prije svega rip-off Borderlandsa i Bulletstorma (u manjoj mjeri, al svejedno), likovi i priča tj način na koji je igrač otkriva je totalno bezveze.
    A da ne pričam o silnim grafičkim problemima (artefakti nakon što izađete iz grada u bagiju, anyone? pod artefakti čitaj "sve osim vozila je u totalnom kaosu, ništa se ne vidi"), teksture su me na momente (bez pretjerivanja) podsjećale na system shock 2 (krv/meso/žile po zidovima) i deus ex kec!!!

    Osjećam se "preveslano" što se tiče ove igre, čeka se Batman i Skyrim.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Pa Rage i jeste samo reklamni materijal za engine koji ce ID-ovci kasnije prodavati. :D