Ramazanski meni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AdoSA, Jul 26, 2012.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma dok god su slatke ja ih jedem. :mrgreen:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo fin video za postače a i one koji to nisu :) Valjda nema problema da se postavi ovaj video.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da se osvježi malo tema :D

    Jedan po meni pravo zdrav iftar :)

    topa,nekoliko pilećih koji su dobro začinjeni curryem i chilliem,puding + čaša kompota od malina i jagoda + čaša vode..
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam večeras napravio Killer musaku... umalo nisam i prste pojeo...
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    A ja se evo nagruhao bureka. Nisam vjerovao da od puretine može biti onako ukusan Burek. :cool:
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kupljene iranske hurme preko puta Ferhadije ,pola kile 4,5 km,ljepota,mesnatije,ukusnije,vrh !
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ne znam sta me navrati da kupim ove iranske hurme,al evo sad poslije 10 trazim sejtana.Usput nisam nikad ukusnije jeo
    EDIT:
    Ramazanski
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hahaha, sto jest jest, ja pojedem ovako po 4-5 za iftar i sehur, ljepota :)

    Inace, doslo je do male zabune sa moje strane tice, ove vase Iranske hurme su haman ove na kojim i pise da su "Iranske hurme", neka Ga-Me-Ha firma to proizvodi/uvozi (donijela i meni rodica te Sarajevske). Medjutim, meni su jos bolje ove sto sam ovdje kupio u jednom ovom trznom centru, isto su iz Irana ali nemaju ovakvu kutiju i drugi je proizvodjac. Razlika je sto im je kozica ona poprilicno meksa i tanja, sto se tice velicine tu su negdje, malo mozda duze. Uglavnom slicno, ali su oboje neuporedivo bolje od suhih!

    Jos sat i po :)
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja sam kupio te ga-me-ha,inace od te firme uzimam i corokotovo ulje,fini su pravo.
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode jedno brzo,mogul se one iranske hurme pokvariti?pise da je expiry 2014 ali mi nekako cudno izgledaju,kao da su crvi po njima bijelo nesto.Pretpostavljam da je samo secer,ali ko ce ga znati
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jedi ih brže :mrgreen:
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Upravu je anazomic :D I kod na momente ima to nesto bjelkaso, ona kozica se ko odvaja i cudna je, pa ne treba puno duziti sa pakovanjem, a svakako u frizideru drzati. Isto i kod mene pise 2014, januar, ali daBogda da to izdrzi do kraja ramazana :)
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa mozda je do 2014. neotvorene :p I mlijeko neotvoreno moze pola godine, pa kad otvoris moras u par dana iskoristiti.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Ja nisam ni znao da se moraju u frižideru držati! Kako god, dok su slatke - meni dobre! :smt003
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Na mom pakovanju hurmi Made in Iran niti je oznacen datum proizvodnje, niti datum isteka :D
     
  16. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Malo sam guglo ja oko ovog,i u principu se ne mogu pokvariti(velike kolicine secera),to bijelo je samo kristalizovani secer.A nisam ni ja znao ovo za frizder,mada se i ovako ne mogu "pokvariti"samo se brze isuse(i takve se mogu jesti)
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    veceras pita "bundevara"
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    To sa frizider nije provjereno, neka moja logika da skoro sve te namirnice idu tamo pa nek idu i hurme :D Da ne bude da se pokvare i u frizideru pa ja kriv :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako god, svježije su iz friždera :)
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hvala Allahu kakve sam hurme uzeo neki dan ispred Fahdove džamije. Iz Saudijske Arabije su, 1 kg pakovanje. U životu nisam bolje probao, tope se u ustima....