Review "rerna" gorenje i hrpa neispravnih gpu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Jul 28, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    cuj nije mi do čašćenja..
    Ja sam samo zelio da podijelim nesto sto sam uradio, sto bi mozda nekom pomoglo naravno kao zadnja opcija
    ja sam uspio na taj nacin grafu da napravim i vjeruj briga me za neka tudja misljenja...

    Napravio sam nesto sto bi inace zavrsilo u kanti
     
  2. efo

    efo Komšija

    odlicna stvar pa nisam sinoc nista radio; nisam imao kabla za napajanje pa nije bilo svrhe da je pecem bez da je mogu provjeriti xD maloprije ga pokupio, dakle veceras je okrsaj.

    dakle 8 minuta na 200 stepeni, preheated oven, sinuti sve sa graphe sto se da skinut, ocistit pastu, alu folija, alu nozice (pade mi na pamet da stavim i jednu ispod gpu-a, da ne otpadne za svaki slucaj?) i to bi trebalo bit to. nadam se da sam sve pohvato
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    i kvalitetna rerna naravno najbitnije tačna temperatura
    moja rerna je poslije otvaranja i ubacivanja grafe jos 2 minute nabijala temp i onda kad je nabila jos 6-7 minuta se przila to je ukupno oko 8

    eto sretno u svakom slucaju

    javi nam kako prodje
     
  4. efo

    efo Komšija

    what goes around, comes around

    ili u prijevodu imam novi signature :mrgreen:

    Uploado sam zip file sa svim slikama, nisu kvalitet (slikano sa samsung d600) ali vidi se, klipovima (isto d600 :D) i 2 sshota (lakse mi bilo tako, koga zanima nek pogleda) Iz treceg klipa (kad sam ubacivao grafu nakon owena i kad je proradila) je izbacen ton :D jer je bilo par neartikulisanih zvukova

    ukratko prica: grafa je pokazivala vertikalne linije na Abit-ovom screenu (ima video klip) i nije nikako htjela ulaziti u win7 (nakon loading screena zapne na crnom ekranu). zanimljivo je da je haver radio na win XP i da je normala ulazio u os, ali naravno BSOD cim pokrene 3D aplikaciju. nakon sesije sa owenom... takodjer ima klip :D radi ko sat; radio sam stability test sa furmarkom (ima na jednom sshotu) i max tempa je 92 stepena; malo previsoka ali standardna za ovu seriju kartica sa referentnim hladjenjem; sjecam se da je haveru rasla i do 95...

    sve u svemu divno i nezaboravno iskustvo :D

    link: http://www.4shared.com/file/T_HKSmkg/baking_G80.html
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ipak je malo povishe 92c,kakvu si pastu stavio,jesi li probao staviti fan rucno na 100% jer kod tih grafa kasni auto povecavanje brzine...tek na 90 pocne da ubrzava.
     
  6. efo

    efo Komšija

    nisam, probacu. pastu sam stavio neku koju sam imao od ranije; noname je uglavnom i fino je razmazao. jos cu to malo sutra istestirat i vidjet, mada idalje mislim da tempa u igrama nece prelaziti 85-86 stepeni osim bas u onim najkrkanskijim, jer ovaj stability test konstantno radi 100% loada? koliko se sjecam fan se nije cuo skoro nikako tokom testiranja stabilnosti pa mogu zakljucit da vjerovatno nije bio na 100%
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam ja tu kartu al u izvedbi sa 320mb,hladnjak joj je odlican ali mu treba odredjenih modifikacija.Npr treba na neki nacin odvesti vreo zrak koji karta izbaci ispod sebe korz one proreze na kraju grafe pa ga vent ponovo pokupi i vraca u grafu tako da imas reciklazu vrelog zraka.Ja sam kod sebe tacno na mjestu gdje je kraj grafe probio bocnu stranicu i stavio 80mm na 5V vent da vuce napolje taj vruci zrak i temp je pala za nevjerovatnih 20c ali naravno sam prije u riva tuneru napravio profile za fan koji se pale na odredjenim teperaturama.
     
  8. efo

    efo Komšija

    20c :S:S:S:S

    probacu ako je prije toga ne prodam :D
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    drago mi je da si uspio
    evo ova kod mene 5 dana radi ko sat ;)
    moja ide do 87 ili 89 najvise
    provjeri ti pastu za svaki slucaj
     
  10. efo

    efo Komšija

    3 stepena nije neka razlika; pogotovo jer si ti koristio neku brandiranu pastu cini mi se :D svejedno cu se jos pozabavit stim
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    kod mene je GTX verzija
     
  12. efo

    efo Komšija

    dal nam je hladnjak potpuno isti? ne mislim da je
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ne bih rekao
    [​IMG]
     
  14. efo

    efo Komšija

    izgledaju isto. uglavnom danas sam stavio jedan vent ispod kartice tako da puse direktno u pasivni hladnjak graphe. tempa je sa 92 opala na 85 stepeni, pri max opterecenju. samo je mali problem sto taj vent ne stoji stabilno :) moracu nesto skontat
     
  15. efo

    efo Komšija

    mozes malo detaljnije objasniti sta si tacno uradio? jel taj vent bio unutar ili van kucista
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    qrcu govori muda odpadose...vidis te proreze na grafi kontra od ventilatora..e tu nekako ili pored grafe ubaci vent ne da puse na grafu nego da vuce vreli zrak koji izlazi na te proreze i odbaci ga dalje od grafinog venta da ne bi bio ponovo usisan.
    EDIT
    Cuj sad,nije bitno gdje vent,dal sa vanjske ili unutarnje strane stranice nego je bitno da probijes stranicu tacno na tom mjestu gdje je su ti prorezi na hladnjaku grafe i da vent dodje tacno ispod i izbacuje vrelinu napolje.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa bio je valjda unutra. većina kućišta ima one rupe na stranici nasuprot grafe radi bolje ventilacije i ima rupe na koje se može zašarafiti vent od 80mm. kontam i ja sebi nabacit jedan takav malo tiši vent pošto su postojeći prebučni.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ma g80 je normalno da ima temp od 80 do 90 u loadu tako da bez puno briga
     
  19. efo

    efo Komšija

    shvatio; odradim to veceras
     
  20. efo

    efo Komšija

    jebite me usta, ali ovo necete povjerovati;

    sjecate se one 7600gt sto mi uvali papcina ona.... danas je zavrsila u rerni (prosli put sam bio previse uzbudjen nakon popravka 8800GTS, da sam zaboravio ovu) i izasla ziva i zdrava.... ofirno mi da se kunem... ni sam jos ne mogu povjerovat :S znaci ne mogu prezalit sto nisam opalio nijednu sliku prije ozivljavanja (fakat nisam vjerovao da cu je ozivit, pa nisam ni slikao.....).... znaci kuci trenutno imam 3 grafe; od kojih su dvije reflow-ane xDDD

    zasad sam 2/2 sa owenom :D smjesno