Review "rerna" gorenje i hrpa neispravnih gpu

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Jul 28, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam imao 8600gt 512ddr3 i pregledo sam bruku filmova preko tv outa i nikad nikakvih problema. jedino su me jebavali driveri na visti, ali vista je to :D
     
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    ta je kod mene samo je GTs ali fakat je bila dobra fercera 720p i 1080p
     
  3. RaP

    RaP Komšija

  4. GW

    GW Moderator

    Stryker, naravno. :D
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    sve zajedno ne vredi 5 KM
    sumnjam da bi neko palio rernu radi ovih grafa
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Najjace je "koristio je malo bez kulera pa se pojavio dim. Karticu nisam više koristio radi predostrožnosti" :mrgreen:
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Ma neki dan sam pobacao hrpu hardvera sto se vuklo po laticama nesto nesipravno nesto "polu ispravno" a nesto jednostavno staro za koristenje, sada vjerujem da svako ima barem nesto od starog - nesipravnog hardvera ali mislim licno da netreba prodavati nesipravne - "ozivljene" komponente, iako se naglasi da su neispravne jednostavno netreba.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo mene sa 8800 GTX proslo je gotovo dva mjeseca od onog reflowanja.
    Graficka radi savrseno gutala je Mafiu 2 sve High, Apex Medium od sale
    StarCraft 2, GTA 4..
    evo samo da bacim jedan Furmark od danas
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    I sta ces sad izvjestavat stalno ovako? Javi ako otkaze grafa i to je to :D
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    imam jednu 2600xt, što se pokvarila kad se prosula kafa na komp, šta mislite jel ona dobar kandidat za terapiju u rerni?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije! Za rernu su kartice koje su zbog visoke radne temperature, a sto dovodi obicno do hladnog lema, pocele da bacaju artefakte ili prestale da daju sliku.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa i ova mislim da daje artefakte..znaci njoj je naskodila vlaga, a ne temperatura kafe?
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa moguce je da je nesto kratkim spojem otislo...mozes probati rernu mada sumnjam da ces sta uspjeti..neces izgubiti nista
     
  14. boris87

    boris87 Novi član

    Zar niste čitali da je u tim hladnim lemovima puno otrovnih spojeva i 40% olova,koji se na 200c natalozi po pećnici i onda opet jedete hranu koju ste pekli u njoj.Ugrožavate svoje zdravlje,koristite vrući zrak za te stvari..
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa nije bas da ce peci 64 kartice svaki dan pa da se ima sta natoloziti.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa peko je tale puno kartica :D
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ništa probaćemo, btw malo je i rerna pokvarena , pa možda jednim udarcem ubijem dvije muhe....
     
  19. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Kartice su ROHS certificirane :)
     
  20. efo

    efo Komšija

    Ma to i dalje ne znaci da si siguran, pitajte kolegu GW, on ce vam najbolje rec :)