Rocket League PC/PS4/XBox/Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ragnarok, Jul 17, 2016.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Da se vratimo temi. Za ime grupe predlazem nesto na starolatinskom, uvijek dobro zvuci i izgleda, ipak nije mrtav jezik kako svi misle:

    - Per Draconis Ad Astra - Od zmaja do zvijezda ..... HAHAHA
     
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Imas "block communication", kliknes na profil na steamu i odaberes tu opciju.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mora li mi biti prijatelj na steamu da bih to uradio? :)

    EDIT: Evo probo ne mora biti friend, a ovo ce blokirati i chat u RL?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ja kontam vi igrate online iz razonode, a ono neki ratovi se vode, zivci se gube, kao da vam nije dosta stresa u realnom životu :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba, zato ja sam bez opterecejna :D
     
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  7. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Za mene je gaming ovo:
    [​IMG]

    Relaksacija od realnog zivota....​
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    adiboy_bf

    maksuz uzeo sinoc RL i za PC radi 144fps-a :)
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ahh, pa i ti si u grupi
    Prihvati moj zahtjev, da te dodam u grupnjak (chat), da se organizujemo :)
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Tu sam u grupi, odigrao tek nekoliko partija na PC-u i ubaci me u gold 2 odmah iako ne znam kako haha..presao s Xboxa pa je ogromna razlika zbog FPS-a :)
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Platinum III Division 2 na 3v3 LOL :D
     
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Uh, pa odlicno ces se uklopiti s nama :D
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ti si manijak kao ovaj Nenji... :D
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ni blizu ali je zabavno igrati s njim iliti protiv njega :D
     
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Zabavnije je igrati sa mnom kad sam u formi, a zabavnije protiv mene kad nisam :D:p

    Dobra ekipa se skupila u grupi, tačno mi vratila ljepotu igranja RL-a:rolleyes:
     
  17. Tensai

    Tensai Komšija

    Ima li šanse da se napravi kakav e-sports team? Imamo prilično dobrih igrača, možda kad bi našli još telenata i kad bi malo poradili na tome mobglo bi se i takmičit.
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Postoji plan :)

    Trenutno mislim da je najvažnije da svi igramo, da se upoznamo. Malo poslije možemo razmišljati o "grupisanju", tj. nadam se da će i drugi kao i ja biti nagodni da pomognu slabijima da brže napreduju (kroz savjete, treninge itd.)
    Nakon toga ćemo imati pravo finu grupu igrača, pa ćemo moći napraviti i više timova, čak i sa rezervnim igračima, kao pravi profesionalci :D

    Samo ono "strpljen = spašen" princip, prvo dostići nivo igre i svijesti na terenu da možemo funkcionisati kao ekipa :)
     
  19. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Nenji, predlazem da se pocetnicima objasne dvije osnovne stvari bez kojih igranje na visim rankovima nije moguce, to su boost jump i wall jump, ostalo ce svako vjezbom skontati kako postati bolji. Ah i da ne zaboravim, ROTACIJA.....

    Rotacija se ne uci, ona je dio karaktera i nesebicnosti u ovoj igri ... i sastavni dio timske igre...
     
    nenji_avero likes this.
  20. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Rotacija je najteža za savladati, jer podrazumijeva da "obuzdamo" svoje nagone :D
    Mnogi pro igrači imaju problema sa rotacijom, iako su u top 50. Samo se kod njih to rijetko primjeti, jer su u ekipama gdje svi dobro igraju, pa često drugi stignu pokriti rupu koju oni ostave.

    Slažem se, treba ovim nižim rankovima pojasniti par osnovnih principa i skillova, a koji nisu strašni za savladati, ali to sve ne pije vode ako oni nisu voljni učiti.
    Stav "ma koliko znam, znam, neću sad fakultet završavati radi igrice" neće nikoga odvesti u viši rank ili, što je još bitnije, naučiti da bolje igra.

    Svi imamo momente ballchasing-a, podmetanja i skakanja na saigrače bez ikakvog logičnog razloga, ali jbg to je ono što kod nas ljudi zovu "kad imaš veliku želju", pa da ti je nekako da baš ti odlučiš utakmicu, ili riješiš trenutnu situaciju.


    Kapa dole ljudima poput Grim-a, koji fkt imaju dobru rotaciju, ali takvih je baš malo.

    Recimo za članove jedne ekipe uvijek bih volio imati nekoga poput njega i nekoga poput Ramsey-a. Grim radi rotacije i preciznosti u pasovima i wall-akciji, dok je Ramsey stvarno odličan u ofanzivi.
    Meni nije mrsko pokrivati našu polovicu ako znam da imam kompetentne saigrače za napad.


    Najgore mi je kad ja krenem na loptu, a lik koji je 10 metara iza mene, dakle vidi i mene i nju, skoči i time - prvo: zezne i mene i sebe pri šutu; drugo: ostavi iza sebe prazan teren, da protivnik radi šta hoće kad je izbije...