SAMSUNG GALAXY NOTE POTRAŽNJA

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by MUFCFAN, Jan 2, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Pozdrav,

    Ljudi zanima me ima li ko iskustva sa ovim radnjama: Kam konekting, Pacomoby i Univerzalno??
    Kupio bih mobitel ali nisam siguran jel to to.
    Ovaj mob je preskup da bi mi neko uvalio vec koristen mobitel?
    Ako ima ko kakvih iskustava sa ovim radnjama molio bi da ih napise.. Inace sam iz Tuzle , ali dostava nije problem..
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam u Univerzalnom uzimao galaxy s, sve 5, originalni svi djelovi, nekoristeno, bas kako treba biti. Iskreno i ja sam se mislio i malo me strah bilo uzimati nesto nasljepo (postom sam narucio) al stvarno je sve ok bilo,

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Opet ću ponoviti: Gledajte da vam garancija bude ispravna pa i po nešto većoj cijeni. Kad vam rikne display ili matična ploča (a hoće sigurno), onda će vam se tih stotinjak maraka više isplatiti.
    Inače, samo ovlašteno servis/uvoznik može dati valjanu garanciju koja vam na kraju krajeva i na sudu vrijedi.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cuj riknut ce sigurno haha, pa ti kupujes stvar da ti rikne. Kupi u Univerzalno slobodno, pet sest kolega je tu kupilo telefone, nikad problema.

    Sent using Tapatalk.
     
  5. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Kam konnekting mogu reći do sad 7-8 telefona kupljeno, uvijek sve čista 5tica !
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

    Kolega, govorim ti iz iskustva i dobronamjerno. Meni ni u dzep ni iz dzepa...
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Govorim i ja iz iskustva da nema nikakvih problema sa telefonima iz te prodavnice, ispast ce da im bacam jos reklamu al sasvim su ljudi ok, zasto baciti jos trecinu vrijednosti telefona guzonjama iz telekoma. Uostalom ko voli nek izvoli.

    Sent using Tapatalk.
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Nisam siguran cime se bavis, ali evo reci cu ti da meni svakodnevno prođe 50-ak pokvarenih telefona kroz ruke. Barem 1-2 od toga budu iz tih radnji koje daju "garanciju" pa kod prvog veceg kvara odjebu covjeka pod izlikom da to ne ide u garanciju. Onda se mozes slikati jer ta garancija ne vrijedi ni kod proizvođača ni na sudu. Dakle, govorim iz iskustva, a meni je svejedno hocu li naplatiti od tebe ili od proizvođača za taj servis...
    Malo prije nove godine u ruke mi dođe Flyer za kojeg neću reći gdje je kupljen, ali je kupljen na crno. Uređaj je bio namjenjen azijskom tržištu. Uglavnom, jedan dan se nije htio upaliti, čovjek ga vratio na servis gdje ga je i kupio da bi mu nakon 10 dana rekli da mu je prenapon spalio ploču i da oni za to ne odgovaraju. Kad sam ga ja otvorio, ne samo da je trebalo mijenjati ploču jer se neki "majstor" učio lemiti na njoj, nego i par flex kablova koje su usput pokidali i pazi sad - LCD kojeme su uspjeli pokidati konektor.
    Eto moj kolega, pa ti sad vidi jel bolje u startu platiti malo više pa biti miran jer znaš da ćeš i nakon 23 mjeseca i 29 dana od dana kupnje dobiti novu matičnu te novu garanciju od dvije godine ako ti telefonu rikne ista.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa gdje u bih ili u mostaru moze se kupiti samsungov mob sa pravom garancijom?

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U telekomu mozda. :)

    Sent using Tapatalk.
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

    Vidim na šta ciljaš, i uvjeravam te da ne radim u Telekomu, niti imam ikakve veze sa njima.
    Kvaju, Kimtec je ovlašteni uvoznik i serviser za Samsung u BiH. Možeš ga uzeti od bilo koga tko radi sa njima.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne ciljam ni na sta, ne znam drugo mjesto sa garancijom, reci covjeku ako znas.

    Sent using Tapatalk.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Iz povjerljivih izvora govorim,da BH Telekom koristi fush telefone,i iz povjerljivih razloga i iz svog iskustva ;)
    Ako neko zeli mogu mu objasniti i svoje iskustvo reko p.m ;)
     
  14. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    OK.. A gdje bi se mogao uzeti mobitel sa ''full'' garancijom ???
    Ko radi sa Kimtecom??
    Nisam upucen u radnje po Sarajevu!
    Jedina opcija koju imam je zasad Univerzalno, ali 6 mjeseci garancije mi nekako djeluje cudno s obzirom da uzimam nov telefon!
    Svugdje bi trebalo valjda da bude 1 godina, to i jest ono sto jos kopka..
    Ako znate konkretno neku firmu recite, ako ne zelite javno molio bih vas da ostavite P.M.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nazovi Kimtec i reci, gdje da kupim telefon koji će mi crknut da ga mogu vama donjet na popravak :)
     
  16. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Hehe.. To bi najbolje rjesenje.. Ma kupio sam galaxy s 2 od covjeka iz tuzle i mob je bio zapakovan i stvarno je bio nema govora i dao mi je garanciju 1 godinu.. Ali problem je sto on nece moc dobit Note jos nekoliko sedmica a meni se ne ceka toliko.. Zato pitam ima li sta u Šeheru? :) a da je provjereno :D
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Nemogu ti odg nesto na pm pa ti saljem ovdje odg.

    naljepnica na kutiji ona srebrena do not touch je bila prekinuta, tj otvarano je bilo, doduse garancija je u kutiji bila mozda i radi toga, ugl. Uredjaj je nov nekoristen, baterija zapakovana i ostalo sve kako treba.

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja bih ovu radnju preporucio, prije nego "onu drugu". Kad god sam kupovao fon u Kamkonektingu, ljudi su mi izasli u susret kada sam trazio zapecacenu kutiju. Oni drugi bi se oglusili svaki put na to, telefone ukljucivali ko zna koliko puta, sto je meni naravno ne prihvatljivo i odlucio sam da im ne budem musterija.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Buraz uzeo kod njih onaj Samsung Soul (U900), ne znam tačno kada ali znam da je bio ~240KM nov, vodafone, skidan sa mreže ali je poslužio sve do prošloga mjeseca kada sam mu morao promijeniti flat! Ali to je uobičajena "boljka" ovoga fontela, inače sve udure! Garancija naravno uobičajena: "...traje dok se ne pokvari!" :mrgreen:

    A u vezi univerzalno.com: Uzeo jaran kod njih Samsung Jet i nakon ~god. dana se pokvario touchscreen, mobitel je stvarno čuvao i nosao u futroli od prvoga dana!

    I ovaj moj SGS je polovan ali ipak kupljen u Telecomu tako da ima "oficijelni" garantni list, sa pečatom i svim karafekama! Lično, nikada više ne bih uzimao bilo šta bez pismene, nedvosmislene i zapečačene garancije! :mrgreen:
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    I sad su oni krivi sto je njemu otisao touch nakon godinu :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.