Samsung SyncMaster 244T / 245T?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Neo Bahamut Zero, Aug 28, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dakle interesuje me ima li u Sa kupiti i koliko je para? A eto usput da pitam i za 215TW ako ovaj bude preskup. Samo me to interesuje a ne nabrajanje drugih modela i drugih brandova. Zahvaljujem.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    I ja sam razmisljao o njemu, cini mi se da bi se mogao nabaviti samo preko Kim Teca pa da onda kupis kod nekih od njihovih partnera (maloprodaja).
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hmm pokusacu tako, ali prvo cu probati preko DataProjecta posto imam nekog poznanstva dole, a oni su koliko znam uvoznici Samsunga i imali su nekoliko modela u radnji. Ali nesto sumnjam da nece biti jeftino tako da ce i KimTec uci u izbor.
    A koliko vidim jos se nikako ne moze 245T naci na trzistu (nema ga ni na oficijelnoj stranici, nema ni ocjena na netu, a ni cijena), a buduci da je samo blago redizajnirani 244T sa identicnim funkcijama necu ga puno traziti.
    Btw znas li da srebrni 244T modeli imaju TCO 2003 certifikat, a crni onaj stariji TCO 1999? Cudno, ali istinito. :mrgreen:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nisam upratio taj detalj, stvarno zanimljivo. Usput, znam da si bacio oko na Samsunga, ali meni je super i Dellov 2407 koji je u SAD-u samo oko 650 USD!!

    DataProject, koliko znam, uglavnom ima potrosacku elektroniku i tako? Pretpostavljam da oni imaju (mogu nabaviti) neklasicne LCD-ove za PC (30+"), dok ove 24"-PC-pro, tesko, ali obavezno javi sa cijenom, posto i mene zanima.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imali su do nedavno nekoliko 17" i 19" modela u radnji tako da vjerovatno mogu i to da zbave. Javicu sta kazu u svakom slucaju.
    A sto se tice Dell-a citao sam ovih dana dosta recenzija i ispostavilo se da je losiji model od 2405. Ima bruku problema sa firmwareom i prikazom teksta, tako da se necu kockati iako ima ljepsi dizajn. Jedino ga izvlaci HDCP podrska i card reader koji nedostaju u 2405, ali generalno je Samsung bolje prosao na recenzijama koji jeste poprilicno i skuplji u odnosu na Dell (nekih $200-250).
    Meni treba iskljucivo zbog PS3 a u drugom planu je rad na kompu, a za sada je 40-46" LCD TV prevelika investicija koja jos nema implementiran HDMI 1.3 btw. Do tada ce DVI i komponentni ulazi biti dovoljni. Nadam se samo da podrzava 1080p via component @ 60Hz.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Imas rodjace u Imtecu da ih kupis, pitaj ih na telefon da li mogu da nabave novije modele(245T) jer mogu da nabave sve. Konkretno na cjeniku imaju Samsung 244T cijena mu je sa pdvom 2925 KM.
    Evo, cjenik pogledaj http://www.imtec.ba/shop/download/Monitori.pdf
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jaooo ljudima ocito fali daska u glavi jer nije ni na jednom drugom mjestu na svijetu doticni monitor skuplji od $900 (sto mu dodje oko 1400 i kusur KM). Vidjecu jos sa ljudima u Skenderiji i KimTecu da znam na cemu sam. Pa ko da kupujem Bravia TV... ccccc...
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Kazem ti nazovi ih i pitaj koje su cjene, taj cjenik nije updateovan od maja.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Iron, potegni famaliju iz inostranstva ili da ga neko pokupi iz ''susjednih'' zemalja.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za one pare mogu otici u Ameriku, vidjeti svijeta, kupiti monitor i jos platiti carinu za njega. :lol: A poslusacu prvo Nanija pa zovnuti odmah sutra i usput vidjeti ima li neka firma u Hr to u ponudi. Interesuje me koliko bi FedEx naplatio slanje 15kg preko bare...
     
  11. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    na poslu imam syncmaster 213t i kod kuce Dell 2405FPW....onako laicki ti mogu reci da kvalitet slike...boja...ostrina, po mom misljenju je svakako na strani dell-a....e sad da li je nesto poboljsano na 214t, ne znam pretpostavljam da 244T nije nista drugo nego 24" verzija 214t montora
    kod mene je stariji model dell-a koji u sustini samo nema podrsku za HDCP.
    nisam neki gamer, ali ono sto igram nfsmw...ghostinga ni u najmanjoj mjeri nema

    ovo sam i ja upratio :) nesto mi bi drago

    pretpostavljam da si ovo procitao na benchmark.co.yu ali na nekim on line shopping stranicama se i za sivi monitor navodi TCO 1999...mozda je greska ali....

    meni su trazili za paket od 10kg 314 KM :shock:
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Imas u atech dvije milje okruglo al bez pdv-a dodje malo manje 2350. Znam kad sam gledao 997MB, u atech je bio jeftiniji skoro 100KM nego u imtecu (nazvao ih i provjerio cijenu)
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    u HR, 244T dodje 9600kn fo 10000kn (ovisno o shopu).
    To je negdje oko 1700USD.
    245T nisam nigdje nasao u ponudi.
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Jedno pitanje, koliko se u Sa odprilike moze naci najeftiniji widescreen?
     
  15. Nani

    Nani Komšija

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo bitnih stavki u jednoj od mnogobrojnih recenzija, a skoro sve ostale na netu se poklapaju u tome:

    A sto se tice TCO standarda to sam procitao na stranim sajtovima tako da mora biti malo istine u tome. Sve u svemu treba mi monitor sa 1080p podrskom, component ulazom i HDCP zastitom, a trenutno je Samsungov 244T jedan od najboljih modela ako izuzmemo jace Sonyjeve i Nec-ove ekrane. A i u dosta testova se pokazalo da su Sony/Samsung matrice nesto bolje od LG/Philips koji se nalaze u Dell-u. Osim toga u oba Dell-ova modela se nalaze 16ms matrice, tako da se necu kockati kad dodje PS3 vec idem na provjerenih 6 ili 8ms.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U DataProjectu definitivno vise nema nikakvih PC periferija. Bio neki dan i rece mi ciko, kako su sve rasprodali, odustali su od uvoza takvih stvari. Potraga se nastavlja... :wink:
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Jesi vidio u atech? Meni su nabavili sta god sam htio :D i to dosta jeftinije nego u ostalim prodavnicama
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo pogledao sam - imaju ali kosta 1999KM bez PDV-a. Inace cjenovnik je muka za pregledati, ali vidio sam da imaju hard diskova po finim cijenama, a treba mi bas jedan...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogledaj Acera 1916W, on ti je 19" widescreen. Trebao bi biti nov oko 500KM. Mozda i manje. :wink: A vrlo solidan monitor. Jeidna mu je mana sto nema DVI, ali mnogi korisnici su bili zadovoljno ostrinom, cak i oni koji znaju koiko znaci imat DVI.