Sapphire 4870 512MB + Acer 22" 1920*1080

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Zombie_666, Mar 20, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Dizajn (vizuelni) hladjenja u ovom slucaju je manje bitan jer se radi o istoj tehnologiji/principu hladjenja. Pisao sam o tome u recenziji Toxic kartice.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo Dog rece " Inace, vent je stalno na 28% i temp u idleu je ispod 50, a za vrijeme igranja nikad nije presla 70." Ako je tako onda je prvobitna verzija hladnjaka puno bolja.
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Zombie gdje se imaju kupiti ti monitori koje si ti stavio? Nisam odavno gledao cijene monitora, ali to mi se cini nekako jeftino, te bi to moglo biti slijedeca komponenta koju cu kupiti kada budem kupovao ista vise.
     
  4. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    U barico.net, u Sarajevu je to čini mi se. Oni su doista jeftini, ali to je zbog toga što imaju samo VGA ulaz i odziv od 5ms, pa i nisu baš high-end monitori...al nisam ni ja neki prezahtjevan korisnik, a oni su ogroooomniiii...uh, dušu dali za gledanja filmova.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    dmr,
    Ovisi to od vise faktora, izmedju ostalog i ambijentalnoj temperaturi, provjetrenosti kucista itd.
     
  6. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Ev vidi kako izgleda ovaj monitor kad se postavi na normalan sto...vidi koliko je ovo!!! Opet sam malo gledao preporuke, pa me brine što svi za ovu rezu preporučuju 4870 1GB, a ja nemam para za nju (daj bože da skupim i za ovo što sam zaplanirao, monitor svakako ne mogu uskoro kupiti :( )

    [​IMG]
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jao pozadine. Vlad studio :D
     
  8. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Tu sliku sam našao na nekom forumu iz Srbije, jedan lik ga kupio pa se hvali. Ako ga ja kupim, kod mene će pozadina biti neki Shaiya motiv obavezno, ili tako nešto u anime/manga fazonu.
     
  9. zalizani

    zalizani Aktivista

    Nema sta da te brine imam Asusovku od 512MB,i monitor ove rezolucije.

    CODWaW na max.

    [​IMG]
     
  10. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Okiiii, hvala na informaciji :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo da ne otvaram novi thread. Kako podesiti sa riva tunerom automatsku kontrolu? Znam postupak jer sam tako podesavao na nvidiji ali evo zapeo sam na ovom prozoru, neaktivi su mi neki tabovi ili ih nema.
    Evo kako treba da izgleda prozor u kojem se podesava
    [​IMG]

    A evo sta je dobijem
    [​IMG]

    Nemam onaj plus, na dnu, kojim se dodaju granice temperature na kojima ce se aktivirati razlicite brzine venta. U cemu je stvar i kako podesiti?
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Koja je verzija rive? promijenjeno je malo podesavanje u odnosu na starije verzije. Loadas profile za obrtaje venta u launcheru i preko schedulera odredis granice temperature.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo uspio sam. Hvala ti, nisam znao da su ovo promjenili! ;)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na kraju sam zamjenio graficku za toxic verziju (staru) i fakat je hladnjak odlican. Kome je bitna tisina isplati se dati nesto vise novaca i ne petljati sa drugim rjesenjima tipa accelero s1. Sada mi u idle vent na 900rpm a u full loadu ne prelazi 2k obrtaja (30%) i ne cuje se uopste puno (tisa od stare 8800gts :)) a temp ne prelazi 75C. Hvala ljudima iz geneleca a posebno trni!!! Rijetko je danas naci firmu koja ce ti ovako izaci u susret.
     
  15. terminator

    terminator Novi član

    Danas sam i ja rezervisao SAPPHIRE 4870 TOXIC od 1GB u ingelu.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Posto je kod njih?
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sapphire 4870 TOXIC 1 GB 501,93KM sa PDV-om :)
     
  18. terminator

    terminator Novi član

    Oko 500KM sa PDV.
    Valjda ce za nju biti dovoljan Fortron Bluestorm II 500 W.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    500W je sasvim dovoljno za 4870.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    4870 radi bez problema na fortronu 400PNF a na 500 BS2 da ne pricamo.