Sapphire 4870 512MB + Acer 22" 1920*1080

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Zombie_666, Mar 20, 2009.

  1. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Planiram uzeti ovu grafu (trenutno imam Samsung 17" CRT sa 1280*1024 rezom) ali planirao sam uzeti Acer od 22" sa max rezom od 1920*1080 (fullHD), našao sam ga za 300KM u barico.net. E, jasno je da ova grafulja radi bez problema sa rezom od 1920*1200, gledam sam gomilu recenzija i testove, posebno na guru3d.com, no mene brine ova reza sa 1920*1080 pošto se ona nigdje ne spominje. Dakle, ako neko ima iskustva sa igranjem na ovoj rezi (jasno je da je ona malo "manja" od ove 1920*1200 pa će performanse biti veće) ali nešto se ne sjećam da sa primijetio tu rezu u igrama. Ako neko ima iskustava sa ovom grafom i igranjem na toj rezoluciji, bilo bi lijepo kada bi ih podijelio sa nama.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pa svaka će ti igra podržavati tu rezoluciju. Nemaš se šta brinuti.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Recenzija dvije HD 4870 kartice kroz dosta testova u igrama, sto ce ti Guru3D?
     
  4. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Hvala na linku, zaista odlična recenzija! Što se tiče razlike izmedju 512 i 1Gb modela, to mi i nije toliko bitno...boli me uho za AA i AF, kad njih isključim, ima da radi savršeno sa max detaljima i fullHD rezom.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Kad uzmes karticu malo ukljuci i Folding@home kad se ne igras, imas sve linkove na forumu.
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Sapphire HD 4870 Toxic fakat ima dobro hladjenje, a svidja mi se sto "pola" iskoristenog zraka izbacuje iz kucista. Ne znam kakva je buka, al' samo mogu sanjati o 43C u idle :( Ubuduce izbjegavam referenti dizajn hladjenja. BTW Dobra recenzija samo da je malo vise preciznija vezano za buku sto stvaraju kartice :)
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Mozes regulisati ventilator da bude gotovo bescujan te da i dalje pristojno hladi.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako? Ova moja saphire nije toxic verzija ali isto je hladjenje. A fan je puno bucniji nego na 8800gts da bi graficku drzao ispod 80C. Zna otici i preko 3k obrtaja

    [​IMG]
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ili ti nije isti hladnjak, ili je nesto drugo u pitanju.

    Evo temp nakon 15ak minuta igranja

    [​IMG]

    Inace, vent je stalno na 28% i temp u idleu je ispod 50, a za vrijeme igranja nikad nije presla 70.

    EDIT: Ne vidim bas najbolje na slici, ali mi se cini da nije isti hladnjak.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije isti na 512MB i 1GB verzijama.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Koliko ja vidim sa slike, ta Sapphire kartica kod tebe nema Vapor-X hladjenje.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa izgleda da nema. Da ovo nisu kinezi uradili neku kopiju jer na prvi pogled lici :D. I 1GB je model. Samo mogu konstatovat da je vrlo lose hladjenje spram stare 8800gts320MB.

    EDIT: Ide li ACCELERO S1 na 4870 1GB?
     
  13. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    Pa sta je onda ova iz Geneleca???

    Sapphire ATI HD4870 512MB DDR5 2xDVI/TVO LITE 11133-03-20R 374,68 KM (bez PDV)???

    Jel ovo toxic ili sta je vec, nije valjda da Genelec prodaje neko kinesko sranje?? Buka mi nije narocito bitna, bitno je da radi dobro.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve je kinesko :)
     
  15. trna

    trna Novi član

    To nije Toxic verzija. Toxic verzija se vise ne radi za HD4870 512MB. Trenutno su dobavljivi modeli samo sa 1GB u Toxic verziji. Vapor-x verzije ocekujemo za nekih 7-10 dana na stanju
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Genelec ima distribuciju Sapphire-a, tako da komentar iznas je "shuplja".
     
  17. Zombie_666

    Zombie_666 Novi član

    e jesi pametan.

    Znam da Genelec ima Sapphire distribuciju, no lik (dmr čini mi se) pokazuje sliku na kojoj se nalazi identična grafa kao ona u Genelec te iznosi sumnju da to nije ta "Toxic", na šta neko odgovara da to može biti neka kineska kopija. Jasno je da se gotovo sva elektronika proizvodi u Kini, Tajvanu i ne znam gdje, al jasno je da je velika razlika ako se ona proizvodi u Sapphire fabrici ili u nekoj Čunga Lunga fabrici gdje kopiraju sve, pa i Sapphire logo. Čuli ste i sami za Nokia N serije mobilne telefone koji se štancaju kao kopije prave N serije i prodaju pod iste pare, a crkavaju za par mjeseci.
    Zbog toga kazem ono "nije valjda ga Genelec prodaje neko kinesko sranje" jer ko zna da li je ta grafa zaista Sapphire ili nešto što izgleda kao Sapphire. Prije godinu i po sam u Njemačkoj kupio Sapphire X1950GT 256MB DDR3 AGP grafu i, s obzirom kako me služi, jasno je da je u pitanju kvalitetna roba (čak još uvijek važi je garancija jer su mi je dali na dvije godine).

    Da ni Genelec ne prodaje samo kvalitetnu robu svjedoče oni MP3 playeri (neka lijeva marka) koji se kvare za 2-3 dana. Ja kupio sebi i jaranu iste i kod obojice se pokvarili za manje od jedne sedmice, od jednostavnog slušanja muzike.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Zombie, skreces s teme i valjas gluposti, pa cu te zamoliti da zamjerke na xy retailere ostavis njima direktno.
    Sapphire ima vise verzija grafickih kartica i prije pisanja eseja, dovoljno bi bilo da si to provjerio na njihovoj stranici, procitao sta mi ovdje pisemo ili potrazio negdje drugo na Internetu. I dalje je veoma tesko shvatiti zasto ne mozes prihvatiti da proizvodjac nudi vise verzija kartica, smjestenih u razlicit cjenovni rang.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    A gdje ima ova sto se prodaje u genelecu na oficijelnoj sapphire stranici?
     
  20. trna

    trna Novi član

    Joj komplikacija, ne mogu da vjerujem. Damire na ovom linku mozes pogledati specifikacije tvoje graficke http://www.sapphiretech.com/us/products ... =250&grp=3. A evo ovako direktno iz Sapphire cjenovnika HD4870 1GB GDDR5 PCI-E DUAL DVI-I / TVO 11133-04-20R Dual Slot Fan Cooler; 32M x 32 GDDR5 256-bit; 750MHz / 900MHz. Na google ukucaj 11133-04-20R i izbacit ce ti tvoj model. Znaci samo ove zadnje oznake su bitne kod tvoje graficke ostale su iste npr( 10R znaci bulk pakovanje, 20R znaci Lite retail pakovanje sto je kod tebe a 40R znaci full retail pakovanje gdje dobijes i 3D Mark Vantage; Power DVD7; Cyberlink DVD Suite V5; Ruby Rom Vol 1.1. :smt006