sapphire 4870 512mb DDR5 - catalyst problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ZiZi the strasni, Feb 16, 2009.

  1. iznogud

    iznogud Novi član

    pretjera ga ti, ljudi zive od harvera dvije decenije, sad ispade namjerno dilaju viruse... pa nije sony, jarane
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    il dilaju il su i oni skontali da je bolje zivit bez antivirusa ko i ja, pa im se provukao virus na stranicu, a ni zizi vjerovatno ne bi imao problema da mu se nije nakacio taj antivirus :mrgreen:

    hehe antivirusi su punokrvni trojanci, ko bajagi zele ti dobro, a onda kada padne noc iz konja kojeg si dobio na poklon i pomoc izadju vojnici , i dobijes vise problema nego sa virusima i ispadne skuplja pita neg tepsija
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nemoj Zlatane molim te. Ok, skontali smo tvoju poruku: "antivirusi su zapravo virusi", ne moras nas na svakoj temi uvjeravati.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Neka ga. :smt082
     
  5. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Vidi sad problema

    Install sve normala sve radi...upalim komp danas udje u vistu32bit i krenem da otvorim video file (neki bezze) kad pade mi skype i kaze error must close ono standard i nakon toga mi izbaci ovo...
    Explorer.exe application error
    the instruction at 0x71902cc5 referenced memory at 0x71902cc5
    the required data was not placed into menory because of an I/O
    error status of 0xc0000185.

    i nista vista mrtva ne moze nista osim hard reseta

    na google sam naso jednog lika koji je rjesio zamjenom HDD-a... kod mene su dva 500GB u raid 0 - dje je sistem... radio sam sva testiranja sa hiren-om koji je pokazao da je sve udure... e sad sta cu... da nije memorija al i nju sam vadio plocicu po plocicu... imal kakav jak program da pretresem ovu zvjer razbicu je majke mi
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ugasi raid u biosu, upali wd dijagnostiku hirensu i disk po disk prv quick pa full media scan
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ram testirati sa MemTest 86.
     
  8. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ugasio raid i kreno disk po disk testirati na prvom nasao 0,5% bad sectora a na drugom 2% bad sectora... Danas ih zamjenim pa javim... Mislim da je to cijelo vrijeme primarni problem... al da dva diska od 4 odu...sega prava... memorija je udure
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    eto vidiš da je taj raid 0 zlo na tim ping-pong kontrolerima... čak i bed sektore prebacuje :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    I kako zavrsi ova avantura?
     
  11. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Pa nije jos zavrsila pa se ne javljam... desilo se sljedece...

    Zamjenio sam dva diska sa bad sectorima sa 2 HDD 500GB WD SATA-300 32MB i stavio ih u raid 0...dobio teru bez problema i particije uradio 200GB + 800GB. Instalirao vistu sve drivere ma sve ko bombona... (ove diskove sam stavio na dva ljubicasta konektora koji su dio gigabaytovog raid kontrolera na ploci) ostale diskove i dvd pogon sam smjestio na intelov kontroler... Sinoc taman da vam se zahvalim i da kljucamo problem izbaci mi I/O error gresku dok sam kopirao nesto sa diska na disk... nestadose mi obadvije particije i 200 i 800 ostadose u my compjuteru samo ova druga dva diska... radi vista al ako krenem bilo sta (control panel, managment...) kaze da to ne postoji... Udario reset i kontam sad ce opet isto crn ekran ko prije... kad udje normala kao da se nista nije desilo... haj reko crkli i ovi diskovi udarim full test svega kad sve rege... e sad cu preko vikenda ovaj raid prebaciti na intelov kontroler a vjerovatno i odustati od ping pong raida pa cu sve normalno da prikacim na intela pa se javim... nemam vise ideje ako ne profercera sa ovim onda je ploca otisla sto i kontam od samog pocetka al na svim testovima mi je passed...
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Ne mogu da nadjem onu poznatu izreku na forumu, inace hrpa ovakvih problema, kako je ono bilo : Sta dobijete kada uparite Jmicron sa Raidom? => Lost data.
     
  13. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Evo nakon teskog vikenda i jos tezeg praznika mislim da sam rjesio i skontao problem... ugasio sam raid i prebacio na intel kontroler medjutim opet I/O greska pobudali u neka doba .exe error i tako. Onda sam ta dva diska vratio na gigabaytov kontroler al opet slicna situacija (uglavnom ne dira kako treba)... i na kraju kad sam krenuo vadit maticnu da je mjenjam odradim downgrade biosa i proradi sve... sjetim se da sam na pocetku avanture mjenjao biose (imaju 3 ver) a cetvrta je naka beta kao najnovija... i na kraju mi je ostalo na beti kad nisam nista uspio... al tad su bili diskovi losi... vratim bios na predhodnu ver i izgleda da je sad udure, al dajte mi jos malo da test (ne vjerujem vise ni u sta)... sad mi se desava da jedan disk nemogu da formatiram kaze unable to format (al mu pridjem i stavljam podatke normala)...i jos mi se desilo da sam kod zadnje instalacije viste ostao bez jednog diska (RAW mu zadao) i morao sam da ga format... ne znam kontam da promjenim hobi ubi me ova napredna tehnika

    Malo pitanje koliko bi trebao 06 marka da dobijem sa svojom konfom i dali da sad opet guram raid ili ne...

    P.S.
    Uradio sam i fles biosa graficke jer je ne upotrebljiva bez toga...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je opci zakljucak, kao sto nFare primijetio, da odustanes od RAID opcije sa svojom konfiguracijom jer performanse koje dobivas nisu vrijedne tih problema, kao i zbog velikog potencijala da se sve "raspadne" kad-tad.