sapphire 4870 512mb DDR5 - catalyst problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ZiZi the strasni, Feb 16, 2009.

  1. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Uzeo sam doticnu kartu i nemogu da dobijem catalyst contol centar. Kod ulaza u vistu 32bit ultimate da mi ccc.exe ili mom.exe problem i sa kontol panelom je kraj. Sve moguce drivere sam probo od 7.11 do 9.1 ma nema sanse da proradi... kad probam install bez vistinih drivera onda mi nece instal uopste atijev driver...kaze nesto .inf error...reinstall sam system 15 puta... sa sp1 bez update sa update full ma format sve i dignem chipset i nakon reseta puknem cataliste i opet nece... omega nema za vistu... e sad ima neki bios za ovu grafu al to su raja valjda radila jer im se rusio sistem u igrama... po nekoj logici ne bi trebalo to raditi za kataliste... kad nekako uspijem ubaciti samo ati drivere bez kontol centra.. Imam cak dok gledam film liniju providnu horizontalnu (kao da nema grafa snage da potjera scenu dje sjedi starac na molu i gleda u nebo)... a u crysis i GTA4 necu uopste da ulazim dok ne rjesim ovo...

    ako ima ko kakvu pametnu bio bih mu zahvalan
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    reinstal sistema
    ...rjesava 90% pc problema koje ne rijesi restart (koji btw rjesava 90% problema sa kompovima)
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :roll:

    Probaj grafu u drugom kompu.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Jesi li probao da instaliras zadnji .NET framework?
     
  5. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    ma evo opet reinstall da krenem iz pocetka posto sam tamo masu drivera probo i ide ovako... format, install, aktivacija, full update, chipset driver i catalist 9.1... sve radi ko mina... onda udarim driver za razer baracudu i dalje radi... onda za ss2 i reset i padne sve u pm... uradim restore na point od prije ss2 (haj reko jebi je i onako nema se sta otkljucat) i nastavim dalje da install puknema od g5, g15 i hercules DJ ... jos par osnovnih programcica (firefox, adobe reader, nero...) pada i gotovo sta god install... onda opet restore i opet radi ... e sad jebi ga stvarno ne kontam... a konto bio ss2 da je problem i disable joj uradim i uninstall ma ovaj opet kod reseta luuuuuud....

    .net je normala po defoultu da je 2.0 u visti a nakon update mi je 3.5 tako da vista taj problem sto se vuce sa catalistima nema...

    u drugi komp da je guram moro bi izvuci i napojnu jer mi je u drugoj masini futavi codegen... a to sad nemogu preumoran sam a i tako sam kablove slozio da mi je muka od vadjenja (da ga je stavit)...

    Evo sad mi je dao jos na ovo da install G15 i G5 al za bilo sta ostalo nece da cuje (daemon tool, gigabyt raid driver, mreznu, ss2, asus tv tuner,...) ma nista mi nije jasno... a ovako sad kad vratim sa system restore rade katalisti extra... Imal kakva alternativa ovom control centru... bil valjalo da probam samo drivere install i dodat ati tray tool... dal bi puno izgubio...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Znaci zakljucili smo problem nije u Catalyst driverima i grafickoj karticoj, vec da nevezan problem nastaje nakon instalacije drugih drivera. Ako je BSOD, javi koja je poruka.

    Takodjer, moguce je da neka od zakrpi sa Win Updatea ima problem sa kompatibilnoscu i postojecim driverima (pogotovo ako skines i neke drivere za Win Updatea sto generalno nije dobra ideja).
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Protabiri update koje instaliras sa Win Updatea kako Enis rece - evo jedne nus-pojave koje se treba cuvati - ne zelim ni pomisliti sta bi se desilo mijesanjem drivera (imam Catalyst 9.1 sada):
    [​IMG]

    Jesi li razmisljao da predjes na 64-bitnu Vistu?
     
  8. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    evo sad sam iz coda4 radi luuudo nema nikakvih problema... nema plavog ekrana kad install bilo koji od pobrojanih drivera...nema problema sa drugim hardwerom sve sto install to i radi bez problema al mi ukine na ulazu u win catalist control panel... to mi je ustvari i jedini problem... samo izbaci greska sa CCC.exe i vozdra... driveri rade sve radi gledam kablovsku sa asus tv tuner gledam satelit sa ss2 mixam sa herculesom ma sve.. al CCC je mrtav...

    a sto se tice updatea probao sam i bez ijednog ista stvar cak i bez SP1... sve isto... bilo koji driver nakon formata osim za chipset i baracudu CCC nece da prihvati


    a ako za ovaj sav moj hardwer imaju driveri za 64 bitnu vistu preci cu sutra bez da trepnem al nebi da zbog ovog problema predjem na nvidiu 260...
     
  9. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Naravno da postoje svi vista 64-bitni drajveri za tvoj hardver. To se ne moras brinuti. Takodjer se ne brini da nesto nece raditi na 64-bitnoj visti. slobodno instaliraj i siguran sam da ce bolje leci uz tvoj sadasnji sistem, upravo zbog ram memorije. da znas samo da ti taj 32-bitni OS ne koristi sav ram koji ti sada imas, iako ga mozda prepoznaje kad pogledas na my computer/properties. maksimalno sto 32-bitni sistem moze iskoristiti je nesto vise od 3gb rama, manje vise, nekom koristi 3.25, nekom nesto vise, ali u svakom slucaju ne moze nikako iskoristiti 4gb rama, a koliko upravo ti sada imas. vjeruj mi, uz tvoju masinu ce bolje leci vista 64. ja je na mojoj masini furam vec skoro godinu dana i sve radi besprijekorno, svi programi koje koristim, igre takodjer. zadnji catalysti su mi 9.1 i CCC radi bez ikakvih problema. radio je ustvari super svo vrijeme, znaci i sa starim drajverima, pocev od 8.7 catalysta, u avgustu kad sam kupio karticu ti su jos uvjek bili aktuleni, pa do ovih sada. znaci izmjenjao sam ih sve od 8.7 do 9.1 na istom operativnom sistemu, bez nekih problema, reinstalacije sistema i td.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ista stvar kod mene, iako imam najnovije drivere (nebitno dal regularne ili beta), Win update mi uvijek nudi da on instalira neke. Samo ignorisati
     

    Attached Files:

  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa stavi ati tray toolse meni se cine znatno boljim od ccc :smt006
     
  12. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ma evo bacio sam se u kupovinu viste 64bit-a. Bece do veceras na raspolaganju... pa probam... a do tad cu puci samo drivere i ati tools... zanima me hocu li pusit sta u performansama na taj nacin (ako nema catalyst control centra nikako)...
     
  13. iznogud

    iznogud Novi član

    e zizi imam ja ideju....


    ....u petak dodji na BNK meeting i mene napomeni prije toga da ti naprzim validan XP cd.....
     
  14. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ma sa tih meetinga nisam se nikad vratio normalan i ono sto mi donesu ili ja donesem osatane konobaru... do petka ce zizi to ispresavijat a u petak idemo u standardnom folu...

    jel ccc+ati driver isto sto i ati driver+ati tool...jel to iko ikad testiro???
     
  15. Code-R

    Code-R Aktivista

    @iznogud
    Prijatelju, izgleda da nisi procitao pravila foruma. Nema rasprave o warezu, ili se selis u Banovice.
    Dobrodosao na forum.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije isto, ali funkcionise jednako dobro ili bolje.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jedino zasto meni valja CCC je multi-monitor konfigurisanje koje je newbie-friendly, ne da mi se peglat sa bilo cime komplikovanijim. A ko hoce clockati, bujrum Riva, ATT...
    Tako da driver + ATT predstavlja ok izbor.
     
  18. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Hvala Vam na pomoci... bio je trojanac nakav ceski... al kad bi Vam reko da sam ga pokupio sa Gigabajtove oficijalne strane u chipset driveru nebi vjerovali... i bas tako i bi... rjesio ovako... format, vista i oma mcafee total security 2009... i on blokira taj driver sto sam oma install vazda i skinem drugi sa intelove strane i sve u dure... pa eto ako kome zapne nesto slicno nek udari kakav firewall...

    hvala jos jednom i respect
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prijavi to Gigabyteu.
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a sto ne bi bilo moguce...posao sa virusima je veliki biznis... mozda su im i platili da ga stave, ne kazem da je tako , ali svakako nije ni nemoguce....