savjet za kupovinu GPU

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by BodySnatcher, Nov 22, 2010.

  1. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Izgleda da cu se okaniti toga.. sad kad se saberem to je previse novaca... :) Hvala vam na upustvima i savjetima :).. da vas pitam usput kakva je ova marka EVGA?? to su amerikanci ako se ne varam?? Sad me zanima ima li iko iskustva sa njima ??
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ko i svaka druga marka, novi su na podrucju Evrope, dobar im je eto RMA program ali nadajmo se da do toga nece doci.:) Ja sam sa svojom zadovoljan, narocito kada je hladjenje u pitanju, poprilicno je tiho, a i temperature su ok.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    GTS 450 SSC superclocked nova 170KM? Šta mislite?
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pitaj Taleta kako fercera on ima GTS450..

    Cijena je odlicna..
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mogao bi ubosti za otprilike iste pare 4870 asus OC-anu ali polovnu...
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jaca je HD4870 ali se vise grije,trosi vise,no cuda,no DX11 i + polovna..
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    No CUDA? :lol:
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma jasta novo je novo.. :smt006

    Dobra je to karta i od dobrog proizvodjaca..

    Sretno..
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Rekao sam ti, grafa je mašinerija 50°C Full stress..na 950 Mhz radi od šale...bolja je u svim aplikacijama od 4870 sve dok usko grlo ne bude bandwith...ali za tu rezoluciju i sa AA radi odlicno ;)..Ja se nisam pokajao a za te pare je best buy..
    Evo razlike u 3d marku mada ovaj ima bolji rezultat u proc od mene
    4870
    [​IMG]
    450 kod mene..
    [​IMG]
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ova je neka super super clocked verzija, fabrički klokana sad koliko vidjet cemo :D
    Velika mi je prednost mala potrošnja pošto imam fortron 400 pnf.
    BTW ja AA nikad ne palim, drastično opadne fps a izgleda jedva primjetno ljepše grafika...
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo stigla grafa. Malo je probao, temp super. Sviđa mi se što obara voltažu i klokove u idlu pa je temp fenomenalnih 25˙C čak i u mom low kućištu ASUS Vento. U gejmingu temperature ispod 50˙C s time da je fan na 45% i ne čuje se. Probao sam cod4 i fps otprilike identičan ko na 4870. Uglavnom ja zadovoljan. Uzeo od Wahe sa pika, preporuka ekstra momak TZ provjeren već sam par grafičkih uzeo kod njega.

    [​IMG]
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek je sa srecom.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zaboravi pitati ccc... Grafa je došla bez 6pin kabla za dodatno napajanje koji joj treba da bi radila. Ja sam imao 2 kabla ali 4 pin. Spojio sam jedan taj 4pin to molex i normalno radi. Jel može ovo ovako ili?
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo da kažem da sam danas nabavio 6pin kabel za dodatno napajanje (6pin>2molex) i nabacio. Kao da sam primjetio da je fps nešto bolji tj. stabilniji na World of Tanks u odnosu kad je bio samo jedan 4pinski kabel ili mi se to čini?
    BTW Thnx Dini73n na pomoći ;)
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moze li mi neko brzinski procjeniti koliko vrijedi asus hd5770 1gb ddr5?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Polovna nekih 140-170km ako gledamo po godistu onda nesto vise a po snazi nesto manje. 4870 se vec naleti za 120km a za nijasicu je jaca od 5770.