Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa malo je reci da pretjerujete ili trebate doktoru pregledat ledja. Imao i staru fabiju i novu, vozao na more i jednu i drugu bez ikakvih problema. Nisu nesto udobna ali daleko od toga da boli ista od njih. Jos i Octavia smece, jbt ko da ste zaceti na zadnjem sjedistu Citroena, pa vam sve ostalo tvrdo.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    par mojih poznanika je kupilo kad i ja nove fabije pa su sad promijenili za nove ili rapida, niko nije imao nikakvih problema trošak održavanja samo mali servis ostalo ništa nije rađeno...pa ni kočnice pa onako noš inercijom malo kontao...pa me povuče na veći segment druge marke i tako :)
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kramar nije ok. Moras i tu igrati ruski rulet da pogodis auto koje nije udarano, farbano, rastimano i sa svim originalnim plastikama i dijelovima karoserije. Pogrijesis jednom, naucis i nikad vise tamo ne odes :)
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sto se tice Skode, meni licno udbonost losa, sjedista jako losa za ledja. Vozio do duse samo Ocatvia 2007, Octavia 2012, Octavia 2014, i Rapid 2014. Svaki put nakon 2h voznje bolovi. Ne moze se porediti sa francuzima po udobnosti.

    S druge strane s Octaviom 2007 presao 100 000 km i za odrzavanje se pokazala kao jedno od najboljih auta koje sam imao. Osim redovnog servisa (i potrosni materijal) nikad nista nije zamjenjeno niti me ikada izadala.

    Novu Skodu Rapid vozio jednom do Gorazda i nazad i ne zelim vise ikad :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Niko ne spori da je održavanje novog auta najbolje :) samo je problem što ljudi ne vole takva auta kao škode... Jebi ga. Ni ja ih ne volim.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Eto vidis, dakle nekako najbolje uzet po preporuci od nekog koga znas.
    Ja sam imao srece pa sam takvo uzeo, ima ih dosta koji uzmu... Al et nekako mi je najvise issue kilometraza. Ako ja gradske voznje napravim 10k godisnje a vozikam se 4-5 km do posla i nazad, vani je to minimalno 10x vishe.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    @bhd, sta planiras kupit kad prodas fabiu?
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Definitivno je bolje po preporuci uzimati. Pogotovo zbog realne kilometraze.

    Talisman je lijep :)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa koji je to budzet? Talisman je barem 30 hiljada? Slabo kod nas ima "karavana", a vidjam limuzine.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Talisman pocinje od 40k, stim da ispod 50k nema ni opreme ni dobrog motora.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa pocinje nov, mislio sam na prve verzije (2016 mislim?) polovne. Sumnjam da su pali ispod 30k?
     
    heroic likes this.
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    2016 polovan oko 32-36k. Nov da ima bar alu felge ide od 50 pa do 90k :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa tako sam i mislio, znaci @bhd ima dobar budzet, ne znam zasto onda octavia combi kao prvi izbor? :)
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Svidja mi se to auto generalno.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Na stranu ovo sto ljudi pisu za skodu, octavia je dobro auto, samo eto nesto u tom budzetu mi ne bi bila prvi izbor :) Do nekih 25-27 000 KM je ok, ali iznad toga polovna ne. Mislim da se u taj budzet od karavana moze uklopiti i passat b8 (karavani su dosta jeftiniji od limuzina), insignia kao karavan je lijepa a moze se dobiti sa extra opremom i kilometrazom, A4 karavan je mozda manji sa prostorom, ali je lijep isto a audi je :) Sva ova vozila su barem pola klase iznad octavie, jer ako nju gledas to je po meni blize opcijama tipa astra karavan, golf karavan, itd.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jasno mi je to sve. Nije da nisam razmisljao sad o svim mogucim opcijama, ukljucujuci i navedene modele.
    Ova Combi opcija mozda skoda superb karavan polovna se moze naci solidna kilometraza do 25k.

    Vidjet cemo svasta je u opciji. Prvo da ode jedno, pa drugo, pa idemo dalje :)

    Mada kao sto sam rekao najradije bi neki 1.8 2.0 benz, da uvalim plin :) mazda 6 karavan i slicno :)
    bum vidjel
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto vlada mišljenje da je karavan jeftiniji od limuzine i to još dosta jeftiniji po tvom mišljenju?
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nije mišljenje u pitanju, otvori pik pa se sam uvjeri. Jedino ako se šta nije mijenjalo u zadnjih nekoliko godina.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Inace karavani budu skuplji, te kad pogledas u Swe dosta su vise pozeljniji i potrazniji nego limuzine. Nije preuvelicavanje ali ako model postoji u karavanu 8/10 ce sigurno biti karavan. Dosta prakticnije u svakom slucaju, a za mene pojedina auta dosta i ljepsa u karavanskom izdanju :)