Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma Selvine ako si vozac 3 godine nemaš brige, da je genšer snaci ces se ;)
    Čuvaj se drugih budala na cesti i sretno sa autom :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Hehe, nemam ja brigu, samo kazem da se moze reci da je golf 4 karavan golemo vozilo (gotov 4.5m, mrsko mi googlat).
    Hvala Tale :)
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Selvineeeeee,gdje je ta Korsa majku mu.Pade li pazar?
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Garant se voza po citav dan za 5km goriva pa nema vremena za forum :)
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Hehe, tu je Corsa :) Nemam kad slikat, dolazim kuci oko 6 pa bude mrak. Bice za vikend neke slike i tako to :) Prosli nisam stigao. Zamijenio sam filtere (ulje, gorivo, zrak) i ulje, nabacio 2 nove M+S gume. Neke "vece radnje" (lezajevi, kocnice itd.) ce biti na proljece.
    Tako nekako Ahmete, 5-6KM ode na dan, ali ne vozam po citav dan :mrgreen:
     
  6. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    za 2-3 sedmice aBd polazem vozacki, zavisi od ovog snijega, no gledao sam auta, idalje ne znam koji bi bio dobar za pocetnika. Pa da vas priupitam, ako je ko horan pomoci i dati savjete, nit nesta opasno, nit jako, skupo, otvoren sam za prijedloge .
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliki ti je budzet, imas li neku marku vozila koji ti se svidja?
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I namjena auta, čisto za gradsku vožnju, ili će se putovati i na duže relacije ?
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Fiat panda :)

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  10. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    max nekih 8-10 milja, ako se moze naci sta ispod jos bolje haha .... VW,BMW ali to su klase za sebe, mozda bi mogao i neki Peugeot i nisam fan golf II.


    gradska voznja, eventualno od jednog grada ka drugom unutar BiH, za duze relacije nisam siguran.


    naaah
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Niposto BMW, zadnja vuca je za iskusne, a na ovom snijegu neces daleko doci. I ja sam za ovog fiata, imas i fiesti, polo, peugeot 206, cak za te novce mozes uzeti i golfa 4.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    206 bih izbjegao radi torzije nazad, ako je počela da otkazuje, popravka je veoma skupa. 4ke kod nas su dosta gažene, a cijene su velike za one sa malom kilometražom. Benzince ne vriejdi uzimati kada je Golf u pitanju. Jedino je dobar kod prodavanja što drži cijenu, mada i ostale marke sada ne zaostaju toliko :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ova manja auta su novija i manje su presla, veca su za istu cijenu starija i vise su pregazili. Sad sve zavisi sta covjek hoce, bitno je da ima budzet koji dozvoljava veci izbor. Ja recimo nemogu sjesti da vozim punta ili pola na duze staze, jednostavno mi noge duge i kada pomaknem sjediste iza mozes samo ceger spustiti. I ova cetvorka mi je knap. :)
     
  15. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    sjooooooooooo fieste, strasna ocami. Dobar je i ovaj fiat :D


    ma znam da je BMW zadnja, kao i Mercedes, noviji ovi polo su nako solidni, dobrog izgleda i stabilna. Golf 4 da nadjem to bi mi kasika u med upala :D


    mozda 306 bi uzeo, nako fino je auto po gradu, a moze izdrzati i duze relacije :)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    306 je vec staro auto i takodje ima probleme sa zanjim trapom.Preskoci to auto.Taj punto multijet je beton.Takodje i stariji model sa tim motorom.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je mislio na 307.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  19. nFare

    nFare Komšija

    Ima li ko iskustava sa alfom 147 1.6 ? izbjegavao bih vvt verziju,
    Skoro sam se provozao sa jednom I pravo je cudo kako je lako naci poziciju za volanom I kako se covjek dobro osjeca u njoj:), kvalitet voznje je isto tako na zavidnom nivou, ali eto navodno imaju problema sa pouzdanoscu prije svega elektronike.

    Sent from my MT15i using Tapatalk
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Alfa ko Alfa, ekstra ležanje na cesti i upravljačka pozicija, jeste ovjes malo osjetljiviji, ali to sve nadoknadi užitkom u vožnji. Uglavnom su svi 1.6 Twin-Spark, što znači da će malo više novca ići na svječice, ali i nije toliki trošak jer se ne mijenja često, a ti motori su pouzdani po pričama drugih ljudi. Pazari jednu ako možeš :)