Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član


    ma ja 307 zezno sam se .
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Da se javim s baksuzlukom jednim. Uzeli su mi veceras na parkingu onaj cep na rezervoaru i mozda izvlacili gorivo, nemam pojma. Isto se desilo jaranovom rodjaku danas s istim autom. Ima li sta to na cepu da se moze uradit ili ga uzeli iz hobija? :D Auto je Corsa C. Rezervoar se otkljuca centralnom, a poslije onaj cep se mislim samo odvrne. Nema na njemu brave, barem koliko se sjecam, nisam valjda prolupao toliko :D
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa mamu je*ali svoju lopovsku, zar je dotle doslo.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ukrali su ti zbog goriva. Valja ti kupiti isti cep na odpadu, nevjerujem da ima sa bravom za tvoje auto. Pocet ce sad to uveliko, evo vec je dizel 2.60, jutros nasuo za 50km samo 19.5 litara, a do ljeta ce biti i 3 km.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja planiram kupiti kakvo fino biciklo,zdravije je i jeftinije.. :)

    Auto cu koristiti samo u prijekoj potrebi i na dalje relacije..

    Ova cijena goriva je stvarno smijesna,pa za 20KM jedva rezervu popunim a nekad sam sa 40KM goriva isao na more. :evil: .
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Evo sad nadjoh na parkingu cep, haman sinoc nisam vidio. Ali opet mi sumnjivo ostavljat bilo gdje, haman se lahko otvara. Nije razvalio nista, ostao je onaj hepek sto zakljuca vanjski poklopac ispravan, samo se vidi malo gdje je zavalio necim. U svakom slucaju da obavijestim da znate ako vidite, bila je sinoc neka sumnjiva stara Fiesta crvena tu, tako da sumnjam na njega.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato nekada treba parkirati i u skupljoj zoni, platiti skuplje ali si u centru grada, gdje ima puno pjesaka i saobraćaja. Tesko da ce se tu usuditi sa crijevom i kanisterom da krade gorivo.
    Edit: ili stalno voziti na rezervi, pa i kada pokusa ukrasti nece imati sta :)
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bas to ko sipa vise? :D
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ali onda rizikuješ pravu štetu na autu kad lopov skonta da unutra nema goriva. :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Hehe, ne mozes bit pametan, ali definitivno necu sipat pun rezervoar :D Ne mogu bas ni na rezervi, valja onda sipat svaki drugi dan jer se malo vise trosi.
    Provjerio sam juce, nije probijena ona mrezica, vjerovatno onda nije uspio nista izvuci. Nisam ni znao da je ona onako duboko, mislio sam da je blize otvoru.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovdje cijena lagano raste Ka 2 eurica. Dizel jeftiniji nesto, Ali ne puno :) sad Me rezervoar okruglo dodje 100e :) uzas. Sreca pa ne vuce preko 5 na autoputu.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas je auto ogroman trošak.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Dolazi vrijeme da se razmišlja o alternativnim gorivima. Do grada je ionako bolje biciklom ili pješke, pogotovo iz razloga što nemaš gdje parkirati.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije bih rekao: dolazi vrijeme da se razmislja o plinu. :mrgreen:
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Savjeti oko kupovine automobila u BIH

    Hidrogen, električna, solarna i energija vjetra su gorivo budućnosti, samo mislim da će prije plin zamjeniti naftu, jer to odgovara monopolistima. Uglavnom, biće divlje kad ostane samo kap nafte.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima li ko iskustva, koliko recimo Punto 2002 sa 1.2 44kw, Benzin + Plin Sekvent. Trosi KM na 100 kilometara.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NA otvorenom putu kad posve lagano vozis spustis ga lako ispod 5l benzina a plina mrvicu vise. Recimo 5,5l sto je po danasnjim cijenama 6km s tim sto sekvent sam prebacuje s benzina na plin tako da obavezno trosi i plin i benzin.Ljeti prebaci brze a zimi mu treba jedno kilometar dva zavisi koliko je hladno vani. Tako da ako vozis onaj truli loko slaba je usteda.

    Opet potrosnja u gradskoj voznji najvise zavisi od tvoje noge na gasu i uslova voznje u gradu tako da ti tu ne mogu dati procjenu,ja u gracanici sa puntom kecom 1,1 40kw znam imati potrosnju i od 10L dok bu recimo u TZ spustio na 7 ako ides sa kraja na kraj i ulovis zeleni val.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Da se upisem za potrosnju, prosjek u zadnja 3 mjeseca, dakle sa povremenom upotrebom klime, na uzorku od oko 3.670km je 4.63 l/km :D (Da se razumijemo, rucno mjereno, nemam ja computer board :D) Corsa C 1.7 DI, 48kW. Predjoh 10.000km od kupovine, valja opet servis.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj motor je jedne godine osvojio nagradu kao najstedljiviji cini mi se u astri "G". Inace prilicno dobar japanski ISUZU motor sa par mana koje se daju rijesiti u slucaju kvara. Inace Corsa "C" je napravila veliki skok u kvaliteti i pouzdanosti u odnosu na Corsu "B"
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Koliko košta registracija za vozilo s motorom od 110 kW?

    Nedavno sam nabavio alfa romeo 156 2,4 JTD, 2003. godište. Od opreme čini mi se da ima sve osim tempomata