Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Auto je ko bombona, neka je sa srećom :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De provjeri ima li ulja u sistemu za hladjenje,ako ti ne znas to skontat povedi svog majstora da to pogleda.Znaci odvrnite cep od boce za rashladnu tekucinu i pogledajte jel antifriz fin cist i takodje jel boca iznutra fina cista ili ima crnih tragova ulja.
    Ako je fino cisto super a ako nije opet nemoj da te to nasikira samo trazi da ti jos obori cijenu jer dio koji je kriv za to kosta 300km a nije ga problem zamjeniti.Eto na to obrati paznju a auto je inace dobro i pouzdano,motori su odlicni samo im je to mana.

    Nek je sa srecom!
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Hamo, na dijagnostici mu valjda pokaze ispravnu kilometrazu, procita ja na monitoru pise 128.6xx, kad ode majstor da vidi na instrument tabli, kaze to je to.

    Dino, auto je kupljeno prakticno, ne da covjek ispod nista. Spustio je on na 6900 prije dijagnostike, i onda nekako jos 50KM, nista ispod ne da. A pogledat cu to, trebao sam i prije :D

    Hvala vam :)
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hvala, na infu Vedo.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma to mi toliko nije vazno. Valjda je startan k'o običan dizel bez turbine, kakav trenutno "vucam".
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Selvine sretno s autom, nek ti je sa srećom :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fina Corsa, jos bolji motor. :) Sretno sa autom i pazi da ga ne izgrebes. Meni je vec kasno. :oops:
     
  8. GW

    GW Moderator

    Počelo je znači već. :D

    Jel barem neka mračna uličica bila? To ti se i može oprostiti nekako.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi na koji incident mislis. :D

    U slucaju zadnjeg relativno mracna garaza i nedovoljno prostora. Sreca u nesreci je sto sam ogrebao od nekakvu cijev, a ne od tudje auto. Ali dok bi prije stradao plasticni odbojnik, ovaj put je karoserija. :( Tako da ce se morati krpiti da ne dodje do hrdje.

    Koliko kontam i Selvinu je prvo auto, pa mu je sad glavno da pazi na ogrebotine.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Mislim da nema osobe koja nije izgrebala svoje prvo auto. Zato se vježba par mjeseci na nakom starijem autu kojeg ti neće biti žao ogrebati.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Hvala vam :)

    Jest prvo auto, ali 3 godine vozim ocevo i sestrino naizmjenicno. Valjda ogrebotina nece bit :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam bio u takvoj situaciji da imam na necemu vjezbat, nazalost. Radije ovo sredit kod limara nego kupit krntiju koju cu morat ko zna koliko popravljat, a jos bih je trebao prodati nakon perioda ucenja.

    Onda nemas brige, nisi pocetnik. Mozda ce ti biti i lakse ako otac/sestra imaju vece auto. :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa vozio sam golfa 4 karavana i citroena C2. Razlika u duzinama je 2m :mrgreen: Corsa je malo veca od C2.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Lakše je voziti golem automobil.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kako kome boga mi, ja sam vozio Golfa 4 tdi pa poslje od starog Toleda TDI i puno mi je teze bilo voziti Toleda, gepek mu visok, garaza katasrofa...
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma



    LoL

    Golf i toledo ista platforma. I da,lakse je vozit veliki auto a parkirati je lakse mali :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Sto se stabilnosti tice svakako je bolje vozit limuzinu ili karavan. Ali parkirati malo auto je velika prednost.

    Sto se tice Toleda on meni ima ruzan gepek :D
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Golf nije golemo vozilo. Samo je veći od corse.

    Inače i pri parkiranju nije uvijek jednostavnije upravljati manjim vozilom. Pri vožnji u rikverc bolju preglednost imaš u vozilu s odvojenim gepekom, a u većini slučajeva parkiranja sa strane najlakše je ućerati neki mercedes zato što mu možeš namotat točkove puno više nego drugim vozilima.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mercedes ima najbolji ajnšlag od vozila, razlika je kad smotas puni u njemu i nekom običnom automobilu. Tako sam jednom zakačio stubić na parkingu prednjim desnim dijelom.
    Kako god lakše se parkirati sa manjim hatch vozilima. Dok je ugodnija voznja u limuzinama i stabilnije su na cesti.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Naglasio sam da je karavan, i veci je od Corse itekako. Duzina je kao Passat 4/5, mozda 10-15 cm kraci.