Savremene pošasti

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Feb 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kupio 2 metra brašna, i 10 školjki jaja. Utrapio krompir.
    Sad se povlačim u bunker koji sam napravio u podrumu porodične kuće.

    U TK odjednom, vijest isti dan, 95 ljudi u kućnoj izolaciji.
    https://radiosarajevo.ba/vijesti/bo...om-kantonu-u-kucnoj-izolaciji-95-osoba/369290
     
    Last edited: Mar 5, 2020
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa ona djeca u Gracanici sto su isla u Italiju su u izolaciji, mislim da su dvije skole kod njih zatvorene.

    @Tale 18000-46000 ljudi je umrlo od influence samo u Americi zadnjih 5 mjeseci. U BiH takodjer svaki dan umiru samo sto niko ne objavljuje.
     
    Last edited: Mar 5, 2020
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Gdje sam ja pobio činjenicu da ljudi umiru od sezonske gripe, ja sam samo rekao da ako se ovo sranje od COVID-19-a proširi kao gripa, milioni će umrijeti. A R0=3.5 mu je veći za 3x od sezonske gripe R0=1.3. Znači da se prenosi 3x više od gripe. A i smrtnost isto tako mnogo veća, kao i 15-20% kritičnih slučajeva. A samo neka mi neko kaže da se to ne dešava trenutno, a ima 100.000 prijavljenih slučajeva u 95 država svijeta. Za primjer SARS outbreak 2003-će je imao 8000 slučajeva u 20-ak država. A evo za mjesec i pol, virus je stigao iz Wuhana u šumovitu i ruralnu Bosnu koju generalno svašta zaobilazi.

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 5, 2020
    NeTRa1der likes this.
  4. xman

    xman Komšija

    Tale ti kapiras da 90% stvari koje ti pises o koroni su cista nagadjanja? Mislim na nagadjanja epidemiologa sirom svijeta. Ako se 3x vise prenosi od gripe kako gripa u istom periodu ubije minimalno 5x vise ljudi?
    Dal to znaci da je 3x manje opasan?
    Ne razumijem nacin na kojo posmatras raspolozivu statistiku.
    Sezonska gripa je ove godine ubila znatno vise ljudi nego sto je korona zarazila. Na to ti se bar 5 puta ovde skrece paznja ali ti si odlucio da to zanemaris. Sto je fascinantno.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Haj ovako da zavrsimo sa glupostima.Svaki virus je opasan onoliko koliko je tebi oslabljen imunitet.Smatram da ima dosta vise slucajeva kod nas od.ova 2potvrdjena samo mi nemamo resursa da to povezemo i upratimo.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    jedan od velikih problema i briga SZO je da li će doći do mutacije ovog virusa, nešto tipa MRSA iz nečeg bzv imate ozb probleme, ne kažem da je ovaj virus bzv ali može preći u gore, mislim porede ga sa gripom da će otići sa povećanjem temp tj na ljeto kao gripaeali ovdje nije slučaj čak i ne postoje neke ozb studije koje to potvrđuju.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa jeste drug, hajmo ovako posmatrati, gripa se ugnijezdila u svaki dio svijeta, isto se trenutno desava i sa CoV-om. Za 15 dana. Tacnije od 21. Februara, Virus je samo bio u Italiji, Iranu i Juznoj K. i Kini. Danas je u 90 drzava i na svakom kontinentu, Pa Tazmanija i Island. Ovo ako se prosiri, eksponencijalno, imat cemo pola miliona zarazenih naredni mjesec.
     
  8. xman

    xman Komšija

    Mislim da oko 700 testova je dobavljeno iz Francuske. U Sarajevo naravno.
    Naravno da ima vise slucajeva.
    Velika vecina zarazenih ima blage simtome prehlade. Koliki je onda broj zrazenih koronom koji su virus prelezali uz kihanje i smrcanje a nisu testirani? Ogroman sigurno.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kao i svaki virus, covjek ce steci imunitet, nece pola planete umrijeti to je sigurno...
    Doci ce nekada i ta vakcina, bit ce mogucnost cijepljenja kao i za klasicnu gripu. I opet ce se mali broj ljudi cijepiti, a velika vecina ce ga odbolovati sa nogu zbog teorija zavjere.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Svinjska gripa 2009 je pokosila 700 miliona i imala 150.000-500.000 smrtnih slučajeva. a ovo je zarazniji virus.

    U BiH, usred kaosa s koronavirusom, najavili javno okupljanje zbog koronavirusa
     
    Last edited: Mar 5, 2020
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otkazano je to okupljanje. Moj savjet ti je da izbjegavas drustvene mreze i online portale, lose uticu na tebe.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znaci osnovne mjere mi nismo u stanju da naucimo i sprovedemo.Zamisli koji idiot moras biti da organizujes javno okupljanje da das nekome informacije koje se u medijima plasiraju evo vec 3 hebena mjeseca.Koji imbecili.Sreca pa se nasao neko normalan da to i sprijeci!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. xman

    xman Komšija

    Hahahahah al pazi ideje za javnim okupljanjem pa ne vjerujem. Da ova drzavica nije bila usputna stanica najvecih sila civilizacije kroz istoriju mi bi jos uvijek na drvecu sjedili et kolko glup narod ovde zivi...
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  15. zoi

    zoi Veteran foruma

  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Manite se klix-a i slicnih glupih portala, oni zive od negativnosti tj. crne hronike.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Lagano tenis repku podrzat. Rucni sanitizer u padje, mozda i masku ponjet i nadam se uzivat u tenisu. Ja se tako pazim i kad je obicna gripa u pitanju, jer je kod mene imuni sistem nikakav. Nije da se kurcim, ali ne treba panicariti toliko. :)[​IMG]
     
    NeTRa1der and NAILS like this.
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Chinese doctors say coronavirus ‘like a combination of SARS and AIDS’, cause irreversible lung damage

    The grim finding was reported on by Communist Party mouthpiece the Global Times on Friday, after a paper by Wuhan doctors published in the Journal of Forensic Medicine earlier in the week went viral on Chinese social media.

    “The influence of COVID-19 on the human body is like a combination of SARS and AIDS as it damages both the lungs and immune systems,” Peng Zhiyong, director of the intensive care unit of the Zhongnan Hospital of Wuhan University in Wuhan, told the Global Times.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje vadis vise te apokalipticne vijesti...
     
Thread Status:
Not open for further replies.