Sid Meier's Civilization 5

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 18, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa sad, staviti na najveću težinu i imati potpunu dominaciju, pa sumnjam da ćeš to uspjeti i do Civ VI ali eto, samo ti :D Ako kad nabaviš Civ V, javi da odigramo koju.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    A evo googlam da je negdje nadjem jeftinije, navodno je prije par sedmica bila na steamu za 8$, da hoce jos jednom takva akcija izletit.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Po meni su solidno odradili integraciju religije i spijuniranja u GaK. Odlicno se uklopilo u postojecu mehaniku igre, a takodjer je tu i tovar novih jedinica, wondera itd.

    Ja krenuo sa Sijamom, maraton na velikoj mapi i "Emperor" tezini i po Marfiju naravno potrefim se na istom ostrvu sa Atillom i Dzingis Khanom. Pocjepase me u startu k'o mokru novinu, ali drzim se :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala Qler, kupio sam.

    Nisam kuci jos jedno sedmicu, pa nakon toga tek narucujem novi komp ovdje u Svedskoj pa eto, tek tad mogu igrati. Ali se vidimo :)
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li ima neko da razbacimo jednu? Nisam nista iskusan ali bi volio isprobati ovaj MP. Ako ima neka me kontaktira :)
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Vidim tema haman pa umrla, slabo se izgleda gotivi ovaj TBS. Nisam uspio naci thread za Brave New World, pa rekoh da update napravim.

    Trenutno picim ovu novu ekspanziju i dijapazon dodataka je toliko velik da znatno mijenja dosadasnji gameplay i strategije koje su se koristile ranije. Graficki je, naravno, igra ostala identicna jer je na zalasku i ocekuje se nastavak nekad u naredne dvije godine.

    Na ovoj stranici je odlican pregled noviteta, a misljenja sam da je ovo Civ V kakav je oduvijek trebao biti.
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Ova ekspanzija je pravo dobra, odavno nisam zasjeo za racunar i odigrao nesto kao sto sam neki dan ovaj nastavak.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trenutno nemam grafe dostojne za ovo, čak ni za minimum detalje, tako da niti igram niti šta. Čini se kao pravo dobra expanzija, a meni je igra bla dobra i bez ovoga :)
     
  10. rama

    rama Aktivista

    Još da su nas ubacili umjesto onih Šošona...
     
  11. RaP

    RaP Komšija


    Hehe a mogli su haha :smt005
     
  12. rama

    rama Aktivista

    Pa kad mogu bezveznu Etiopiju staviti, a da nas ne stave... :|
    Jugoslavija, vođa Tito.
    Unikatna jedinica partizan, 50% jači na domaćem terenu, 50% slabiji van granica. :D
    Unikatna sposobnost, Nesvrstani. Plaćanje gradovima državama ima 25% veći učinak.
    I unikatna zgrada, Kafana (umjesto zološkog vrta). Daje više sreće od zološkog i ne košta ništa u održavanju. :D

    Dodaj ovome još 3 sličice, onaj kratki opis dok se igra loada i par tekstura za ovu jedinicu posebnu. 10-15 minuta posla uvrh glave. :p
     
  13. irhadkul

    irhadkul Komšija

    heeh potpis na ovo. :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čuj bezveznu Etiopiju, pa historijski su daleko veći i bitniji od nas i jugoslavije. Čuj stavit jugoslaviju u igru gdje si skupio najveća carstva i države tokom historije...
     
  15. rama

    rama Aktivista

    Eto ko da sam znao da će se naći neko i jedva dočekat da kaže kako smo mi bezvezni bili i kako su svi drugi bolji od nas.

    Jugoslavija je imala svoje mjesto u historiji, kako kraljevina, tako i ona poslije. I ne samo u historiji, nego i u evropskim i svjetskim dešavanjima.
    Istina jeste da je taj period ograničen na period od nekih stotinjak godina i da je taj period u novijoj historiji, no to ne umanjuje naš značaj.
    Jeste, Danska inače spada u najveća carstva i države tokom historije. Skupa sa Polinezijom i Brazilom. Švecku da i ne spominjem...
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Samo umjesto kafane staviti birtija, +2 happiness ako radi konobarica, znam da sam ja sretniji :smt005
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    hahahahahhaha
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igrao malo Civ 5 ovih dana, Aleksandar malo izmakao kontroli :D

    http://pokit.org/get/img/554912f445819a ... bc6584.jpg
    http://pokit.org/get/img/2fa0404a550856 ... bdd2ba.jpg
    http://pokit.org/get/img/495e53711da59a ... f7f864.jpg

    Inace igram one-city challenge na diety iz zajebancije i sve do sad me niko nije napao. Mada mislim da sam slijedeci kad ovaj Aleksandar rijesi Songhai :lol:

    edit, evo i par turnova kasnije kad je zauzeo Songhai: http://pokit.org/get/img/6dbf710a3ed5ae ... 4fdca7.jpg :lol:
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ovo mi vise lii na neki bug. Cini mi se nemoguce da ovako stanca jedinice i da to troskovno podnese. Cak i za Diety je ovo pretjerano.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I meni prvi put da se desi ovako. Na kraju bukvalno na svakom tile-u ima neki unit. Turn trajao godinu :D