Sid Meier's Civilization 5

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 18, 2010.

  1. rama

    rama Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. RaP

    RaP Komšija

    Predobro stvarno svaki serijal Civilizacije je odlican a ovaj zadnji da i ne govorim, tako da mislim da ce ovo nesto biti stvarno odlicno.
    Svaka cast Firaxis-u na ispoliranim naslovima. Tako se to radi dok te EA games nepreuzme.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovaj trailer je predobar fakat...
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Cini mi se da ce biti neispavanih noci...

    Neku noc sam Petak na Subotu I cijelu Subotu igrao:

    Earth size I rokaj, prejako.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Jos jedan turn... :lol:
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Iskreno, jos samo par turnova I odjednom 5 sati ujutro...

    Valjalo bi da malo ubrazju turnove jer sam znao nekad I po pola minute cekati da se odigra, ako ne I vise. Nadati se da ce to optimizovati.
     
  7. rama

    rama Aktivista

    Sinoć upalim par poteza, pogledam kroz prozor sunce se nazire. :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam pred ispit, ko zombi bio ujutro :)
     
  9. rama

    rama Aktivista

    Još da ne uspori igra kad se zakuha... Baš ubije čar igranja sa onim sporim potezima kasnije.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nije radila na wp8.1, i sad dodje ovaj update 1, i haj reko samo da vidim radi li, juce oko 16h :) do 12 navece sjedio i zena me otjerala :) radi igra :)
     
  11. rama

    rama Aktivista

    Dobro je pa te ima ko otjerati. :lol:

    Ja opet do nekih doba. S Venecijom par poteza, kad eto zore. :D
    Inače napeta partija. Njemačka, Poljska, Azteci, Zulu, Rim, Nizozemska, Egipat i ja.
    Vojno ne mogu nikom ništa, a ne mogu ni meni. Gledam da pobijedim diplomatski, ali bi prije toga mogli uzeti Švabe ili Poljaci sa kulturom/turizmom. Eventualno neko sa naukom da pobijedi, najvjerovatnije Švabo jer sam vidio da kupuje dijelove za svemirski program. :D
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja igram na easy, pa ih uvijek pobijedim vojno, i ne znam kako ide pobjeda diplomatski, znam samo kad u svemir odem...
     
  13. rama

    rama Aktivista

    Ma ganjaš one kongrese i UN. Svakih 20 (?) poteza se bira lider svijeta. Fora je što moraš imati polovicu svih glasova. Ako niko ne pobijedi, onda prva dvojica po broju glasova dobijaju po još jednog delegata za glasanje. I tako sve dok neko ne pobijedi. :D

    7 poteza pred istraživanje one tehnologije koja ti daje delegata za svakog špijuna na diplomatskoj misiji. Taman kontam kako ću se izvuć i uzeti pobjedu kad kaže Bizmark sklopio sve dijelove spejs šatla i game over.

    Inače igrao sam na emperor težini. Zaostajao sam u tehnologijama opasno. Još sam igrao s Venecijom koja ima jedan grad i relativno je lagana civilizacija. Stvarno ne znam kako ljudi igraju na immortal ili diety težinama... :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma mene razbucaju na emperor :) ko' peder erotiku :)
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kakve su sanse da se iskupimo, vise nas, pa da malo deremo 2v2 --- 3v3

    Bice lakse bez kompjutera, samo city state-ove...


    Ja evo I danas malo usao... (malo usao)..
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Najbolje je ono kada krenes sa onim musketama a naletis na haubicu ili tenk, ili kada skontas da ljudi u susjednim gradovima vec odavno zive u svijetu struje a ti istrazujes jos parnu lokomitivu :)
    Inace da ubrzate turnove iskljucite animacije jedinica prilikom kretanja ima negdje u opcijama drasticno smanji Ai turn.
     
  17. rama

    rama Aktivista

    Igrati defanzivno, nema druge. I ganjati neke druge vidove pobjede. :D
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja koju god vrstu pobjede da sam ganjao (kulturološku, vojnu, diplomatsku itd.) jedna stvar se uvijek pokazalo kao strateski najbitniji aspekt igre bez koje je bilo koja vrsta pobjede tesko ostvariva. To su City states, naravno, i sklapanje sto vise alijansi sa sto vecim brojem istih.
    Posebno su na pocetku bitni Military CS koji "doniraju" vojne jedinice, a koje su se cesto znale pokazati kljucnim.

    Nadam se da ce ih ostaviti i u ovom nastavku u nekoj formi, ali da Bog da.
     
  19. rama

    rama Aktivista

    Mislim da je najlakše dobiti diplomatski. Pa možda naukom, pa kulturološki, pa vojno.