Sid Meier's Civilization 5

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 18, 2010.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Natjerao sam se da izadjem nakon 15-20 minuta, danas predavanja pocela, ne smijem vise ni paliti :mrgreen:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    koga lazes,znamo svi da ces morati uci na jos 15-20 minuta da probas ostatak,i tad ti nema pomoci :p
     
  3. EdoO

    EdoO Novi član

    Sad cu ja biti partybraker, realno prvi dojam je daje igra nedovrsena i da ima prilicno fula. Prva dva sata igranja su dosadna jer se sve tako sporo pravi plus sto je AI nesposoban da bude ikakva prijetnja. Koncept s kulturom je ok ali su social policies meh.. Kad skontas malo ih je vrijedno truda i onda ne unose neku raznolikost. Isto za wondere - postoje 3-4 vrijedna ostalo je gubitak vremena. AI zna biti izrazito nesposoban, pa nije cudo da na Emperor tezini nakon 100 turnova AI zaglavi s jednim gradom sto je ocito neki bug ili AI pravi wondere po 100 turnova
    . AI ne zna ratovati pa je sve prelahko.. s tim da se mora pohvaliti ideja novog combat sistema, sto je super. Ali ocito AI nema pojma kako ga koristiti. Ista je stvar i sa mornaricama... AI je fail teski generalno.

    Definitivno treba jos patcheva da bude igra lijepo igriva, ovako previse sve lici na exploatanje bugova i glupog AI-ja.. Nije da ovo nismo vijeli i u Civ3 i Civ4.
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista


    E da upravo ovo sam i ja citao i odustao od Civ 5 za sada. Sacekat cu par patcheva pa cemo onda vidjet a mozda i bude neka akcija ne Steam, malo mi je puno 50eura trenutno :)

    Civ4 je trebalo godina i vise da dostigne fazu upotrebljivosti
     
  5. EdoO

    EdoO Novi član

    Evo igrao sam jos, od tri-cetiri partije nisam nijednu zavrsio. Zadnja je bila na continents mapi gdje su me grci iznenadili i napali - 2 grada protiv moja 3 - pa sam ih zaustavio sa 3 jedinice protiv 5-6. I sklopio mir. Onda sam napravio 5-6 jedinica, i osvojio oba njihova grada.. nisu imali mozda jednu jedinicu i to nesto ala Spearman. Tropa nista ne grade.
    Siam je jos bio na kontinentu al tad sam imao 2 Legion swordwsmana, ovi sami pobijede grad bez problema ne treba nikakva artiljerija.. Prelagano (ovo je King tezina bila), nista bez patcheva.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Meni se crahsa igra polsje intr-oa jos uvjek trazim razlog
     
  7. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista


    pritisni jendom esc ili mis i ne diraj nista onda ce nakon nekoliko sekundi prestat intro i otice na menu od igre,inace i meni se to desavalo...
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Idi u My Documents\My Games\Sid Meier's Civilization 5 i otvori UserSettings.ini.

    Nađi liniju

    Code:
    SkipIntroVideo = 0
    i promijeni u

    Code:
    SkipIntroVideo = 1
    Kada ti bude crno umjesto introa, pritisni Space par puta i sačekaj 7-8 sekundi :)
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Ugasio samu vod u configu i opet a kako mi je mrsko sada drivere skidad za grafu vjerovatno su oni u pitanju

    Edit:
    Nisu driveri u pitanju i dalje mi se igra crasha odmah poslje uvoda
     
  10. EdoO

    EdoO Novi član

    I kod mene se rusila dok nisam preskocio uvodni video.. crashala se u biti u toku introa ili poslije kada pokusa uci u meni. Isti fol kao fore sa Skip Intro linijom popravlja.
    Ako si skinuo neku "nesluzbenu" verziju igre te su znale imate neke vlastite popravke za ova rusenja...
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    Ma nema trazio sam citav dan sve isto ugasi uvod igraj u window modu itd. jbg poslje nekad kada bude frisak sistem mozda ce proradit
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Novi patch:

    Link: http://store.steampowered.com/news/
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    imaju li u planu uraditi sta po pitanju performansi?sjecam se odlicne zakrpe za Civ4 koja je znatno poboljšala performanse,ovdje bi jedna takva dobro dosla :)
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Potpisujem. Kod mene je neigrivo totalno, sve isto i na low i na high, pa bi trebalo da je do procesora. Fin bi bio kakav boost u FPSu :)
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene takodje neigrivo, s tim da Civ4 radi odlicno i na high postavkama. Ne znam do cega je, igra je original..
     
  16. Caligula

    Caligula Guest

    Ljudi pomagajte! Dugo sam zivio na zapadu a sada sam se preselio u Sarajevo. Kroz krv mi tece civilizacija a neznam gdje da je kupim u ovdje. Mogu samo da je skinem preko torrenta ali onda nema sanse da je igram on-line sa rajom. KAKO DOCI DO CIV 5!?!?!?!? :roll:
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vjerujem da posjedujes VISA karticu, ili cak paypal account...

    www.shopto.net
    www.sendit.com

    neke od stranica na kojima mozes naruciti, dodje za 7-10 dana :)
     
  18. irhadkul

    irhadkul Komšija

    amazon,ebay.in/.com/.de,ili slicne stranice.drugog nacina nema
     
  19. Caligula

    Caligula Guest

    Hvala raja! Pokusao sam vec amazon ali sam dobio automatski odgovor da ne salju vamo. Pokusacu i ostale ali sam se nadao da se moze uzeti vamo negdje i da ne ide toliko vremena. Jel se mora platiti carina kada dolazi iz UK?
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma