Skype official thread

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Jul 24, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovako, od kada sam slozio IB masinu, svaki put kada otvorim skype, sve uspori na koji sec, stvarno iritirajuce. Probao OS reinstall, nema efekta.
    Ako netko ima neki prijedlog, bujrum.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Skype se ponasa retadirano kako je prodat.
    Ja imam probleme sa echom koji se javi povremeno u prekidima bez ikakve logike, probao sve zivo mijenjao hardware mikrofonija i sluske.
    Vazda sam skontao da su problemi sa servisom. Jer mi kao kod ostalih kao recimo WLM radi sve ok.
    Izgleda da mu namjerno reputaciju ruše.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Skype sve uspori

    Stvarno je u zadnje vrijeme postao nekako trom, sve ubacivaju ove neke integracije sa Fb i gluposti koje slabo ko koristi a dzaba su zakomplikovali klijent. Kod mene doduse nisu neke masine, ali i na laptopu i na racunaru zna isto stati sve, a da ne pricam o tome koliko zna usporiti ako je recimo stavljen da se pali pri paljenju racunara. Jos onaj update pa "Not now" koji stiscem evo ima godinu dana :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Ja bez problema, ne ureklo se. Sena da mjenjamo PC?
     
  5. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Re: Skype sve uspori

    Ja i moji prijatelji redovno koristimo skype i nemamo nikakvih problema. Fenomenalno radi :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Ma jebat ga, hvala svima, dok sam imao X58 uvijek je nesto krcilo pri pokretanju.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Skajp je najvece smece koje mozes imat na kompu. U ovih par godina sam iskusio bugova kao ni sa jednim programom kojeg sam ikad koristio.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Skype sve uspori

    Koristim godinama skype ne kontam o kakvim problemima govorite.Jednom kad ga instaliram i podesim sve radi do naredne reinstalacije.
    Doduše nisam pokušavao praviti somune ili topu koristeći Skype,ali ono zašto je namjenjen meni radi.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Update: Primjetio sam kada pokrecem skype da CPU usage skoci kao lud, do 80%, nisam znao da treba tolika matematika za skype. :mrgreen: :mrgreen:

    Uredu se zatvori, i sve je ok dok se koristi, chat, audio i video prenos, samo to kada se otvara, CPU usage udari plafon.
     
  10. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Re: Skype sve uspori

    I u mene je loš do bola od kako je prodat Skype... Nebi ga kao ovakvog aktivno ni koristio, ali sticajem okolnosti cura mi je trenutno u EU-u pa se tako vidimo i čujemo, jest najbolji mogući način putem neta se čuti i vidjeti, ali me užasno također kao i Vas nervira što je loš, stalno puca, koči/šteka, a pored toga što sam sebi koči i šteka, uveliko mi poremeti ispravan rad i funkcionalnost ostalih operacija koje u tome trenutku obavlja moj računar... Al eto šta ćemo tako je kako je...
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Skype sve uspori

    Kid mene nikakvih problema: D

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  12. Esprit

    Esprit Aktivista

    Re: Skype sve uspori

    Ni kod mene nikakvih problema a koristim ga svakodnevno vec godinama.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Skype sve uspori

    Kako ide ovo sa Skajpom i pozivima na telefon ?

    Recimo oko 8.29€ je mjesec dana za BiH. Kako sada to precozno ide ? Da li se normalno moze zvati i na fiksni i na mobitel i da li ima neko ogranicenje po minutaži? Znam da ima placanje po minutaži ali me interesuje ovo mjesečno plačanje.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Skype sve uspori

    Imaš više programa za tu namjenu ,skontaj gdje ćeš zvati. Lično koristim poivY i za zemlje koje zovem i više nego zadovoljan.Određen(većina) zemalja u EU pozivi su besplatni prema fiksnoj mreži , ali moraš dopunjavati "kredit".

    Recimo dopuniš"kredit"(minimalno 10E)i možeš zvati države iz grupe prema kojima su pozivi prema fiksnoj mreži besplatni narednih 90dana,kada ponovo dopuniš ponovo se produži za 90 dana itd.

    Evo ti cjenovnik pa vidi cijene poziva prema državama koje ćeš zvati, i uporedi ih sa cijena preko skype-pa ili nekim drugim programom iste namjene i onda se odluči.

    https://www.poivy.com/en/rates.html#letter-F
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Skype sve uspori

    Ma samo me zanimaju lokalni pozivi, znaci unutar BiH. Ako sam dobro skontao, ako je BiH na toj listi, mjesec dana "pretplate" me izadje 7KM.. odnosno, svaka tri mjeseca placam 20KM ? Mada me interesuju pozivi i na mobitel.

    Znaci samo bi bilo unutar BiH.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Skype sve uspori

    Vidi ,nemaš tu pretplate kupiš kredit i zoveš,kada potrošiš ponovo kupiš kao ultra.Stim da dobiješ te pogodnosti da zoveš u narednih 90dana besplatno pozive prema fiksnoj mreži u određenim državama.

    Cijena poziva unutar BiH prema mobilnoj i fiksnoj mreži je izražena u Eurima

    Bosnia-herzegovina (Landline) 0.090 0.104
    Bosnia-herzegovina (Mobile) 0.160 0.184

    A imaš i aplikaciju za mobitel tako da...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Skype sve uspori

    Mislio sam na ovo "kao pretplatu":

    [​IMG]

    Prvo me interesuoje ovo, mjesec dana tih nekih 8€. Da li su za tih mjesec dana za 8€ neograniceni pozivi unutar BiH i da li je uracunat mobitel.

    Znaci hocu neku alternativu za fiksni ..odnosno da se na istom smanje troskovi.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Skype sve uspori

    Možda ti oni daju pretplatu za 8 tj 9.53eura mjesečno sa pdv-om nakim ali ti je cijena poziva 19.6 centi za poziv.

    Vidiš šta kaže

    http://www.skype.com/intl/en-us/prices/pay-monthly/#BA

    Ovo što sam ti ja dao nema poziva besplatnih za BiH ali su cijene niže nego ove i i nisi obavezan da mjesečno plaćaš već kad potrošiš dopuniš,do tebe je hoćeš li ti to spiskati za mjecec-dva ili heftu. :)



    60 Minutes=$10.29/month=17.2¢/minute

    120 Minutes=$19.99/month=16.7¢/minute








    Skype

    Bosnia and Herzegovina 17 cents
    Bosnia and Herzegovina - Mobile 27 cents

    poivY

    Bosnia-herzegovina (Landline) 0.090 0.104
    Bosnia-herzegovina (Mobile) 0.160 0.184
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Skype sve uspori

    Da, sad' vidim da je 60 minuta zapravo tih 8-9€ a ne mjesec free poziva. Drzat cu se ja kućnog telefona. ..hehe.

    Tnx m8.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Skype sve uspori

    Nema na čemu,uživaj buraz.