složen novi komp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, Jan 30, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    2001 je dobar bench i osjetljiv je na sve živo... da sam recimo ovo sve vrtio na doom3 dobio bi ~1fps razlike, a neću instalirat sad neku igru samo da bencham, ipak držim do sistema koliko-toliko :)

    stavi ultra-mega grafu na 06 i single core i isto to na dual core... razlika rezultata boli glava. ovom starom seljačkom je svejedno imao ti 500 jezgri ili 2, isto kao i dx200.23 ili dx8 grafu ;)

    naravno boljka svih 3dmarkova je favoriziranje brandova, klanje sa driverima i tako dalje, ali na istom stroju daje očite pomake pa se lako izgradi neka slika o brzini.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    sta ovo preko mobilnih mjeris napone i protok zraka?:D

    mog'o si komotno uzet i plocu s integrisanom grafikom =)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    to je sick-table... vidiš da je tu komp, alat, mobiteli, fixni, toplomjer, šolja sa čajem, lap... sve u cilju ne-micanja iz kreveta.

    za integriranu nemam riječi... kako ću onda jutub klipove gledat? :D
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    syss čestitke na novoj konfi ;)

    Fino složeno ... i da ... sviđa mi se taj Tagan :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma tagan je tak-tak... ali ajde pošto sam ga već imao od prije prodao hipera i stavio njega.

    ne bi ni mijenjao konfu da mi nije krepao 805, pa nisam mogao ništa dobiti šta bi mi išlo na staru mbo... pa dobio e2200 i tu je krenulo.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    dobra konfa... sto se tice proc vrijedi zlata ... jedino sto je presmjesan onaj pokusaj hladnjaka koji dodje stock uz njega....

    E sad znam da organski ne mozes MSI al po meni je trenutno najbolja P35 ploca ova MSI NEO2 FR kosta 10€ vishe a zapravo se radi o platinum ploci (kad skiens naljepnicu neo2 doceka te platinum utisnuto na ploci).

    Al sta je tu je ... fin omjer ... izbalansirano
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma jeftino brate, a ne izbalansirano :D

    di baš msi... ako mi kažeš da se ništa nije promijenilo u odnosu na 965 i am2 (ne)uratke, onda ništa... makar jako sumnjam da bi mi se sviđala.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Dobro izgleda...nego reci mi koji su ono diskovi... spinpoint p80 i baracuda 7200.9 možda?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nisu... 7200.11 i neki old-old samsung koji mi ko storage služi. ne znam koji... znam da je isto spor kao i 5 godina star ide hitachi od 80gb i topliji 4c od seagatea i glasniji.

    uglavnom je dreq :)
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    @syss Čestitke za "učinak"... naravno i urednosti sve tako super zategnuto i "zalizano" :smt006
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    takav je bio svaki komp složen sa moje strane dok sam radio u linksu ;)

    naravno kolege su pokušavale slagati tako uredno, ali većinom je to ostajalo samo na pokušajima :D
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    Koliko naplaćuješ da dođeš do Sarajeva i složiš jedan isto tako? :D
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Povelik vdroop, ali nakon D805 i preslera... :D

    To je jako fino, ako je stabilan na 3GHz na 1.312V.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Nešta mi naumpade ... ali ne znam imaju li "borci" HWB-a vremena za to da se osnuje kao radionica gdje bi zinteresovani mogli naučiti finih stavri oko HW i SW uz neko učešće polazika tako da bude i "sevap i ćevap" ili ako ništa neka nas syss počasti sa jednim svojim video tutorial-om kako to on radi i da se upload-uje u HWB dw zonu. :smt006
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    @srv... da si samo vidio vdroop prije uključene asusove bios izmišljotinje koja regulira vdroop (vcpu je sada na 1.35 u biosu, rezultate vidiš gore u everestu). no najvažnije ja da 3ghh radi rock stable, tat obje jezgre oko 1h i poslije toga paralelno superpi 32m + prime max heat, temperature su odlične, c1 state radi odlično i ne utječe nimalo na performanse, tj. dok surfam pron je na 2ghz, a kada dođe bilo kakav load od otvaranja worda na dalje ga odmah diže na 3ghz.

    @sumeir... oko radionice ćete se morati vi lokalno dogovoriti, makar je ideja hvale vrijedna. moj tutorial bi bio jednostavno predugačak + nema šanse sad da ponovo komp sastavljam :D
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!!! za naš hatar... :smt007 ... onda nekom drugom prilikom... a to što "tutorial bi bio jednostavno predugačak" jedino ako ti imaš živaca da to uradiš nebi valjda bila trilogija kao LOTR :mrgreen: ali ako ti naleti privatno da uradiš mislim da bi bilo vrijedno to zabilježiti i podijeli sa forumašima .A ideja oko radionice naravno na lokalnom nivou ... možda da se oraganizuju grupe ,oređeni broj polaznika , lokacije, cijena učešća...mislim da bi to bilo plaho . :smt006
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ha? nije ti mogao bit veci od 0.06V, toliko je bilo kod mene na p5b prije vdroop moda.

    C1E smanjuje napon, ali on ne radi ako postavka za Vcore u biosu nije na "Auto". Dakle, drekec. Speedstep je taj koji obara takt, no dzaba kad napon ne pada. U idle-u je to ionako minimalna razlika.

    Za potpunu stabilnost - bar 3h Orthosa, Small FFT, priority 9. Nakon toga odvrtis i Blend. Ma sta ti ja to uopce govorim kad ti to sve znas. :D
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    nisam nikakav mod radio, jednostavno bios opcija koja pegla vdroop.

    c1e ne smanjuje napon nego množitelj ;)

    3h... na šta ti ja ličim? gledatelja ekrana orthosa? :D :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda ti je ta bios opcija gay. :D

    C1E smanjuje napon i samo napon. Speedstep je za takt. Sad si kao kakav njub tu :p

    3h uvijek mozes ostavit i kad nisi za kompom. Samo kazem, za potpunu stabilnost. Nije nesto sto se mora.