Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako rekoh touchpad za desni palac bi poboljsao situaciju 100 puta, mozda microsoft skonta :)
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda bude moguce sad tastaturu i mis koristiti za igranje?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    opet to nije to kada si zavaljen na kaucu, samo touchpad na gamepad i mirna Bosna :D
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je FPS sasvim normalno igrati preko joystick-a. Ko kad samo igre i igram na konzolama jos od PS1 dana.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr - Ajd ne zezaj kao da se mi na kompu ne mozemo zavaliti. Ja konkretno sjedim u fotelji i nemam stola, LCD na zidu. Mogu se zavaliti a jedno vrijeme sam koristio i tabure za noge.

    Moze se i na kompu zavaliti kada sebi napravis dobar setup.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa može al skalamerija je to u poredjenju sa touchpadom na gamepadu :)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma jok.. mišonja na naslonjacu fotelje, tastatura u krilu a touchpad ne moze nikada biti kao miš. Mada hjd' da ne zatraoavamo temu ali mislim da je vrijeme odavno da konzla ima mis. No i dalje to nije slucaj.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Za konzolase je to skalamerija, a i meni bi bila u dnevnom boravku :), druga prica je moja soba gdje mi je komp. Naravno da touchpad nije ko mis ali je bolji od gljive 100x. Mislim da bi to bio pun pogodak, ako ne za potpunu kontrolu pogleda onda recimo za "fino" nisanjenje samo prebacis palac sa gljive na touchpad.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi DualShock3 u ruke, i vidjeces da nije nezgrapno prebaciti prst sa desne analogne gljive na touchpad. Prica o tastaturi i misu na konzolama je priglupa zaista, a i dovelo bi do nejednakosti prilikom online igranja.

    PlayStation 4 does not require an internet connection
    http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... connection
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nije, valjda ce to tako i da upotrijebe.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa veca ti je sada nejednakost kada neko ode u prodavnicu i kupi "third party" sredstvo nego kada ta ista stvar dodje po defaultu. A ako je vec neko nece koristiti i stoji u kutiji ..to je isto kada na kompu neko ne igra FPS sa misem vec sa gamepadom.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam siguran da je lakse gljivom naciljati nego na onako malom touchpadu, da ne govorim kako ce te granice tog touchpada limitirati za bilo kakve nagle pokrete. Touchpad je gimmick, iskoristit ce se par puta u launch naslovima i to je to.

    Sto se tice misa i tastature, kod mene u krevetu godinama, PC na TV-u, ne pada mi napamet da sjedem na stolicu vise.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znas koliko ima ljudi koji igraju fps na konzoli a odu kupiti FragFX ili nesto trece? Mozda 1%. Sa misem i tastaturom bi bila mnogo gora situacija. Mada bez obzira na zelje, to se nece desiti. Ko ne zna igrati bez misa ne treba ni kupovati konzole.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima li sta oficijelno o cijeni koja bi mogla biti?

    Danas citam negdje kao navodno nakav izvor rekao da ce biti 429$ i 529$.
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Od predstavljenih igri, mene je ova ostavila zabezeknutim. :D Da li je ovo fakat gameplay!?
    Od 4:25 do 6:05 je ono bitno.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jeste gameplay ali za jedno dvije generacije :lol:

    Kao da niste dosad naucili da pre-launch teaser-i bilo koje konzole/igre nemaju veze i sa cim.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislis kao onaj Killzone 2 CGI zbog kojeg su svi pljuvali Sony, pa na kraju igra izgledala bolje od tog fejka :lol:
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Drago mi je isto tako sto ce se na PS4 moci igrati pre-owned igrice. Danas potvrdjeno. Dok je Microsoft rekao da to nece biti moguce na njihovoj next gen konzoli.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    *insert 2005. teasers*

    Brda i doline, 2x 1080p@60fps foto realizam, i onda jedno veliko nista u prve dvije godine i nakon toga par 720p@30fps naslova sa dobrom grafikom.