Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Strasno, vjerovatno na lunchu ce se ovo kupiti,

    Veliki plus x86 arhitektura.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naravno da nije gameplay, pokazuju kako ce odprilike biti

    Evo kako je Killzone 2 trailer izgledao za kojeg su svi govorili da je nemoguce postici takvu grafiku http://www.youtube.com/watch?v=Ko9xC6TMdiw Znaci svima bilo "wow, nema sanse", a sad kad pogledas izgleda jedva prosjecno.

    Niko ovdje ne prica 1080@60fps, ali je prilicno jasno da ce onakva grafika biti moguca.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovo je bolest!
    PS3 je stigao iz Dubaia u vrijeme kad ga jos nije bilo zvanicno u Europi, isto tako ce aBd biti i sa PS4, vec je nadjena veza iz USA. :smt003
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    mislis da ce i PS4 biti region free?

    btw, MS ce morat je*eno dobar show napravit i bas neki as iz rukava izvuc da topuje ono sto smo sinoc gledali. jer prema rumorima X720 je hardverski slabiji + ne podrzava koristene igre. bude li to zaista tako, ima da dozive jedan veliki booo od mase.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja se nadam da ce biti, vec sam ljude digao na noge ko da izlazi sutra a ne za 7-8 mjeseci. :mrgreen:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa znacajno nizom cijenom i kompatibilnoscu sa X360 igrama bi bili itekako konkurentni, bez obzira na slabiji hardver.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    moja logika: ne kupujem X720 da bi igrao X360 igre na njemu. Sve origi igre koje sam za X360 kupio sam vec presao par puta, hocu nesta novo.

    a sto se tice cijene: ako dajem npr.350 Eura za next-gen, dat cu vala jos 100 Eura za jacu platformu.

    a o ekskluzivama da na pricamo, tu definitivno Sony vodi glavnu.

    Jedino sta bi me moglo natjerati i na MS konzolu (ako se ispostavi da je HW slabija) je nova Forza uz beton MS volan (Logitech je istupio iz pravljenja periferije za konzole), kao i kada bi napravili next-gen Banjo-Kazooie (MS posjeduje Rare, al nisam siguran jesu li sa tom kupovinom dobili i prava na spomenutu igru ili je jos uvijek u vlasnistvu Nintenda).

    znaci moje vidjenje prednosti je hardver + ekskluzive, a sudeci po do sada poznatom - Sony ima prednost u obje kategorije.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa imas Banjoo na x360, dobra igra.

    Sony nema nista protiv used igara, PSN je free, uvijek imao tonu ekskluziva... Opet se ne treba zalijetati i hajo dizati dok ne vidimo novu kutiju.

    Dobro je sto je PS3 ovako rano najavljen, pa imaju citav E3 da prikazuju igre, dok ce Microsoftu citava pressica otici na najavu konzole.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pazi, nista sa starih platformi nece raditi na PS4: PS1/2/3 igre, PSN naslovi, Dual Shock 3 kontroleri, i generalno PS3 periferije. Glupa je situacija da se logujem na PSN sa novom konzolom, a ono account prazan. A silne pare potrosene...
    Zamisli sad iOS korisnika koji je potrosio na stotine dolara na AppStore i sad predje na mocniji Android gdje nema nista.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemoj zezat :D

    [​IMG]
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Sony CEO Jack Tretton:

    "We're gonna welcome free-to-play models, games from 99 cents up to those 60 dollar games," he said. Later, he added: "We'll justify that $60 price point."

    Znaci nema price o $99 ;)
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Hahah komentar: PS3 is first invisible console in the world, prejako :mrgreen:
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa godmode ukljucen kralju, jesi ti kad gledao neku prezentaciju?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, prezentacije znaju biti skriptirane pa neko fol igra a zapravo folira sto je razumljivo jer da fejlaju tu ode sva prezentacija. Ova makar nije bila skriptirana.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni ovo totalni cod mw4 :), sto se gameplaya tice.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Demo Watch Dogsa nije vrćen na PS4 nego na PC :lol:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Watch Dogs ionako nije primarno pravljen za next-gen , izlazi i na Wii U &Ps3 & X360 tako da i nije bitno na cemu su ga vrtili

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma