Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nikad to nisam igrao. Nebi stvarno znao.

    Uzeo se Bloooodborne i Borderlands. Sreca nisu preveliki downloads, oko 28GB svaka, tako da bi se moglo nesto i pograti do spavanja. Ne znam za koju sam vise uzbudjen. :D
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

    nista posebno, dignuli malo rezoluciju, ne sjecam se nekih posebnih detalja. Stare flat teksture, jaggies poprilično....mislim da sam naletio i na nekolika glitcha. Izuzev chaos theory ona 2 nisu nešto solidno ostarili.

    NO ako baš želiš odigrati 4 funti nije puno.

    BTW. bloodborne je vrhunski, wwwuuuuuu.
    Mislim da su napravili dovoljno distinkciju izmedju 2 IP a opet zadržali suštinu.
    Ima dosta pozitivnih stvari mada i nekolike mane, barem meni.
    Gameplay je meni bolji, mada mislim d asu mogli ostaviti magije i fazone, radi raznovrsnijih buildova. Brz, frenetičan, zarazan.
    Art dizajn i pogotovo dizajn nivoa sjajan, raznolikost čudovišta, vukodlaci :D za prva 2 bossa mi je trebalo sigurno nekoliko sati dok sam pohvatao mehaniku.
    Zvučni efekti u muzika tip top.

    Nema baš ppuno oružja ali su ova više nego dobra, mogu se još transformisati. Frejmovi znaju bas pasti u nekim situacijama. Nervira me farmanje health stvari i to mi se ne svidja. Također se ne moze warpati izmedju lampi/bonfire nego se mora svaki put vracati u gl. hub, bazu. Isto za leveling.
    Online jos nisam skontao, :lol: kao ni pricu zasad.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sta te interesuje online? Sve zavisi od zvoncica. :D

    Da bi ti nekog zovnuo da igra kod tebe, trebas imati Beckoning Bell. Mislim da se tako zove. Najranije sto se to zvono moze dobiti je od prvog bossa. Ako te boss ubije, onda u Hunter Dream-u, kod one lutke, dobijes to zvono u vidu one messenger poruke na zemlji, odmah kraj lutke. Da bi zvonio zvono treba ti Insight, koji isto dobijes kad te boss rokne, ili kad ti roknes njega. Naravno vise dobijes ih kada ti njega ubijes, 3-4 cini mi se. Jedna zvonnjava je jedan poziv u koji ti mogu uci 2 Huntera, da ti pomognu. E, to je sa tvoje strane... A onaj sto hoce join na tebe mora imati drugo tj. Small Resonant Bell, koje se kupi u Hunter Dream-u, pa onda stepenice desno da udjes u onu kucu, i cim udjes sa lijeve strane ima prozor kroz koji prodjes i sa lijeve tu strane je kao mala fontanica. Ali da bi kupio to zvonce moras imati 10 Insight-a. Small Resonant zvono ja ne znam jel stalno koristis isto, ili moras konstantno kupovat. Znaci ti kad trazis pomoc, pozvonis Beckoning bell, i cekas... Kad neko aktivira Resonant Bell, i ako je blizu tebe tu, e onda ih spaja kod tebe, ili kod nekog drugog. Interesentan je dio kad je se vec u co op. Ako ja poginem co op je instant gotov. Ako iko od ovih sto su ti join poginu, i oni su gone iz tvoje co op sesije, ali mozes nastaviti sa ovim sto je prezivio. Ovi sto se join na tebe, kada zaradjuju Blood Echos, i kad poginu zadrze sve te BE. Ne poniste im se, ali njima se ne pika story progres. Ako obojici (ili sve trojici) treba da predjemo tog istog bossa, posto sam ja zvao njih u moj story, samo ce se meni priznati da smo pobjedili boss-a. Oni ce dobiti xp, i Insight koji poen, ali ce opet u svojoj prici morati ubiti tog istog boss-a. Ako se pobjedi boss u toj co op sesiji, dobijes nazad Insight poen koji si iskoristio da bi pozvao druge u svoju partiju, i dobijes jos koji extra. Isto tako co op sesiju mozes staviti da bude privatna. Imas u game opcijama pod network, da stavis password na svoju sesiju. I onda ti moze uci samo onaj koji kod sebe ima unjet taj password kada zazvoni sa Resonant zvonom. Mozda sam neke stvari i pogresno pohvatao, ali ja mislim da je to sustina co op-a. Da dodam da nema 'friendly fire' u co op-u.

    Sto se tice PvP, to mi je jos mutno. Znam da postoji i nako trece zvono koje moras zvoniti. Neko mi rece da se zove Sinister Resonant Bell. Mislim da se i ono moze kupiti isto gdje i Resonant Bell, u Hunters Dream. Da bi inicirao PvP, moras imati najmanje 30 Insight poena. Sto je puno boss-ova za ubiti da bi se zaradilo. Iako sam cuo da postoji i drugi nacin da se zarade ti Insight poeni, ali nemam pojma kako.

    Ja sam prvog boss-a presao iz 3ceg pokusaja. Dobro sam se drzao prva dva puta. Uzmem ja njemu pola, pa skoro i 2/3 zdravlja, sto koktelima, sto izbjegavanjem pa heavy napadom, ali onda u trenutcima panika ufati kad lose roll odradim, i popusim. Za treci pokusaj sam iskoristio svoje Beckoning zvono. Usla mi dvojica. Pobili smo sve na putu do boss-a, i boss-a savladali bez da je iko poginuo. I kad oni ubijaju ti zaradjujes Blood Echos.
    Drugog boss-a sam naletio sam dok sam istrazivao. Njega sam sam ubio iz drugog pokusaja. Puno izbjgavanja pa udri, pa bjezi, pa udri, malo pistolj, koji koktel... I dobijem ga. :) Kakva sadisfakcija kada pobjedis boss-a. Sam ili sa nekim u co op. Predobar osjecaj.

    Definitivno najbolja igra na Pleyki do sada. I kad se isfrustriras, i dalje imas zelju da igras dalje. Ja sam jucer, sve jos samo malo pa cu fajront, i tako 5 sati. Sve me nesto ubije u medju vremenu, pa proradi onaj osjecaj, ma moram ja vratiti svoje Blood Echos. hahahaha. Dizajn nivoa je fascinirajuci. Gdje se izgubis za cas, i gdje veoma pomljivo moras da pratis gdje ides, da znas kako se vratiti. hahaha. Do sada nisam naletio na glitcheve. Jedino u co op-u mi je znalo biti lag-a malo, ali Boga pitaj odakle su se ova dvojica spojila, jer ja sam stavio 'worldwide' kao zonu odakle mogu pristupiti. Da ne propadne zvono beze. hehe.

    Da usput kazem da je i Borderlands super. 60FPS izgleda i osjeca puno bolje. I u njoj uzivam samo tako. Napokon da co op connectivity je rijesen. Barem nisam do sada imao problema kad sam sa rajom igrao. Dok na PS3, Border 2, patnja ziva je bila da bi se uspjeli join-at jedni na druge. Isto tako ima i 4p split screen co op. Sto valja testirati uskoro.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra je zaradila, i zaradjuje odlicne reviews:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker


    NIsam mogao ranije odgovorit . Malac me ubi :lol:
    Na kraju sam uzeo jer pc verza ne podrzava gamepad . PC i gamepad prije 14- 15 g nebo i zemlja :lol: kako se sve mjenja .
    Los je port , pogotovo prvi dio al eto za 4 funte moze se profurat nostalgija . Pogotovo ako vam je bolji SC 1 nego MGS2 kao meni :p



    Bloodborne je odlican , al mi je fakat pun nekih bugova i mrlja . Dao sam zetu da si jebe zivce dok ga ne ispoliraju patchevima :lol:
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Druze, o kakvim bugovima i mrljama govoris?

    Ja do sada stvarno nisam naletio na neke probleme. Co op isto radi dobro, osim kad se trebam naci sa prijateljem. Tad nece da ti si pita. Stavimo i password, i sve, i stojimo na istom tacno mjestu 10ak min, i corak. A kad upalim open mrezu, da li da meni neko udje ili ja da nekom udjem, u roku minute uvijek nadje nekog. Najbolji nacin za farmanja B. Echoes, po meni je, da udjes u co op nekome pomoci. Prvo ne gubis zaradjene BE, i brze dosta ide farmanje, jer 2-3 ubijaju, a svi dobijaju BE. Jos ako onaj ciji je co op se odluci za boss figth, onda to je kamara BE.

    Ja sam 4 bossa presao. Od proslog puta kad sam ovdje pisao nisam igrao nesto puno, jer sam toliko bio hasta, da mi se ni igrice nisu igrale (grip, od kojeg sam fasovao infekciju uha, upalu grla, i slajm samo sto mi na usi ne izlazi hahaha). Sad vec i gemstones i runes mogu stavljati, to je jos jedan boost za damage, ili koji vec dio boosta izabere ko sebi. Plus sam Axe, pravo dobro lvl up.

    Igra sve interesantnija.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam ni ja primijetio neke probleme, osim sto loading traje vjecno.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Loading nekad brze zna, ali uglavnom jeste sporo. Mada navikao sam. Ne ulazim puno u Hunters Dream. Tek kad nakupim dovoljno BE, za 3-4 lvl up-a, ili kad umrem, sto je sada redje dosta, jer sam prvo dosta oprezniji, i skillovaniji, a i mogu vise damage-a primiti, pa imam kad se i noge ufatiti po potrebi.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dohakao sam jos 2ici boss-ova, sto je 6 do sada. Ubio sam 'Blood-starved Beast' u Old Yharnamu, i 'Shadow of Yharnam' u Forbidden Woods (sto je trojica protiv kojih se moras sorat). Mozda ima spojlera, pa cu za svaki slucaj tako i tretirati:

    'Blood-straved Beast', bila je dobra bitka, ali sam ga savladao iz prve. Puno sam na pocetku konzervativno igrao. Dosta bjezanja. Dok nisam ufrustuljio finu strategicu. Kad on krene da te napadne, umjesto sto obicno roll back, da roll naprijed, onda mu dodjem iza ledja, i on me izgubi na sekundu, i dobijes tako free 1-2 udarca. I tom strategijom sam ga i dobio. Jest da kad pola heatha izgubi, da postane brzi i jebeniji, i dalje mi je prolazila ta strategija za rukom. Ne lagano kao kad je full health, ali dovoljno da ga dobijem, gdje mi je ostalo 5-6 BV. Isto tako sam ubio u onu dvojicu Huntera sto su u Old Yharnamu. Onog dole brzog, i onog gore za mitraljezom. Ovaj malac dole, samo treba ga cekati da on tebi dodje, opalis ga koji put, i on zbrise. Jest da treba vremena, ali bolje nego izginuti. Onda se popnem gore onom papku sto neda disat na vecini mape. Prvi put me istuce, jer nisam znao da zna sve sto i ja. Hahaha. Drugi put sam dobro isao, uzeo mu pola zdravlja, uz dosta BV, ali kako sam u jednom trenutku odbrambeno bjezao nazad sa roll, spadnem sa tog tornja, i posto mi je zdravlje bilo na nekih 2/3 poginem. Treci put soramo se, on krene da me opali, ali ja mu udarim counter, pa Visceral attack, i kako sam ga udario, oborim ga sa tornja, i pogine. hahahaha.

    Nocas krenuo u Forbidden Forrest, arane ja tog predjela, i ludila. 4-ipo sata sam ja lutao po toj sumi. I poginulo se koji put. Ali sreca nasao sam onu lampu i jednu veoma korisnu kraticu, koja ustedi vise od pola puta. Nekako sam nabasao na 'Shadow of Yharnam', boss-a, sto je ustvari 3 cudovista protiv kojih se moras boriti. I, haj, krenem ja sa nekih 15 blood vials na njih. Odmah vidim da ce mi onaj sa vatrom najvise praviti problema, jer je on range udarac posto baca vatru na tebe, pa sam se fokusirao na njega, jer reko ako njega se kotarisem, lakse ce mi biti sa ovom dvojicom melee cudovista. Kruzenje okolo, drugim rijecima bjezanje, pa kad ostane sam, naletim opalim ovog sto me vatrom ganja (i to po 3 projektila) koji put i opet noga. Uspijem ja njega ubiti. U dobrom sam stanju, potrosio samo 3 blood vials u procesu, i ostalo mi je 12. Ali kad sam se poceo fokusirati na ovu dvojicu, nije me islo. Onaj sa bichem (ili sta je vec) me handrio sa tim njegovim oruzjem. Nisam se na njega bio dobro adaptirao u prvoj borbi, i ubije me bas on, iako sam imao jos 7 BV, a njih dvojica su bili otprilike obojica po pola ranjeni. Ubije me tako da dok sam ja bjezao, i haj reko na dobroj sam udaljenosti da se heal, on lung na mene plus iskoristi svoj bic, i kokni me. Drugi pokusaj je bio i uspjesan. Ista strategija, ptvo vatreni, pa onda onaj sa bicem, i treci sa macem, kojem je jedini dobar udarac, kad si mu blizu, da ti macem opali aperkat, koji ti uzme 2/3 zdravlja.

    Sutra nastavljam dalje u Forbidden Woods. Trebat ce mi dosta vremena, da na toj mapi pohvatam puteve, i gdje sta ima. Mislim da veliki dio nisam istrazio, jer moja taktika kad sam usao na Forbidden Woods, je bio, drzi se jedne strane, pa dokle se dodje.
     
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Ja sam pred zadnjim bosom i mogu ti reći da me BSB najviše namučio :lol: u početku ja odradim parry i ide nabrzaka, onda na pola healtha kad poludi :roll: jedva.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BSB, ja ga nisam ni parry. Samo bi gledao da kad me on krene napasti, da kotrljam se u njegovom pravcu, ali malo pored, da me nebi zakacio, i onda ga sa ledja udarim koji put, i sve tako. Na pola on puno ubrza, bude teze to izvesti, ali opet je moguce.

    I ja sam kod Germana, ali prvo malo farmam, hocu da lvl up jos malo prije bitke, i prije NG+, a i treba mi vials, pa usput. Opremim sve tri moon rune koje sam nasao, i dobijem 60% vise echoes za svakog ubijenog. Spawn na Mergo's Loft (middle), tu ubijem 3 'mini' Yharnam Shadows (naravno ni blizu jaki kao sefovi im sto su bili), i ubijem 3 svinje koje su usput, i za 3-4 minute posla, zaradim 68.000 echoes. Onda da nebi se vracao do lampe, samo popijem Bold Hunter's Mark, koja te samo 'awaken' kod zadnje lampe na kojoj si bio, bez da izgubis echoes, i tako sve u krug.

    Ako te interesuje tajni kraj igre, i kako da dodjes do njega, citaj spoiler:
    Moras imati 3 'One Third of Umbilical Cord' (a postoje 4 u citavoj igri), koje iskoristis prije bitke sa Germanom, i kad pobjedis Germana, onda ti se pojavi dodatni boss fight sa Moon Presence.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gehrman, is dead! Ja sam novi glavni Hunter. :D Cica ima fenomenalnu brzinu, i raznovrsnost poteza. Ali dobio sam ga. Bila je to duga borba, ali iz 3ceg puta je pao. :) Krenuo sam odmah sa NG+, i vec sam isalacao, Cleric Beast, Father Gascoigne i Vicar Amelia, boss-ove. Tezi su nego prije, kao i svi protivnici u NG+. Pa rekao bi za nekih 30-50%, ako ne i vise.
     
  13. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Vrijedi li zamjena za PS4 u kutiji bez garancije za:

    Ps3 320GB, 2 džojstika, Gran Turismo 5, GTA 4 i PES 2015 + 300KM?

    PS.

    Dualshock 3 tek kupljen nov :)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je sve ispravno i konzola nije otvarana onda vrijedi.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izasao je Bloodborne patch. Skresali su loading vremena, i popravili matchmaking.
     
  16. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Nista od one gore kombinacije, prodavac odustao :(
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Steta druze. Ali vjerujem da ce ti sta povoljno opet naletiti.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Fanatec dodao support za PS4 za svoje postojece volane. Odnosno, radi sa Project CARS-om, developeri su uspjeli sa Fanatecom podrsku za volane ubaciti u sam code igre. Za menije vam i dalje treba gamepad, ali sama voznja ide bez problema preko volana & FFB u igri uredno radi.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Proda ja svoju Pleyku 4 za 650KM. Iduca 2 mjeseca se vracam na PS3. :D
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Razbise PS4 zastitu:

    It was revealed a few weeks ago that some electronic stores in Brazil are advertising a way to copy pirate video games onto your PS4 for a fee. Although the technique was not described in details, several customers of these stores have all confirmed the existence of the hack.

    Yesterday, journalists of a trusted site in Brazil have confirmed that the hack is real, as they have verified it themselves on a test console.