Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Izgleda da ću još lupati po ps4 kada malo napravim rezime. Svakako slabo igram. GoW još nisam prešao. Stao kod Valkyrie one prve i od tada ništa. Ne isplati se davati na ps5 bar jos ne. Najbolje je meni da ganjam steam deck, jer ću se tu i naigrati, jer više vremena imam u dežuri nego kući :D
    Btw, naručih neki dan sa Alija retro konzolu malu, nakon par dana gledanja recenzija. Izašla me tacno 100KM do BiH preko kupi globala. Jedva čekam da dodje da se malo vratim u prošlost :D

    Sent from my galaxy s23
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako ce biti kao Redfall i Starfield ne moraju ni izlaziti
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sve igre sa PS4 mozes igrati na 5ci. Neke ce biti free za upgrade na PS5 verziju neke nece. One sto nisu su uglavnom 10$ da upgrade. Neke i nemaju current gen verziju, ali uglavom dobiju update za veci frame rate.

    Svako malo bude snizenja.

    Mikrosoft je krenuo izbacivati svoje igre i na PS sad. Sumnjam da ce Sony, any time soon pocet izbacivati svoje exkluzive na XBox.

    Na kraju krajeva do tebe je. Mada ja ima osjecaj da ti hoces kupit novu konzolu cisto da se eto malo ponovis, a ne da planiras nesto to igrati Bog zna.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Upravo kupih steam deck
    Nisam mogao da odolim da nemam nesto da mogu biti mobilan a igrati svoje najdraže igre

    Sent from my galaxy s23
     
    zippoo and Haker like this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlično, to je u tvojoj situaciji najbolji izbor :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Steam Deck je fina stvarcica. Ja uzivam u njemu.
     
    SpookyMoO likes this.
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Prvi utisak... Od pakovanja do samih tipki i operativnog sistema... Očaran sam. Mislim znam da ovo nec zamijeniti ps4 (danas opet nabacih the last of us 1 i 2 da ih ponovim lagano ali mislim da ce ovo biti puni pogodak. Skidam hl2 i portal 2 za početak. Malo pucanje malo razmišljanje :D

    Sent from my galaxy s23
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma steam je pc imaš igara koliko hoćeš. To je isto kao i za xbox kada kažu nema igara a ono pc u obliku konzole.
    Ugl jedino možda baterija bude malo problem, sumnjam da će.ti smjenu cijelu izdržati

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa prvi tlou imaš na steam a drugi dio dolazi ove godine :D
     
    Last edited: Mar 16, 2024
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možeš I game pass probati :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedino Xbox Cloud može na decku, osim ako neće praviti dual boot i instalirati Win zbog nativne PC game pass aplikacije.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iz licnog iskustva mogu reci da Windows na SD ne radi bas nesto dobro. Barem meni nije tako da sam ga se ja kotarisao.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Da MS izbaci exe aplikaciju umjesto uwp onda bi moglo na Linuxu bez problema. Epic games, gog, ea app i uplay klienti se vrte na Decku preko Protona, jedino MS sere.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma druže to je moj stress relief, haman samo tada i mogu da igram kad posla nemam. Kući upalim ps4 svakih 15 dana :D

    Sent from my galaxy s23
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za tebe je to idealan uređaj. Svakako sad na PC imaš sve igre osim Nintendovih (ne računam emulatore) :)
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Super mi je sto neke igre kao što je recimo Blood omen 2 - Legacy of Kain koji nije podržan radi super :D Vjerovatno je takav slučaj i sa još mnogo igara. Vidjećemo ima vakta samo da je zdravlja :)

    Sent from my galaxy s23
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad pise 'unsupported', to ne mora da znaci da igra ne radi, nego da funkcionalnost nije na 100%. Sto moze znaciti da nesto banalno ne radi, a da 99% ostatka igre funkcionise sasvim normalno. Oni i tad daju 'unsupported' oznaku.
     
    SpookyMoO likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo jos nabacih EA play i tamo imam igara, mislim da moze Epic i GOG, a ako to moze, onda nema dalje :D
    Jos da je kako igrati igre sa ps store-a


    Sent from my galaxy s23
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imaš dead space remake na EA play, to će tebi leći

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma imam sva tri Dead Space-a na ea play tj na originu davno kupio. Skinuo sam prvi i radi superrrr :D

    Sent from my galaxy s23