Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Remake je nova igra, tj stara u novoj grafici.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma



    Za pratnike izlazi Pro. Jako cudno s obzirom da igre ne izlaze, ali eto jača konzola će izaći.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I opet ce ljudi kupovati i Pro,iako je i ova konzola prejaka za igre koje vrti :D
    Ove godine nece biti nijedne ekskluzivne igre za PS a i slijedece ko zna kada ce.
    Ali kazu da je grafika na PRO tri puta jaca u odnosu na postojecu.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije tri puta jača nego 45% u rasteru, a za ray tracing će se tek vidjeti. Plus će biti skuplja od ps5, znači 650 700 eura osim ako ne srežu cijenu osnovnom modelu. Što se mene tiče meh.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja procitao u ray traceingu kao tri puta jaca ali kao sto kazes,kada izadje vidjeti ce se testovi.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imaš na insider gaming informacije o tome ako te interesuje.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa da su prejake i nisu. 4k 60fps ne može na novim igrama što je fail jer igre bezveze izgledaju.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    De ti pogledaj koju recenziju na techpowerup pa vidi kakve konfiguracije trebaju za to. Nikakav to fail nije za 500 eura mašinu.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina, ali
    Ima par igara koje odlično izgledaju, metro mi prvi pada na pamet, znaci moze se. Ovaj FSR koriste preagresivno, imam osjećaj da 480p razvuku na 1440p slika jednostavno loše izgleda, dok većina igara malo bolje izgleda od prošle generacije.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može se samo treba uložiti stotine miliona. Eno Immortals of Aveum koštao 120 miliona a smatra se AA naslovom. Znače za ove AAA ti treba preko 300 miliona i 5 do 6 godina rada a konzole su tek 3 i kusur godine na tržištu. Nije ovo ps360 generacija kad u jednoj generaciji izađu 3 uncharted igre i 3 gears of war. Sad ćeš dobiti jednu i to je to.
     
    Haker likes this.
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Pola para na marketing ide i u boga pitaj ciji dzep sa strane, Spiderman 2 kosta 3x vise nego kec a ista igra ($100mil vs $300mil). Skoro svi asseti reciklirani i 80% grada (completion time je isti u oba naslova, znaci nije duza igra), a znamo da se texture work outsourca u Indiji i zemljama treceg svijeta.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    3x na papiru zbog AI supersamplinga slicnom DLSS koji ce samo Pro podrzavati radi novijeg hybrid RDNA3/4 cipa. Za raytracing treba i jaci CPU, sto Pro to nema, i dalje na Zen2 samo overklokan 10%
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma Sony se kockao sa live service igrama, skoro svaki studio je pokusao napraviti i failao, dzaba vrijeme izgubili. 3rd party igara ima fkt dobrih ali Sony je zakazao totalno.
     
    Haker likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa eno uboli su sa Helldivers 2. Igra ima peak preko pola miliona igraca svaki dan.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Helldivers nije Sony studio a i to je jedna igra od deset pokrenutih. Kad je Tlou2 factions otkazan nakon 4 godine rada znaš koliko je sati, a na to je ulupano sigurno preko 100 miliona.

    Gaas igre se mjere po tome kakve noge imaju i monetizaciju a to će se tek vidjeti. Uglavnom je čitava industrija kriza, osim. Nintenda :)
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Istina, Arrowhead nije u vlasnistvu Sony-ja, ali Helldivers IP zato jeste.

    I, da, nema Sony, nesto uspjesnih live service igrica pored Destiny fransize. Ovo im je prvi hit.

    Meni samo nije jasno zasto ne reaktiviraju IPs kao KillZone, i Resistance, koje su imale dosta dobar multiplayer. Samo im pridodas i nakav fer live service kao sto ima Helldivers 2, i imat ces pristojnu live servis igru.

    Ja sam obozavao igrati Resistance MP PvE. Tako zabavna igra.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uboli jednu i to nenadano, a pola studija izgubilo vrijeme. Mogli smo imati jos koju jaku igru do sad.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Definitivno. Opet kazem ne kontam sto KillZone, i Resistence nisu izbacili nove ima i 10 godina. To su provjerene MP igre koje je raja volila kad god bi izasle. Isto tako nesvatam kako su zajebali TLoU MP sto je trebao izaci, kad je MP iz prvog dijela bio odlican. Veoma, voema dobar. Samo su trebali na tome malo raditi, izbaciti kamaru mapa, a ne izmisljat toplu vodu ocigledno.

    Od kako je onaj Holandjanin iz Guerrilla Games, Herman Hulst, dobio vecu ulogu u PS hijerarhiji, krecu lose odluke.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jel iko u zadnje vrijeme uzimao PS+ preko turske?
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma