Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne baš, osvrni se na ovo:

    [​IMG]

    A gdje su (dobre i loše) igre koje su izašle u međuvremenu u tih godinu dana od launcha-
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To nece nikad vise tako biti. Pa to je dovoljno da izadje za generaciju citavu, a kamoli na launchu.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako samo izgledaju smiješno neki postovi koji se ovdje nalaze nakon junsko julskih eventa od Sonya i Microsofta.

    80 eura kad bude na - 50% je 40 eura, to je velika cijena kako god da okreneš. Sa takvim cijenama nisam zainteresovan ni da je 299 eura cijena.

    Sjetimo se samo izjava Jim Ryana nakon junsko ps5 eventa, tipa sve prikazane igre nisu moguće na trenutnim konzolama i mi vjerujemo u generacije, novi hardver za nove mogućnosti itd. Gomila laži i obmana koju su mnogi uzdizali.

    Ispade na kraju da Sony ima apsolutno istu strategiju kao i Microsoft sa crossgen naslovima.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja cu sacekati jos dok ne izbace crnu verziju, mislio sinoc preorder lupiti i odustanem.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da u svakom slucaju treba sacekati, npr. jos ne znamo kakvo je hladjenje. PS4 Pro je po tom pitanju jako los, valjda su sta naucili iz toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Za crossgen naslove me manje vise briga, ocekivano, ali treba biti lud pa dati 80e na igru. Sto je najgore ne vidim da se nesto puno pise o tome. Je li moguce da je to ok cijena ljudima?
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja ne pamtim da sam ikad dao vise od 35 eur na igru, zadnji put BC2 i BF3 (Indija i Rusija). Nek komotno odjebu u skokovima sa ovim novim cijenama.
    Do prije par mjeseci je bilo 60$ - 60eur, pa je krenulo na 60$ - 70eur, i trenutno je 70$ - 80eur o_O.
    Cak je i jebeni DS remake 80Eur dok Mafia 1 kosta 40 eur :confused::mad:
    Izrod zvani Destruction All Stars je 80e - smece koje ce se prodati u 10 primjeraka i to zabunom.
     
    Last edited: Sep 17, 2020
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je dublja tema ali sve je krenulo kada se vidjeli koju lovu dižu ove mobilne igre. Sada će biti situacija da ćeš dati 80 eura plus bombardiranje reklamama i stanjima da kupuješ u igri pa će i expansion pack naplaćivati masno.
    Sve je narod kriv kada je spreman toliku lovu davati za igre.
    Ja lično mogu sebi priuštiti ali nema šanse da toliko plaćam igre, i tehniku generalno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovim tempom cemo pamtit kako su igre nekad bile “samo” 80 ojra. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Developeri jedva docekali. Kad je digitala postala mainstream nisu se sjetili da smanje cijenu sa 60$, jer nema logike da hard-copy i digitala kostaju isto. Sad jos poskupljuju sa 60-70$.

    Samo se nadam da ce sharing racuna i na PS5 biti moguc, pa skok sa 30$ po igri na 35$ i nije neki problem.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svi pametuju kako je navodno narasla cijena proizvodnje igara a niko ne govori koliko su prihodi porasli sa digitalnom distribucijom, sa mikrotransakcijama, da dlcs itd. Svake godine rekordne prihode prijave a opet kukaju.
     
    Haker and Stevie_Ray like this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ove cijene ce vjerovatno i pirateriju ponovo aktivirati.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto su diskovi jeftiniji od digitale? Eto to mi nije jasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako su ovo pametno napravili sa digitalnim igrama.

    Koliko zarade imaju na igrama i ps plus fazonu mogli su komotno dijeliti ps 5 dzaba :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja pretpostavljam zato sto vecina kupuje digitalno igre pa hard kopije ostanu neprodane i brzo im cijena pocne padati. Bolje da ih tuhnu nego da kupe prasinu po policama.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    PS+ kao servis se isplati imati. Koliko samo igrica se dobije, da opravdaju kupovinu i po 60$ za godinu. Mada mozes cesto naci 1 godinu PS+ da se moze uzeti za 40$. Ja sam prije 2 mjeseca produzio 2 godine po 40$. Sa PS+ dobijas jos kamaru DLC za razno razne igre. Sad igram World of Warships i svaki skoro par mjeseci nam izbace free DLC za PS+, gdje dobijes uvijek brod, premium dana, boostere, kamuflaze. I tako rade za kamaru igrica.

    Sad na startu za PS5 sa PS+ daju sve PS4 excluzive.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Plus razvojni alati i AI mogućnosti daleko lakši i efikasniji za korištenje nego ranije, mnoge stvari se sada mogu završiti i ranije i jeftinije.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne daju sve.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Puno je bgm i za Americki standard. Ne daje se ni meni $70 dolara za igru. Samo sto mene izvlaci sto ja slabo kad igram. Jbga mogu se pocastiti sa 4 ekskluzive u generaciji. Ostalo kupim za po 10 dolara po ovim ludin popustima. Ko je bas gamer, nek mijenja igre, trguje...
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Puno je i 60$ dat za vecinu SP igri.
     
    Neso likes this.