Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko kod njih košta dig verzija?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    899KM, disk verzija 1099KM
     
    NAILS likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ekstra.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Vrijedi garancije makar.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Inja ću najvjerovatnije peticu uzeti da odigram PS4 igre koje nisam, nema smisla dati 550km za PS4 pored ove cijene

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    16 komada danas u preorderu ode kod nas
     
    bhd and Esh like this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cijena veoma prihvatljiva i kod nas. Znam da su za PS4 gulili ljude doslovno. Jaran iz Sa platio svoj pre order PS4 nekih 1300km. 1150km bila konzola plus 150km mu uzeli da mu garantuju jednu.

    Definitivno ovdje uzet. Nije vrijedno 150km razlike u cijeni, da prtim iz US. Jos je ovaj big boy glomazniji i od PS4, a PS4 sam morao uzet veci ruksak da bi ga mogao ugurati u onaj predio za laptope. Tih 150km nije vrijedno stresa koji imam u tih 20 sati puta i hoce li sta biti.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Raja vise uzima digialnu ili disk verziju?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Isto vala popola
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam ps4 day one u creedu platio 980km.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Koje su cijene kod vas?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ne bih sad da reklame udaram, samo govorim za interes raje.
     
    Esh and bhd like this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Baci cjene :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hoce mi ko ko laiku objasniti razliku izmedju digitalne i ove druge verzije?
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    forzamilan likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Quote iz linka iznad (ne znam drugačije na Tapatalk):
    "U današnje vrijeme servere je isplativo držati na životu jedino za igre koje su popularne i igrane, tj. imaju kritičnu masu igrača."

    Wtf? Kao da server košta bogatstvo i ne možeš ga skalirat? Ako je šta džaba u današnje vrijeme, to je server.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma


    Košta, zato se i zatvaraju za svaku manje popularnu igru. Disintegration izašla igra prije pet mjeseci gase se serveri. Epic ugasio za Paragon servere. Sony ugasio servere za DriveClub, za onu još jednu ekskluzivnu igru, ne mogu se sjetiti imena, redovno se serveri gase.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Možda onda to nije gašenje zbog cijene, jer stvarno ne vidim smisla u tom razlogu. Možda jer ne žele obavezu i održavanje nečega gdje nema dovoljno igrača. Jer ako su prodali milione kopija a na serverima su stotine ili hiljade igrača, to je zanemarivo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa da, s nekim efikasnom cloudom siguran sam da su to mali troškovi posebno za neke igre gdje je ostalo stotinjak igrača. Nije to toliko (pretpostavljam) zbog koštanja održavanja, koliko zbog nekakve konsolidacije ili nekog bullshit korporacijskog izgovora. Na kraju krajeva, taj neki server na njihovu dobit utiče vjerovatno nimalo. But, hey...
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bezveze sad samo nagađate, poenta iz teksta je tačna a to je da ako bude malo igrača da će ugasiti servere.
     
    BiceBolje likes this.