Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja sam naručio odmah čim su objavili na stranici, i jedini e-mail koji sam dobio je da sam uspješno preorder -ovo PS5


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da ne bude: Jao dobili smo samo 9 komada. Bit ce te prvi u slijedecoj turi


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo likes this.
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma sad da gori - I ne gori, imam Xbox One X i gamepass je stvarno super, ne stignem odigrati ni 5% naslova koje nudi. Nego eto, nekakav glup dječiji hype za novi hardver :)

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Furka je novi kontroler, najvece poboljsanje u odnosu na PS4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Neso

    Neso Komšija

    Citam da ce i Sony naredne 3 godine raditi cross gen. igre. Sranje vala...
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda ne sve, Ratchet je npr. PS5 only. Samo neka God Of War, Uncharted 5 itd budu PS5 only, da vidimo sta taj Zen2 moze u full potencijalu.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto sranje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa jer je CPU i dalje glavni kad je u pitanju velicina svijeta, animacije, AI, fizika itd. A Jaguar iz PS4 je bio smece i davne 2013, a kamoli danas. Tako da ce sve navedene stvari biti osakacene jer se i dalje moraju vrtiti na tom Jaguaru, nema tu ni "n" od next-gena.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Vec sam govorio, puni potencijal se ipak treba ocekivati na kraju ciklusa. Mozda GT da bude max out. Sumnjam da ce biti next gen naslova prve dvije godine.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    @Vedo Tako je druze. Samo iduci GoW cu da pocjepam bas sa gustom i sa dobrim ozvucenjem. Kako mi je zvuk bio perverzija u ovom zadnjem, bas epic... Tacno igra trazi neki dolby atmos da se spuca :)
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne može gow biti full next gen kad izlazi tri godine nakon prethodnika, to je naravno ko vjeruje da Sony nije slagao datum izlaska da nahajpa ljude :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Mozda treba gledati vise u pravcu da je ideja da nove konzole uz brze ucitavanje daju veci framerate, kvalitetnije detalje i igranje na 4K, dok za starije konzole to ce u principu znaciti slabije detalje, 30 fps i nizu ciljnu rezoluciju. Ono sto bi bilo lijepo jeste da novi naslovi bolje iskoristavaju novi kontroler na PS5.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Puni potencijal next gen konzola ce bit tek kad dodju Pro verzije, tipa PS5 Pro. Uradice upgrade GPU-a i zadrzat isti CPU.

    Sjetimo se da je veci skok bio sa OG Xbox One na One X sto se GPU-a tice, nego sad sa One X na X series. Sad je sve oko CPU i SSD, sto Enis kaze, brz loading i 60fps+.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    A onda ce izbactiti pro max :d

    Sve za par FPS + 140$ :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    God of War gotovo sigurno izlazi i za PS4 jbg.

    Liku nakon par dana izgleda crk'o 'onboard' SSD:

    Bolji je MS-ov modularni pristup kao na XSX/XSS baš zbog ovakvih stvari.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos ne znamo koji RDNA2 feature nije podrzan na PS5. Mozda nesto beznacajno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Meni je i ova grafika beton, pogotovo ovi zadnji naslovi sto su izasli na ovoj generaciji. Samo da maknu vise od Jaguara i da fizika i A.I krenu napredovati.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator