Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da da, herlava je horizontalno, klima se.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja uzeo PS4 verzije za 15$ GTA 5 (cisto zbog nostalgije), za 25$ FC 5 i FC ND bundle, za 35$ RDR2 Ultimate edition, za 19$ uzeo Spiderman-a, Imam FIFU 21 (koju zalim sto sam uzeo uopste, 34$) i GT Sport za 10$.
    Jos imam instaliran GOW sa PS+ i jos nekih igara koje sam pobrisao jer nema mjesta na SSD-u, a Sony jos ne baca haber za M.2 SSD podrsku.
     
    Vedo, Patton2410 and Pelikan like this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh dobro si se nadav'o para. :)

    Za PS4 igre mozes koristit externi drive.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    God of War je kao druga igra na 60FPS. Onda instaliram Crash trilogy koji je na 30FPS, mora se covjek tjerati da igra. PS kolekcija je super stvar, hrpa odlicnih igara. Napokon probao i Days Gone, ali nije za mene definitivno. Prosjek teski, jedino ako neko bas voli Walking Dead... Nadam se da ce uskoro i 60FPS patch za TLoU2, pa cu drugi playtrough da iscejfim. Veceras idem po drugi gamepad i ide prvi FIFA turnir na novoj generaciji :D
     
    Patton2410 likes this.
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa kostale me igre i PS+ 1year sub ukupno 316KM.

    Znam za external drive, kontam da uzmem m.2 SSD 512MB ili 1TB i m.2-USB 3.1 adapter i da to koristim kao ext drive.

    Za 512 kombinaciju kostalo bi me oko 200KM. Ali radije bih da koristim interni M.2 slot iako je skuplje (1TB ce kostati oko 400KM) jer na isti mogu sve da igre da koristim a lako je u buducnosti uzeti i external drive za PS4 igre.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To da ali mislim da je za pocetak bolje obicni SATA SSD + adapter i tu gurat PS4 igre. Ic na M2 nema smisla ic jer je svakako USB limitirajuci faktor, a cak i da imas brzi interfejs, PS4 igre ne bi profitirale od tog.

    Interni M2 je naravno skroz druga prica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Days Gone, ima spor pocetak. Ali nakon nekog sata gameplaya, pocne biti pravo dobra.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neka hvala, bez mene :D
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dzaba kad je sam gameplay jako slab. Nije "rough around the edges", nego rough :D jest da igram poslije TLou2 i GoW, tesko je biti ocaran i bekom dobrom igrom, a kamoli ovim. Probao sam i onaj Bugsnax par sati, kao da se neko ucio programirati, ali je usput radio i grafiku i voiceover :D
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Skoro isto bi me kostalo M.2 i Sata opcija, ali USB 3.1 Gen 2je opet brza opcija vs SATA 3 tj 10Gbs vs 6Gbs.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skuplji drive, skuplji adapter. Dzaba je 10Gbps za PS4 igre, neces nista dobit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gotov na svakoj red bull uzeo za najbrži pitt stop[​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Malo si fulao. :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Days Gone je solidna igra i ja je ne bih preskakao ako neko voli taj tip igara. Inače ne razumijem uzdizanje tlou2 u nebesa, komotno se može preuzeti gledati na youtube i da se ne propusti puno.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    TLoU2 ima odlican, napet gameplay i dosta misija je open ko voli istrazivati. Days Gone je u poredjenu amaterska igra.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Napet gameplay? Valjda nismo svi isti. Nemaš šta istraživati u tlou2, ako samo budeš išao naprijed ništa posebno ne propuštaš. Standardna boljka modernih igara, daj ubaci open world sekcije jer je to moderno.
     
    Haker likes this.
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da nije napeto kad gledas na YT. Igra je prilicno stresna za igrati. A ima se itekako sta istrazivati u pojedinim dijelovima. Uradjeno je na fazon Uncharted 4 i Lost Legacy. Mozes i pravo ici naravno, mislili su oni i na takve kao ti. Mada bi najbolje bilo da su ubacili u main menu da se odgleda igra na YT.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prejudiciraš umjesto da pitaš jer je neko dirnuo u tvoju idealnu igru. Igra nije ništa posebno napeta niti se ima šta smisleno istraživati. Reward na nivou star wars jedi fallen order, besmisleno. Ovo je sve iz prve ruke, pređeno jednom i još sam skupljao trofeje za platinum, tako da dobro znam šta ima šta nema sa strane. Zbog besmislenosti tog istraživanja sam i odustao od platine. Kad mi reče igra da ponesem ljestve kad nisam na pod pao. Sedam godina razlike a nisu godinu makli sa gameplay.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Necemo se lagati...
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Taman posla da na virtuelnom forumu lažem o video igrama, ali valjda ide ad hominem u nedostatku argumenata. Ako ne vjeruješ javi se na pp i dobit ćeš psn account da provjeriš. Do tad smisli neki argument.