Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Definitivno ne izgleda da je oblik isti kao za DS4. Zanimljivo, da li ce ergonomija biti previse promijenjena.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo poredim ga sa starim modelom, ako nesto nekome znaci:

    [​IMG]

    Sa XBONE modelom koji meni najbolje lezi, nidje veze :D

    [​IMG]
     
    Zer0 likes this.
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je DS4 savrsen, bas dobro lezi u ruci. Vidjet cemo ovaj.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Svidja mi se[​IMG]
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Uzeo neki dan Nacon Revolution Unlimited.
    Strahota. Nema mu nista ravno na planeti.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sudeći po dosadašnjim iskustvima neće nikako, to će samo first party koristiti, kao što su i light bar i zvučnik na ds4 koristili. Jednostavno 3rd party to ne interesuje i neće da ulažu resurse u to. Možda nas ovaj gen iznenade ali sumnjam.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    Nije ti dobro poređenje sa xbox one controllerom. DS4 je širi od njega i visinom je manja razlika.
     
  8. hackintoshOS

    hackintoshOS Novi član

    Zvucnik solidan broj igri koje sam igrao koristi, a i lightbar dosta igri sam vidio da koristi u nekoj mjeri iako realno nema neke koristi. Siguran sam da ce puno igri koristiti ovo jer je realno pravo korisno pogotovo kod pucacina i voznje auta. Pretpostavljam da ne bi trebalo tesko reprogramirati force feedback sto vecina igri ima na haptic vibraciju ali ne znam .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Meni ovaj standardni crni fan made redesign sa tipkama u boji dosta ljepše izgleda. Taj što su pokazali isto kao da je bijeli skin naljepljen preko.
    [​IMG]
     
    Pelikan likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Trebali su crni prvo predstaviti, mislim da bi reakcije dosta bolje bile. Ona kombinacija je veoma cudna ali, daje taj futuristicki izgled.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I meni se bas svidja, posebno ovaj kontrast izmedju bijele i crne + akcenat koja daje ova plava boja.

    pretpostavljam ce i dugmadi biti osvjetljena

    sjecas li se onog koncepta za ps3 :D
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma


    Možeš li nabrojati 5-10 3rd party igara koje to koriste? To je gimmick i na tome je i ostalo. Čak iz first party igrama ne mijenja ništa posebno.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

     
    Esh likes this.
  14. Neso

    Neso Komšija

    Lightbar i zvucnik nisu bile inovacije vrijedne cak ni pomena. Haptic feedback i "podesive" funkcije otpora na L2 i R2 su drugi par opanaka. To je vec nesto sto ce uticati na sami dozivljaj u igri.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Lightbar sluzi za VR tracking...
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako se budu koristile u igrama vjerovatno će biti dobro. Samo da to ne bude na nivou zvučnika i touchbara, ili ekrana na Wii U gamepadu. Vidjet ćemo kroz nekoliko godina kakva je 3rd party podrška. Možda nas iznenade.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

     
    Vedo likes this.
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Sorry što je malo off topic, ali da ne pravim novu temu radi jednog pitanja

    Pitam za drugaricu: Gdje u BiH da kupi originalni punjač za PSP 1000?
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  20. Vedo

    Vedo Moderator