Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako se i u jednom trenutku predomislis samo posalji PM i kod tebe su u roku 24-48 sati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako postavim drugi account kao primary koji ima PS plus (drugi region skroz) da li cu na svom accountu imati ps plus?

    Da li u tom slucaju trofeje za igre dobijam na svoj profil ili na taj primary?
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Da, bar je bilo tako na PS4 dok mi je bio aktivan PS Plus. Nisam playku upalio godinu.
    Na njoj imam podešena dva Account-a, primarmi (US) i sekundarni (HR). Na oba accounta sam mogao igrati igre PS Plus-a uključujući i druge kupljene naslove. Primjer: Gran Turismo Sport.
     
    Aldiin likes this.
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Tako sam i ja koristio nekada.

    Mislio da su promjenili i to obzirom da se kompletan PS Plus izmjenio..
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Isto je sve. Samo taj racun na kojem je PS+ stavi da bude primarni, i onda ce svi racuni na tom PlayStation-u imati PS+.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran mi posudio PSVR2 da probam. Nakon par sati vožnje GT7 mogu reci da nema šanse nazad na 2D ekran. Osjećaj scale-a, promjene elevacija Itd je nevjerovatan. Detalji staze su smanjeni, drveće je 2D, sjene low Itd. Al cockpit je fenomenalan, veličina volana savršena, kad se zalijepiš za drugo auto zakleo bi se da je to auto tu ispred tebe. Ne vidi se individualni pixeli, jest malo mutno naspram 4K TVa al kad krene vožnja ne primjetiš to.
    Mučnina mi se pojavila samo na Spa, oci vide da ideš uz brdo , al fali gravitacija pa ti mozak bas ne shvata šta se desava.
    Showroom je nevjerovatan, mislim da i raytracing radi u njemu, satima bi se moglo gledati svaki detalj raznih auta.
    Sve u svemu, vrhunsko iskustvo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja od izlaska PSVR2 igram GT7 skoro svaki dan i nije jos dosadilo. Kad iskljucis VR pa pokusas u flat igrati to presmijesno izgleda. Nije kvalitet u VR ni blizu TV-a ali kad se uzivis ne razmisljas o tehnikalijama uopste. Presao sam i RE8 i to je bas predobro iskustvo, za mene daleko najbolja igra u VR. Nije strasna kao RE7, nju nisam mogao duze od sat vremena igrati :D
     
    Vedo likes this.
  8. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Ekipa, da li neko zna gdje se u Sarajevu može pronaći PS5 DualSense Midnight Black controller, ali da imaju na stanju trenutno? Zvao sam mnoge shop-ove, ali ova boja nigdje nije dostupna.
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Apr 24, 2023
    iLLusion likes this.
  10. iLLusion

    iLLusion Aktivista

  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Rade na cloud only uređaju kao ona precijenjena kanta od Logitecha.
     
    Picoooka likes this.
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Suska se da će cijena biti 199$. Previše.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako bude sim slot onda i nekako je ok, da je skuplje zajebi, možeš jednostavno streamati na mobitelu sa addon gamepadom za 50-70$. Logitech ciganluk kosta 300$, originalni msrp je 400. U EU neće ni bi releasa još zadugo zbog kojekakvih regulacija izgleda.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba sacekati cijenu za Asus Ally. A ovo je fake.

    [​IMG]
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Asus Ally nije cloud only uređaj nego je kao Steam Deck i Aya Neo, najvjerovatnije 500-700$ range, dva-tri sata baterija klasika :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad vidiš koliko košta DualSense Edge, nema šanse da će kontroler sa 1080p ekranom koštati ispod $300.
    Btw, Logitech G Cloud nije streaming-only uređaj, ima pošten SoC i OS. Doduše ne vrijedi više od $200.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa to. Treba ganjati Steam Deck konkurenciju. A ja tipujem da ce biti milja $.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda neki top model sa Extreme Ryzen-om i 1TB SSD-om. Kako se priča onaj model što je 50% brži od Deck-a će biti $600-650.
     
    NAILS likes this.
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Narode gdje kod nas sve ima uzet digitalna konzola? Vidio sam da ima u SanktaDomenica ali u bundlu sa 1 godinom obicnog PS+. Ima li jos negdje?